Peklo / Reporty / Devils dnes na Columbus nestačili, hviezdil Panarin.

Devils dnes na Columbus nestačili, hviezdil Panarin.

V napínavom zápase o prvé miesto v Metropolitnej divizií boli úspešnejší hráči Jackets, keď hviezdil Artemij Panarin, ktorý bol pri všetkých góloch svojho mužstva.

Začiatok Star Wars Night priniesol svižný hokej. Aktívnejšími boli domáci hokejisti, ktorý sa dostávali do šancí, ale Bobrovskij bol pozorný. Devils svoju aktivitu zúročili v 9. minúte. Jimmy Hayes spoza bránky poslal krásnu zadovku medzi kruhy, kde bol pripravený Brian Boyle a ten otvoril skóre zápasu. Domáci aj naďalej pokračovali v aktivite a tá priniesla aj druhý gól. Stefan Noesen nahodil puk za bránu, kde sa puku zmocnil Marcus Johansson a pohotovo spoza brány zasunul puk za Bobrovského chrbát.
Columbus na začiatku druhej tretiny pridal a dočkal sa aj zníženia. Santini chyboval v obrannom pásme, keď mu puk zobral Artemij Panarin. Panarin poslal prihrávku na voľného Pierra Luca Duboisa a ten sa nemýlil. Vyrovnania sa hostia dočkali o malú chvíľu. Greenovu chybnú rozohrávku zachitil Artemij Panarin, ktorý posunul puk na Lukáša Sedláka a ten poslal puk za Schneidera. V polovici zápasu sa rútil sám na bránu Hall, ale pri zakončení ho vracajúci sa obranca zastavil podla rozhodcov čisto. Columbus v druhej tretine dokonal obrat. Artemij Panarin poslal prihrávku na ľavý kruh, kde čakal Scott Harrington a ten poslal svojich do vedenia. Koniec druhej časti priniesol ešte vyrovnávajúci gól, keď 20 sekúnd pred koncom poslal Brian Gibbons krížnu prihrávku pre Blakea Colemana a ten upratal puk do brány.
Na začiatku tretej tretiny hrali Jackets svoju prvú presilovú hru. Bol to opäť dnes skvelo hrajúci Artemij Panarin, ktorý zadovkou poslal puk na Alexandera Wennberga a ten vrátil vedenie na stranu Jackets. Devils sa snažili o vyrovnanie a blízko bol Severson, ktorý sa dostal k dorážke pred bránou, ale Bobrovskij bol na mieste. 9 minút pred koncom tretiny dostali domáci možnosť hrať 4 minúty v presilovej hre. Devils túto dlhú presilovku nedokázali využiť. V závere presilovky domáci zle vystriedali a putovali za to na trestnú. V hre 4 na 4 sa presadili hráči Jackets. Dnes nezastaviteľný Artemij Panarin tento krát naservíroval puk pre Zacha Werenskiho a ten zvýšil na 5:3. Domáci ešte v závere skúsili hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

New Jersey Devils 3:5 Columbus Blue Jackets
Góly a prihrávky: 9. Boyle (Hayes, Wood), 15. Johansson (Noesen), 40. Coleman (Gibbons, Santini) – 23. Dubois (Panarin), 26. Sedlák (Panarin), 35. Harrington (Panarin, Jenner), 42. Wennberg (Panarin, Bjorkstrand), 56. Werenski (Panarin, Jones)

Vylučenia: 2:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 16 514. Strely na bránu: 24:28 (9:9, 10:9, 5:10).

Zaujímavosti:

-Brian Boyle strelil svoj 4. gól v posledných siedmych zápasov.
– Marcus Johansson dal svoj prvý gól od 19.10. 2017 (v tomto čase, ale vynechal 13 zápasov pre zranenie, presadil sa tak po 7 zápasoch).
-Sami Vatanen strávil v 1. tretine na ľade najviac času 8:09 ( celý zápas 26:04- najvyšší TOI v tíme)
-Blake Coleman dnes zaznamenal prvý bod po 10 zápasovej odmlke a je to jeho prvý gól po 15 zápasoch.

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Santini – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Stafford – Gibbons, Coleman, Noesen – Wood, Boyle, Hayes.

Zostava Columbus: Bobrovskij (Korpisalo) –Jones, Werenski,Savard, Johnson, Nutivaara, Harrington – Anderson, Dubois, Panarin – Atkinson, Wennberg, Foligno – Bjorkstrand, Dubinsky, Calvert – Hännikäinen, Sedlák, Jenner.

Cory Schneider k neúspěšné sérii: Nemůžeme se z toho složit

Vyprodaný stadion sice skandoval “Nico je lepší”, ale Devils to nedokázali potvrdit. Ne, že by zápas byl pouze o těchto dvou hráčích. Problém byl úplně někde jinde. A kde, ptáte se? Ve speciálních formacích. Zatímco Ďáblové své šance v přesilových hrách nedokázali využít a trápili se, Flyers vždy předvedli velmi kvalitní souhru a dokázali trestat. A …