Peklo / Reporty / Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Derby o řeku Hudson vyhráli domácí Rangers, kteří více trestali chyby v obraně soupeře. Navíc vše velmi dobrým výkonem podpořil brankář Henrik Lundqvist.

Do vedení šli po aktivním startu obou týmů domácí Rangers, kdy se povedenou střelou na vzdálenější tyč prosadil Jimmy Vesey. Ve druhé třetině byli blízko vyrovnání Devils, když v oslabení Gibbons již překonal Lundqvista, puk ovšem až do branky nedoputoval. Velké šance přicházely i nadále, jenže prosadili se zase domácí. V mezikruží zůstal osamocený Jesper Fast, který střelou zápěstím dal na 2:0. Ve 34. minutě se Ďáblové konečně dočkali, snížili zásluhou dělové rány Damona Seversona. Bohužel stejný hráč poté ke konci přesilovky udělal obrovskou chybu, do brejku se dostal Mats Zuccarello a bylo to 3:1. Norský útočník ve 47. minutě pak dával i na 4:1 po rychlé akci ze strany na stranu. O 13 sekund později ale přišlo snížení, díky pěkné přihrávce Pavla Zachy se prosadil Miles Wood. Jenž po polovině třetí periody se prosadil Kevin Hayes a domácí znovu vedli o tři góly. Skóre se posléze již neměnilo a tým z New Yorku vyhrál 5:2.

• Do hry se po delší pauze vrátil Pavel Zacha. Trenér John Hynes proházel útočné formace i obranné páry, na tribunu nově usedli Drew Stafford (11 zápasů bez bodu) se Stevenem Santinim.
  • Devils poprvé v sezoně nezískali bod ve dvou zápasech jdoucích po sobě.
  • Miles Wood vstřelil první gól od 12. 11. 2017, jeho půst trval 11 utkání.

New York Rangers 5:2 New Jersey Devils
7. Vesey (Carey, Nieves), 30. Fast (Nash), 37. Zuccarello, 47. Zuccarello (Miller, McDonagh), 52. K. Hayes (Nash, Fast) – 34. Severson (Coleman, Noesen), 47. Wood (Zacha, Butcher)

Střely: 39:28 (13:7, 12:9, 14:12). Vyloučení: 4:4. Bez využitíRozhodčí: Lee, L’Ecuyer – Miller, Murchison. Diváci: 18 006.

Tři hvězdy zápasu: 1. Mats Zuccarello (2+0), 2. Rick Nash (0+2), 3. Jesper Fast (1+1).

Rangers: Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk, Staal (A), Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Nash (A), K. Hayes, Fast – Grabner, Miller, Zuccarello – Carey, Nieves, Vesey.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene (C), Severson, Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Hischier, Bratt – Johansson, Zacha, Noesen – Wood, Zajac (A), Gibbons – Coleman, Boyle, J. Hayes.

Drew Stafford podpísal profesionálny skúšobný kontrakt, vybojuje si miesto na súpiske Devils?

Drew Stafford podpísal v priebehu minulého týždňa profesionálny skúšobný kontrakt s New Jersey Devils. Skúsený útočník tak zabojuje na predsezónnom kempe o miesto na súpiske tímu z Newarku. Stafford odohral minulú sezónu v drese Devils a ako neobmedzený voľný hráč nedostal žiadnu ponuku od iného tímu, a tak sa ho vedenie Devils rozhodlo pozvať do …