Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes: Boli sme slabí a nevýrazní

Kouč Hynes: Boli sme slabí a nevýrazní

Hráči Devils v sobotu zaknihovali druhú prehru za ostatné dva dni a po prvýkrát v sezóne odišli z dvoch zápasov po sebe bez jediného bodu. Rangers vyhrali na domácom ľade ľahko 5-2.

“Ak je váš výkon slabý a nevýrazný, nemáte žiadnu šancu vyhrať zápas,” povedal po stretnutí kouč John Hynes. “Na ľade nás nebolo vôbec vidieť. Hralo sa proti nám jednoducho. Nezáleží na tom, či hráme alebo nehráme proti mužstvu z Metropolitnej divízie. Prišli sme do Arizony, hrali sme slabo a nevýrazne a prehrali sme. Dnes sme hrali znovu slabo a nevýrazne. Utrpeli sme ďalšiu nepríjemnú porážku. Taká je liga.”

Rangers predviedli na domácom ľade dobrý výkon, hrali tvrdšie ako súper a svojím napádaním nútili hostí ku zbytočným chybám, z ktorých pramenili časté prečíslenia a nebezpečné gólové šance.

“Myslím, že sme si dnes nedali žiadnu šancu na to, aby sme mohli pomýšľať na výhru,” sklamane poznamenal brankár Keith Kinkaid. “Stačí sa pozrieť na šance, ktoré sme im dovolili. Ich hráči v oslabení zatienili naše presilovkové formácie. Bolo to frustrujúce.”

“Dúfajme, že to bude pre nás budíček,” dodal Kinkaid. “Musíme to napraviť.”

Diabli odohrali posledné tri zápasy proti tímom z Metropolitnej divízie, najprv vyhrali nad Blue Jackets 4-1, v ďalšom súboji nestačili na rovnakého súpera a prehrali 5-3 a v sobotu utrpeli ďalšiu porážku. V troch z ostatných štyroch zápasov inkasovali 5 gólov. To nie je príliš dobrá vizitka.

“Keď budeme najbližšie hrať proti súperovi z našej divízie, vieme, čo máme očakávať,” povedal obranca Damon Severson.

Ďalší súboj proti celku z Metropolitnej divízie bude opäť proti rivalovi, 21. decembra ich čaká odveta na domácom ľade proti Rangers.

Severson strelil prvý gól Devils, no o pár minút neskôr urobil obrovskú chybu pri zakladaní útoku z obranného pásma. Tesne pred modrou čiarou mu šikovne ukradol puk útočník Mats Zuccarello a Kinkaidovi nedal žiadnu šancu. Rangers sa opäť ujali dvojgólového vedenia.

“Videl som ho prichádzať a vedel som, o koho ide,” priznal Severson. “Celé to bola moja chyba. Skóroval som a následne som urobil hlúposť.”

“Takáto chyba by sa nemala nikdy stať,” dodal Kinkaid.


zdroj: Andrew Gross (northjersey.com)

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …