Peklo / Preview / Zastaví Devils rozjeté Krály?

Zastaví Devils rozjeté Krály?

Devils zažívají jednu z nejlepších sezon posledních let. Dosáhli na rekordní počet výher v prvních zhruba 15 zápasech. Nyní trochu ztrácejí dech, ale stále figurují na postupovém 6. místě v konferenci. Aktuálně nestačili v odvetě na Columbus a ztratili také derby s NY Rangers. Dnes v noci, tedy 13.12. v 1:00 přivítají na svém horkém ledě Krály z Los Angeles. Ti hrají skvěle, jsou druzí na Západě, daří se Kopitarovi, jejich lídrovi. Dávají vzpomenout na sezony, kdy získali Stanley Cup, roky 2012 a 2014. Podaří se Ďáblům přerušit sérii osmi výher v řadě, kterou Králové disponují?

Aktuální forma soupeře – LA Kings

Jak už bylo řečeno, Králové vyhráli 8 zápasů v řadě, nádherná statistika, vezmeme-li v úvahu, že NHL je neskutečně vyrovnaná, je tato série o to váženější a podivuhodnější. Daří se tahounovi Kopitarovi, ten je třetí v bodování v lize. U Králů platí rovnice daří se Kopitarovi = daří se celému týmu. Navíc skvěle hraje i obránce Drew Doughty, lídr zadních řad, který umí vstřelit branku, také na ní nahrát, je to ofenzivní bek, který tráví na ledě velkou porci času. Kings mohou být spokojeni i s formou mladíků Toffoliho a Pearsona. Výborně hraje také švédský štírek Adrian Kempe, který už vstřelil 10 branek.

Akutální soupiska Los Angeles Kings

Brankáři: Jonathan Quick, Darcy Kuemper

Americký fantom má velký podíl na úspěších Králů. Je to typ brankáře, který je neskutečně pohyblivý, rychle vstane z rozkleku do postoje, rychle roztáhne nohy. Je to brankář akrobat. Letos je Quick na 4. místě v úspěšnosti zásahů – 92.98 %. Odchytal 24 zápasů, ze kterých vyhrál hned 15. S dobrými výkony Quicka stoupá i výkon celého týmu LA.

Jonathan Quick

Obránci: Drew Doughty, Oscar Fantenberg, Christian Folin, Alec Martinez, Jake Muzzin, Derek Forbort, Kurtis MacDermid.

Obranu řídí superbek Drew Doughty – 5+19, dalšími oporami jsou určitě Muzzin a Martinez. Švédský obránce Oscar Fantenberg hraje za Kings svou první sezonu a patří mezi její objevy.  Není to však typicky ofenzivní bek, jaké Švédsko produkuje, ale hraje velice solidně, občas i boduje. Forbort a MacDermid získávají zkušenosti v prvním týmu. Forbort letos odehrál už 31 zápasů, MacDermid 23. Obrana LAK je mimořádná, vezmeme-li to celkově. Dostala jen 68 branek a to je nejméně v celé NHL. Hezký primát. Ještě jeden primát má defenzíva Králů. Hraje nejlépe oslabení v celé NHL. Úspěšnost – 87.86 %.

Drew Doughty

Útočníci: Anže Kopitar, Tyler Toffoli, Tanner Pearson, Adrian Kempe, Trevor Lewis, Dustin Brown, Nick Shore, Andy Andreoff, Jonny Brodzinski, Marián Gáborík, Alex Iafallo, Brooks Laich, Kyle Clifford, Jeff Carter, Torrey Mitchell, Jussi Jokinen, Andrew Crescenzi, Mike Amadio, Justin Auger.

Ofenzivním mágem, tornádem a hlavní hvězdou je Slovinec Anže Kopitar. Ten už letos nasbíral 38 bodů – 16+22. Druhým v bodování klubu je typický powerforward Dustin Brown, 26 bodů – 12+14. Pearson a Toffoli dorůstají v útočníky, jež pravidelně bodují a táhnou mužstvo za úspěchy, navíc jsou mladí, rychlí. Překvapením je určitě švédský forvard Adrian Kempe, jenž hraje za LA druhým rokem. Musel se však dlouho prokousávat farmářským týmem, až po třech sezonách dostal šanci v “A” mužstvu. Minulý rok se rozkoukával a letos už střílí důležité branky. Dal jich 10 a na dalších 7 přihrál. Gáborík odehrál letos jen 9 zápasů a je to s ním pořád dokola, zranění a zranění. Přitom je to výborný hráč, avšak strašně náchylný na zranění. Letos 6 bodů – 4+2, za 9 utkání, velmi slušné číslo. Jeff Carter, který se řadí mezi hvězdy týmu je letos zraněný, odehrál jen 6 duelů.

Anže Kopitar

Vzájemné zápasy

Z posledních pěti zápasů vyhrálo LA nad NJD třikrát.

24.3.15 – NJD – LAK 1:3, 14.2.16 – NJD -LAK 1:0, 13.3.16 – LAK – NJD 1:2 PP, 19.11.16 – LAK – NJD 4:2, 25.1.17 – NJD – LAK 1:3.

V sezóně 2011/12 nastoupily tyto dva celky proti sobě ve finále NHL. Stanley Cup vyhráli Kings.

Novinky z kabiny Devils

  • Palmieri si zlomil nohu 20. listopadu, trénuje individuálně a zatím není připraven nastoupit do zápasu ani do týmového tréninku
  • Johansson se léčí s kotníkem, měl ho oteklý a dnes nenastoupí
  • Johansson už zmeškal 14 duelů z celkových 29, které Ďáblové odehráli
  • V sestavě se oproti minulému zápasu objeví: Santini (v první obranné formaci s Greenem) a Stafford (na pravém křídle druhé formace, zahraje si s Woodem a Zachou).

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) –  Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Wood, Zacha, Stafford – Gibbons, Zajac, Hayes – Coleman, Boyle, Noesen.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty, MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar, Brown – Pearson, Shore, Toffoli – Gáborík, Mitchell, Lewis – Clifford, J. Jokinen, Brodzinski.

Tipovačka 30

Pravidla ZDE

Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …