Peklo / Reporty / Ďáblové po parádním výkonu ukončili vítěznou sérii Los Angeles!

Ďáblové po parádním výkonu ukončili vítěznou sérii Los Angeles!

Tak tohle se podařilo! Dvě porážky v řadě jsou rázem napraveny, když New Jersey našlo v domácí hale recept na jeden z nejlepších týmů soutěže Los Angeles. Kings přitom před utkáním vyhráli osmkrát v řadě.

Devils byli od úvodu utkání o něco lepším týmem a gólově se vyjádřili ve čtrnácté minutě. Po obléhání Quickovy branky a nahození Briana Gibbonse se rychlou dorážkou prosadil Travis Zajac. O dvě a půl minuty později šli domácí v přesilové hře do dvoubrankového vedení. Po parádním pasu Jespera Bratta měl již poměrně jednoduchou úlohu Taylor Hall – 2:0! Stejný hráč se prosadil i ve druhé třetině, kdy se dostal do samostatného úniku a krásným blafákem do bekhendu přidal třetí gól domácího mužstva. A o chvíli později bylo ještě lépe! Střelou z voleje zamířil přesně mezi betony Quicka Brian Boyle a New Jersey vedlo 4:0. Kings snížili v 53. minutě, kdy střelu obránce Martineze parádně tečoval Torrey Mitchell. Poslední slovo ale přeci jen měl domácí celek, 11 sekund před koncem při vlastním oslabení po úniku skóroval Brian Gibbons, 5:1!

Zajímavosti

• Do sestavy se místo Bena Lovejoye a zraněného Marcuse Johanssona dostali Steven Santini s Drewem Staffordem.
  • Drew Stafford nebodoval již dvanáct zápasů v řadě.
  • Poté, co čtyři zápasy v řadě nevyužili přesilovku (celkem jich bylo 11), se Ďáblové konečně prosadili v početní výhodě.
  • Taylor Hall podevatenácté v kariéře vstřelil dvě branky v jednom utkání, naposledy se mu to podařilo 28. 10. proti Arizoně Coyotes.
  • Brial Boyle vstřelil pátý gól v posledních devíti zápasech.
  • Travis Zajac se proti Kings trefil poprvé od 31. 1. 2010 (9 zápasů).
  • Taylor Hall poosmé v řadě překročil 30bodovou hranici.
  • Devils jsou prvním týmem Metropolitní divize, který v této sezoně dokázal porazit LA. Navíc to pro Kings byla teprve čtvrtá porážka proti soupeři z Východní konference.
  • Will Butcher je prvním obráncem v historii Devils, který si připsal 20 bodů v úvodních 30 zápasech kariéry.

New Jersey Devils 5:1 Los Angeles Kings
14. Zajac (Gibbons, Coleman), 17. Hall (Bratt, Butcher), 36. Hall, 38. Boyle (Noesen, Hayes), 60. Gibbons – 53. Mitchell (Martinez, MacDermid)

Střely: 26:17 (9:5, 12:6, 5:6). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: St. Pierre, Joannette – Gibbs, Berg. Diváci: 13 275.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene (C), Santini, Butcher, Severson – Hall (A), Hischier, Bratt – Coleman, Zajac (A), Gibbons – Wood, Zacha, Stafford – Hayes, Boyle, Noesen.
Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar (C), Brown (A) – Pearson, Shore, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – Clifford, Mitchell, Brodzinski.

Jaká budoucnost čeká obránce Johna Moorea?

Ray Shero musí rozhodnout o 11 volných hráčích (sedm nechráněných, čtyři chránění) ze soupisky hlavního týmu v letní přestávce. Jedním z těchto hráčů je i John Moore, obránce, který má za sebou nejlepší sezónu u Devils.