Peklo / Ohlasy / Gibbonsův gól v oslabení, dvě branky Halla, rychlá a týmová hra, to byl zápas proti LA

Gibbonsův gól v oslabení, dvě branky Halla, rychlá a týmová hra, to byl zápas proti LA

Devils v noci ukončili sérii 8 výher v řadě jejich soupeře z Los Angeles. Ďáblové vyhráli jednoznačně a přesvědčivě 5:1, vytvořili si náskok 4:0, který už nepustili a uhlídali. Výhra je o to sladší, že se urodila před domácím publikem, dva góly zařídil Taylor Hall. V průběhu zápasu Kings provedli hit na hvězdu Devs Halla, přítomní hráči ho šli ihned pomstít. Jestli je Hall zraněný se dozvíme v průběhu dneška.

Odpověď za zákrok na Halla

Hall dal dva góly, avšak pět minut před koncem zápasu musel opustit scénu. Král MacDermid mu pořádně naložil. Po hitu se na MacDermida sjelo několik hráčů včetně Bratta a Hischiera a vytvořila se skrumáž. Oba nováčci ukázali vůli a odvahu, nebáli se většího a těžšího protivníka.

“Musím se na to podívat ještě z lepšího úhlu, ale myslím, že to nebyl férový hit,” domnívá se Hischier. “Postavit se za svého spoluhráče, na tom my stavíme, týmovost je pro nás důležitá.” 

Byl to férový hit, či nikoli?

Hischier si stojí za svým, nebylo to férové, avšak Hynes a Boyle si to nemyslí. MacDermid byl v souboji s Hallem, Hall ho chtěl prohodit a proskočit, ale koleno MacDermida zachytilo útočníka Devils, proto pak Hall chvíli letěl vzduchem.

Myslím si, že to nebylo nečisté, bylo to tvrdé, velký hráč srazil našeho,” odhaluje svůj pohled Hynes. “Taylor chtěl uhnout, myslím, že je to na rozhodčím, zdali zapíská či ne. Neřekl bych, že to byl nečistý hit, byl to spíše nebezpečný hit.” dodává kouč Ďáblů.

Kromě zranění Halla všechno šlo podle plánu a představ Devils. Vyhráli po dvou prohrách v řadě. Byl to velice vyrovnaný a kompaktní výkon od Ďáblů.

“Myslím, že bylo důležité se zase rychle chytit a vletět na soupeře,” říká Hischier. “Hráli jsme svojí hru a hráli jsme jí celých 60 minut. Vidíte, že můžeme porazit každého v této lize, jen musíme hrát svou hru.”

Pomohl výkon Schneidera

Schneider chytil několik těžkých střel a celkově dodal Ďáblům vyrovnanost na všech pozicích. Chytil 16 ze 17 ran.

“Bylo to neuvěřitelné, mluvili jsme o tom hodně. Čistit hru před bránou, postarat se o dorážky soupeře a nenechat se zatlačit hluboko do defenzívy.” Vyjmenovává Schneider důležité aspekty. “Zahráli jsme excelentně, od útočníků po beky, blokovali jsme střely, poctivě se vraceli do obrany. Hráči mi to hodně usnadnili.” hodnotí utkání Cory Schneider.

Gibbons přidal další branku v oslabení

Devils měli utkání pod kontrolou, avšak Brian Gibbons dokonal takzvaného “bůra,” když ujel obraně Kings ve vlastním oslabení, rozhýbal Quicka, po blafáku z jedné na druhou stranu zasunul puk mezi nohama. Do konce zápasu v tuto chvíli zbývalo necelých 11 vteřin. S Hallem je nyní nejlepší střelec týmu, oba mají na kontě 12 branek. Devils dali letos už 5 branek v oslabení. Ďáblové v zápase ubránili čtyři oslabení a navíc v jednom z nich skórovali.

“Hrajeme tak vlastně celou sezónu,” říká útočník Coleman. Hodně rychlosti a energie, držíme puk daleko od své branky. Jak můžete vidět, jsme hodně rychlí a Gibby to dokázal svým gólem z brejku.” 

Využitá přesilovka

První gól Halla padl v přesilovce. Devils tak vylepšili hru v početní převaze, předtím v ní strádali. Do zápasu vstoupili s 0 brankami v posledních 12 přesilovkách. Naposledy vstřelili přesilovkový gól 1. prosince proti Coloradu Avalanche. Až gól Taylora Halla, který zvyšoval na 2:0, ukončil žalostné početní převahy z poslední doby.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …