Peklo / Reporty / Po vyrovnané partii výhru Devils ukradl Plekanec

Po vyrovnané partii výhru Devils ukradl Plekanec

Ďáblové začali výborně, už ve druhé minutě otevřel skóre Stefan Noesen a prodloužil tak sérii zápasů, ve kterých bodoval, na pět. Domácí se snažili výsledek vyrovnat, ale důsledná obrana Devils jim to nedovolovala. Až ve 14. minutě se do puku na modré čáře opřel Jordie Benn a Andrew Shaw šikovně tečoval před Schneiderem, který měl úplně zakrytý výhled – 1:1. Ve druhé třetině měli hostující hráči možnost přesilové hry 5 na 3, ale domácí ve spolupráci s golmanem Pricem stav ubránili i po pokusu Colemana, který rozezněl brankovou konstrukci. Devils předvedli kompaktní výkon plný přesných přihrávek a obranných zákroků. V poslední části zápasu se pokračovalo v rychlém tempu a temtokrát měli Canadiens menší převahu. Ovšem Devils skvěle bránili a pokryli více než polovinu všech soupeřových nahrávek. V základní hrací době se nerozhodlo, muselo se prodlužovat.

V prodloužení se ve druhé minutě objevil v prostoru mezi kruhy český útočník Tomáš Plekanec a překonal Coryho Schneidera. Druhý bod za výhru v prodloužení tedy brali domácí.

Zajímavosti

• Stefan Noesen otevřel skóre a bodoval tak v pátém zápase po sobě (2+4), což je jeho kariérní maximum.
  • Obránce Damon Severson zaznamenal 5 střel a byl tak nejaktivnějším střelcem týmu, zároveň si připsal i 5 hitů.
  • Jesper Bratt se díky přihrávce Noesenovi stal nejproduktivnějším nováčkem týmu (21 bodů).
  • Cory Schneider si připsal 34 zákroků a i přes prohru v prodloužení udržel 94,4% úspěšnost.

Montreal Canadiens 2:1pp New Jersey Devils
14. Shaw (Benn, Danault), 62. Plekanec (Hudon, Glachenyuk) – 2. Noesen (Greene, Bratt)

Střely: 36:32 (14:12, 6:12, 13:7 – 2:1). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Dwyer, Romasko – Cormier, Nagy. Diváci: 21 302.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene, Santini, Butcher, Severson – Bratt, Hischier, Stafford – Coleman, Zajac, Gibbons – Hayes, Boyle, Lappin – Wood, Zacha, Noesen.

Canadiens: Price (Niemi) – Weber, Benn, Petry, Alzner, Schlemko, Morrow – Byron, Danault, Pacioretty – Shaw, Drouin, Galchenyuk – Gallagher, Plekanec, Hudon – Carr, Froese, Deslauriers.

John Hynes: Je to výborná příležitost, kdy mohu tým opravdu sledovat

Pokud se v zápase zapíšete na tabulku střelců, je jednodušší vzbudit o sobě povědomí. Několik hráčů se v úvodním přípravném zápase proti Rangers snažilo zaujmout a zabojovat tak o možnost zahrát si nejvyšší hokejovou ligu.