Peklo / Reporty / Devils doma zdolali Dallas, hrdinom zápasu Brian Boyle

Devils doma zdolali Dallas, hrdinom zápasu Brian Boyle

Diabli si doma poradili proti Dallasu aj bez opôr. Bojovný výkon a súdržnosť mužstva znamenajú ďalšie dva body do tabuľky.

Devils začínali zápas presilovkou v ktorej sa im nepodarilo skórovať. Prvú veľkú šancu mali hráči Dallasu, keď Johns trafil tyč Schneiderovej brány. O malú chvíľu sa už skóre menilo, keď Brian Gibbons prihral Stevenovi Santinimu a ten sa nemýlil. Dallasu sa podarilo vyrovnať pri presilovke, keď na lavici hanby sedel Santini. Tyler Seguin vyslal strelu na domácu bránu, kde dorážal Martin Hanzal a ten aj za pomoci teču Andyho Greenea prekonal Schneidera. Devils sa v závere tretiny dostali opäť do vedenia. Andy Greene poslal strelu na Lehtonena a ten puk vyrazil pred seba a to už nebol problém pre Blakea Colemana, ktorý vrátil vedenie na stranu Devils. Domácim sa ešte podarilo skórovať v závere tretiny, ale tento zásah Pavla Zachy prišiel už po uplynutí času.

V druhej tretine sa Dallas dočkal vyrovnania, keď pri mantineli nabral rýchlosť Alexander Radulov a predral sa až pred Schneidera, ktorého prekonal pomedzi betóny. Devils sa dostali do početnej výhody v ktorej sa im nedarilo nič vymyslieť. Na konci presilovky Johns fauloval Wooda a Devils hrali presilovku ďalšie štyri minúty. Využitie prišlo až 9 sekúnd pred koncom. Po Butcherovej strele sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval Brian Boyle a poslal Devils opäť do vedenia.

Posledná časť priniesla na svojom začiatku tlak Dallasu, ktorý hral presilovú hru. Domáci tento tlak ustáli a ukázali, že nebudú len brániť výsledok. V medzikruží zabojoval Nick Lappin o odrazený puk a prestrelil Lehtonena. Dallas skúsil dlhú hru bez brankára a inkasoval dalši gól, keď Brian Boyle cez celé ihrisko trafil prázdnu bránu.

New Jersey Devils 5:2 Dallas Stars

Góly a prihrávky: 5. Santini (Gibbons), 20. Coleman (Greene, Gibbons), 37. Boyle (Butcher, Zacha), 53. Lappin (Hayes, Boyle), 58. Boyle – 7. Hanzal (Seguin, Lindell), 29. Radulov (Janmark, Lindell).

Vylučenia: 3:5, navyše Boyle (NJD) a Roussel (DAL) 10 min. osobný trest. Využitie: 1:1. Diváci: 13 171. Strely na bránu: 26:30 (9:12, 9:5, 8:13).

Zaujímavosti:
– Blake Coleman a Stefan Noesen sú rodáci z Piana v Texase, obaja ako malí fandili Dallasu.
– Brian Gibbons sa stal piatym hráčom Devils v tejto sezóne, ktorý dosiahol 20 bodovú hranicu.
– Brian Boyle strelil svoj 100. (a 101.) gól v NHL.
– Cory Schneider po prvý raz v tejto sezóne odchytal oba zápasy v back to back.
– Nick Lappin strelil v tejto sezóne svoj 1. gól v NHL.
– Devils majú po tomto zápase bilanciu pri prvom strelenom góle 12-2-3.
– Brian Boyle dal dva góly naposledy 14. 12. 2016.
– Brian Boyle zaznamenal v zápase hattrick Gordieho Howa.

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene, Santini, Butcher, Severson – Bratt, Hischier, Stafford – Coleman, Zajac, Gibbons – Hayes, Boyle, Lappin – Wood, Zacha, Noesen.

Zostava Stars: Lehtonen (Bishop) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Johns, Honka – Elie, Seguin, Shore – Janmark, Spezza, Radulov – Benn, Faksa, Pitlick – Roussel, Hanzal, Ritchie.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …