Peklo / Preview / Adam Henrique se vrací do New Jersey

Adam Henrique se vrací do New Jersey

Po necelém měsíci po přestupu k Ducks se bývalý Ďábel Adam Henrique vrací zpět na místo činu, do New Jersey. Dle jeho slov si je vědom toho, že to bude určitě emotivní návrat. Ďáblové dnes od 1:00 vyzvou Kačery z Anaheimu.

Aktuální forma Ducks
Obdobně jako minulý soupeř Ďáblů Dallas Stars, stejně tak i Ducks jsou nyní na tripu, ve kterém objíždí týmy Metropolitní divize. Podle pohledu na tabulku to bude velmi náročný trip, protože týmy této divize si v sezoně vedou zatím velmi dobře a patří ke špičce Východní konference.

Z tohoto tripu mají za sebou již jeden zápas, který odehráli ve Washingtonu. V hlavním městě USA podlehli Kačeři v prodloužení 2-3. Nyní je čekají naši Ďáblové, hned zítra Rangers, a pak s jendodenními rozestupy Islanders a Penguins.

V prosinci mají Ducks odehráno 8 zápasů, ale pouze ze tří odcházeli jako vítězové. Dokázali udolat trápící se Ottawu 3-0, Carolinu a St. Louis. Hned čtyřikrát zápas nezvládli v prodloužení či na nájezdy a jednou prohráli v základní hrací době. V Pacifické divizi zatím okupují 5. příčku, v porovnání s celou konferencí drží až 11. pozici a jejich výkony jsou letos zatím za očekáváním.

Soupiska Ducks
Brankáři: John Gibson, Ryan Miller – jasnou jedničkou je John Gibson, který odchytal již 26 utkání, ve kterých si drží velmi solidní statistiku úspěšnosti záashů přes 92 %.  Záda mu kryje Ryan Miller, který zaskočil v 8 utkáních. Z těchto utkání si drží statistiku ještě lepší, když se jeho úspěšnost pohybuje nad 94 %.

John Gibson: Jednička Ducks

Obránci: Francois Beauchemin, Kevin Bieksa, Cam Fowler, Korbinian Holzer, Hampus Lindholm, Josh Manson, Brandon Montour, Andy Welinski – překvapením v obraně je určitě Brandon Montour. Ten si kroutí teprve druhou sezonu v NHL, ale přesto je 3. nejlépe bodujícím hráčem Ducks. Ve své první sezoně odehrál jen 27 utkání, ve kterých posbíral 6 bodů (2+4). V této sezoně nastupuje pravidelně a za to se svému trenérovi odvděčuje. V současnosti má na kontě 16 bodů za 6 branek a 10 asistencí, což ho řadí na zmiňované třetí místo týmového bodování.

Brandn Montour: Překvapení v obraně Ducks

Útočníci: Joseph Blandisi, Andrew Cogliano, Patrick Eaves*, Ryan Getzlaf “C”, Derek Grant, Adam Henrique, Ondřej Kaše, Mike Liambas*, Corey Perry* “A”, Rickard Rakell, Dennis Rasmussen, Nick Ritchie*, Kevin Roy, Logan Shaw, Jakob Silfverberg, Antoine Vermette, Chris Wagner – útok skrývá několik zajímavých jmen. Pro Ďábelské fanoušky to jsou především Adam Henrique a Joseph Blandisi, kteří byli součástí trejdu v poslední listopadový den. Adam Henrique byl dle očekávání okamžitě zařazen do týmu a v aktuálně 8 odehraných utkáních si připsal již 3 góly a 3 asistence. Joseph Blandisi naskočil pouze do tří zápasů a jeho konto je zatím bez bodu.

Z pohledu českého fanouška je pak ještě zajímavým jménem Ondřej Kaše, který se také poměrně pevně usadil v sestavě Ducks a daří se mu bodovat. Vinou zranění odehrál jen 22 utkáních, ve kterých ale nastřílel 6 branek a k těm přidal 5 asistencí. Nejproduktivnějšími hráči Ducks jsou Corey Perry s 22 body (6+16), ten je však momentálně na marodce. S dvoubodovým odstupem jej následuje Rickard Rakell, který vstřelil 8 branek a přidal 12 asistencí. 8 branek, což je v týmu nyní maximum, má na svém kontě ještě Jakob Silfverberg, ke kterým přidal ale jen 6 asistencí.

Adam Henrique již v dresu Ducks

Vzájemná utkání
S Ducks se Ďáblové potkali historicky jenom 32x. A bilance je mírně pozitivní! 17x odcházeli jako vítězové Ďáblové, 13x jako poražení, jeden zápas skončil remízou a jeden prohrou v prodloužení. Doufejme tedy, že Ďáblové bilanci navýší! Stejně jako počet vítězsví, i počty gólů jsou pozitivní. Devils nasázeli Ducks 85 branek, obdrželi jich o 5 míň.

Aktuality z ďábelské kabiny

  • Taylor Hall i Kyle Palmieri se vrací zpět do sestavy!
  • Jimmy Hayes dnes zůstane na tribuně.
  • Mezi tyče se postaví Cory Schneider.
  • Obrana zůstává od posledního zápasu v nezměněném složení.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene, Santini, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Gibbons – Bratt, Boyle, Noesen – Wood, Zacha, Stafford

Ducks: Gibson (Miller) – Lindholm, Manson, Fowler, Bieksa, Beauchemin, Montour – Roy, Getzlaf, Silfverberg – Cogliano, Henrique, Rakell – Wagner, Vermette, Kaše – Rasmussen, Grant, Shaw


Tipovačka 33

Pravidla ZDE

Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …