Peklo / Preview / Adam Henrique se vrací do New Jersey

Adam Henrique se vrací do New Jersey

Po necelém měsíci po přestupu k Ducks se bývalý Ďábel Adam Henrique vrací zpět na místo činu, do New Jersey. Dle jeho slov si je vědom toho, že to bude určitě emotivní návrat. Ďáblové dnes od 1:00 vyzvou Kačery z Anaheimu.

Aktuální forma Ducks
Obdobně jako minulý soupeř Ďáblů Dallas Stars, stejně tak i Ducks jsou nyní na tripu, ve kterém objíždí týmy Metropolitní divize. Podle pohledu na tabulku to bude velmi náročný trip, protože týmy této divize si v sezoně vedou zatím velmi dobře a patří ke špičce Východní konference.

Z tohoto tripu mají za sebou již jeden zápas, který odehráli ve Washingtonu. V hlavním městě USA podlehli Kačeři v prodloužení 2-3. Nyní je čekají naši Ďáblové, hned zítra Rangers, a pak s jendodenními rozestupy Islanders a Penguins.

V prosinci mají Ducks odehráno 8 zápasů, ale pouze ze tří odcházeli jako vítězové. Dokázali udolat trápící se Ottawu 3-0, Carolinu a St. Louis. Hned čtyřikrát zápas nezvládli v prodloužení či na nájezdy a jednou prohráli v základní hrací době. V Pacifické divizi zatím okupují 5. příčku, v porovnání s celou konferencí drží až 11. pozici a jejich výkony jsou letos zatím za očekáváním.

Soupiska Ducks
Brankáři: John Gibson, Ryan Miller – jasnou jedničkou je John Gibson, který odchytal již 26 utkání, ve kterých si drží velmi solidní statistiku úspěšnosti záashů přes 92 %.  Záda mu kryje Ryan Miller, který zaskočil v 8 utkáních. Z těchto utkání si drží statistiku ještě lepší, když se jeho úspěšnost pohybuje nad 94 %.

John Gibson: Jednička Ducks

Obránci: Francois Beauchemin, Kevin Bieksa, Cam Fowler, Korbinian Holzer, Hampus Lindholm, Josh Manson, Brandon Montour, Andy Welinski – překvapením v obraně je určitě Brandon Montour. Ten si kroutí teprve druhou sezonu v NHL, ale přesto je 3. nejlépe bodujícím hráčem Ducks. Ve své první sezoně odehrál jen 27 utkání, ve kterých posbíral 6 bodů (2+4). V této sezoně nastupuje pravidelně a za to se svému trenérovi odvděčuje. V současnosti má na kontě 16 bodů za 6 branek a 10 asistencí, což ho řadí na zmiňované třetí místo týmového bodování.

Brandn Montour: Překvapení v obraně Ducks

Útočníci: Joseph Blandisi, Andrew Cogliano, Patrick Eaves*, Ryan Getzlaf “C”, Derek Grant, Adam Henrique, Ondřej Kaše, Mike Liambas*, Corey Perry* “A”, Rickard Rakell, Dennis Rasmussen, Nick Ritchie*, Kevin Roy, Logan Shaw, Jakob Silfverberg, Antoine Vermette, Chris Wagner – útok skrývá několik zajímavých jmen. Pro Ďábelské fanoušky to jsou především Adam Henrique a Joseph Blandisi, kteří byli součástí trejdu v poslední listopadový den. Adam Henrique byl dle očekávání okamžitě zařazen do týmu a v aktuálně 8 odehraných utkáních si připsal již 3 góly a 3 asistence. Joseph Blandisi naskočil pouze do tří zápasů a jeho konto je zatím bez bodu.

Z pohledu českého fanouška je pak ještě zajímavým jménem Ondřej Kaše, který se také poměrně pevně usadil v sestavě Ducks a daří se mu bodovat. Vinou zranění odehrál jen 22 utkáních, ve kterých ale nastřílel 6 branek a k těm přidal 5 asistencí. Nejproduktivnějšími hráči Ducks jsou Corey Perry s 22 body (6+16), ten je však momentálně na marodce. S dvoubodovým odstupem jej následuje Rickard Rakell, který vstřelil 8 branek a přidal 12 asistencí. 8 branek, což je v týmu nyní maximum, má na svém kontě ještě Jakob Silfverberg, ke kterým přidal ale jen 6 asistencí.

Adam Henrique již v dresu Ducks

Vzájemná utkání
S Ducks se Ďáblové potkali historicky jenom 32x. A bilance je mírně pozitivní! 17x odcházeli jako vítězové Ďáblové, 13x jako poražení, jeden zápas skončil remízou a jeden prohrou v prodloužení. Doufejme tedy, že Ďáblové bilanci navýší! Stejně jako počet vítězsví, i počty gólů jsou pozitivní. Devils nasázeli Ducks 85 branek, obdrželi jich o 5 míň.

Aktuality z ďábelské kabiny

  • Taylor Hall i Kyle Palmieri se vrací zpět do sestavy!
  • Jimmy Hayes dnes zůstane na tribuně.
  • Mezi tyče se postaví Cory Schneider.
  • Obrana zůstává od posledního zápasu v nezměněném složení.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene, Santini, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Gibbons – Bratt, Boyle, Noesen – Wood, Zacha, Stafford

Ducks: Gibson (Miller) – Lindholm, Manson, Fowler, Bieksa, Beauchemin, Montour – Roy, Getzlaf, Silfverberg – Cogliano, Henrique, Rakell – Wagner, Vermette, Kaše – Rasmussen, Grant, Shaw


Tipovačka 33

Pravidla ZDE

Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Devils 4-3 SN Blue Jackets