Peklo / Reporty / Velký obrat! Devils smazali dvoubrankové manko a obrali Anaheim o body

Velký obrat! Devils smazali dvoubrankové manko a obrali Anaheim o body

Tak tohle bylo skvělé! New Jersey na domácím ledě sice dvakrát prohrávalo o dvě branky, nakonec ale družina trenéra Johna Hynese mohla oslavit vítězství, neboť ve třetí třetině předvedla třígólovou smršť a vyhrála 5:3.

Do vedení šli v sedmé minutě hosté. Poté, co Prudential Center dojalo děkovné video pro Adama Henriquea, se střelou zápěstím pod betony prosadil Ryan Getzlaf. Další gólovou akci svého celku načal právě bývalý centr Devils, jenž po levém křídle vyslal Cogliana, který v ještě lepší pozici našel Jakoba Silfverberga – 0:2. Domácí celek se snížení dočkal ve 29. minutě během přesilové hry, kdy Vatanenovu dělovku tečoval do sítě Miles Wood. Krátce poté přišla další početní výhoda Devils, ale těsně po jejím konci následoval třetí gól Ducks, který nádherným způsobem vstřelil Adam Henrique. V předposlední minutě druhé třetiny se druhého zásahu dočkal Miles Wood, jehož střela zápěstím z otočky překvapila Ryana Millera. Ďáblové se vyrovnání dočkali ve třetí třetině po ubránění oslabení. Coleman předal puk Jesperu Brattovi, jehož střela zápěstím skončila v brance, 3:3! Velký obrat byl dokonán v 56. minutě. Po nástřelu Briana Boylea zachytil kotouč Stefan Noesen, jenž na druhý pokus dopravil kotouč do sítě svého bývalého zaměstnavatele.

1:58 před koncem odvolali hosté brankáře a hráli tak v šesti. 6,6 sekundy před koncem to ale bylo New Jersey, které se radovalo jako poslední, když po skvělé práci Boylea získal kotouč Stefan Noesen, jenž tak vsítil svou druhou branku v utkání! 5:3!

• Poprvé od trejdu proti sobě nastoupili obránce Devils Sami Vatanen a útočník Anaheimu Adam Henrique. Oba byli navíc v zahajovacích formacích svých celků.
  • Kromě Samiho Vatanena mají anaheimskou minulost také Kyle Palmieri se Stefanem Noesenem.
  • Do sestavy se po zranění vrátili hvězdní útočníci Taylor Hall a Kyle Palmieri, ze sestavy tak putoval Jimmy Hayes a nedávno na farmu odeslaný Nick Lappin.
  • Útočník Jakob Silfverberg je specialistou na Devils – v 11 vzájemných zápasech vstřelil již sedmou branku.
  • Sami Vatanen si připsal první bod v dresu New Jersey Devils.
  • Miles Wood vstřelil v této sezoně již 9 branek, čímž překonal svůj počet branek v minulé sezoně v 60 zápasech, kdy jich vstřelil 8.
  • Na třetí třetinu už se do formace vedle Taylora Halla a Nica Hischiera opět vrátil Jesper Bratt. Kyle Palmieri šel do formace s Travisem Zajacem a Brianem Gibbonsem.
  • Jesper Bratt vstřelil desátou branku v sezoně. Jen pět hráčů draftovaných v roce 2016 dalo v NHL zatím více branek než tato celková 162. volba (Auston Matthews, Patrik Laine, Matthew Tkachuk, Clayton Keller a Alex DeBrincat).
  • Stefan Noesen poprvé v NHL vstřelil dva góly v jednom utkání.
  • Ďáblové z posledních čtyř zápasů třikrát vyhráli s pěti vstřelenými góly na kontě.

New Jersey Devils 5:3 Anaheim Ducks
29. Wood (Vatanen, Bratt), 39. Wood (Zacha), 46. Bratt (Coleman, Boyle), 56. Noesen (Boyle, Greene), 60. Noesen (Boyle) – 7. Getzlaf (Rakell, Manson), 11. Silfverberg (Cogliano, Henrique), 32. Henrique (Manson)

Střely: 34:24 (7:6, 15:10, 12:8). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Hebert, Morton – Cameron, Kovachik. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Stefan Noesen (2+0), 2. Miles Wood (2+0), 3. Jesper Bratt (1+1).

Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene (C), Santini, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac (A), Gibbons – Bratt, Boyle (A), Noesen – Wood, Zacha, Stafford.
Ducks: Miller (Gibson) – Lindholm, Manson, Fowler (A), Welinski, Bieksa, Montour – Rakell, Getzlaf (C), Roy – Cogliano (A), Henrique, Silfverberg – Wagner, Vermette, Kaše – Ritchie, Grant, Shaw.

Podarí sa dnes hráčom Devils vrátiť Predators prehru z prvého vzájomného zápasu?

Tím z Newarku čaká druhý zápas za ostatné dva dni. Diabli vyhrali piatkový zápas na domácom ľade, keď porazili Vegas Golden Knights v šialenom zápase 5:4 po predĺžení. Dnes v noci ich čaká ďalší súper zo Západnej konferencie, tentoraz Nashville Predators. Stretnutie začína o 2:00 SEČ. Kouč Peter Laviolette má k dispozícii jeden z najlepších …