Peklo / Reporty / Devils rozhodli v nájazdoch a pripísali si sté víťazstvo nad Rangers!

Devils rozhodli v nájazdoch a pripísali si sté víťazstvo nad Rangers!

Derby o rieku Hudson malo klasicky svoj náboj a prinieslo skvelý hokej. Diabli vrátili Rangers porážku z posledného zápasu a tešia sa zo zisku dôležitých dvoch bodov.

Na prvý gól v zápase sa dlho nečakalo a dali ho aktívni domáci. Nico Hischier poslal puk na kruhy do jazdy Johnovi Moorovi a ten prestrelil krásnou strelou Henrika Lundqvista. Rangers po inkasovanom góle pridali a dočkali sa vyrovnania. Sami Vatanen za bránou prišiel o puk a po skrumáži pred Corym Schneiderom sa presadil Jimmy Vesey. O malú chvíľu hráči Rangers otočili skóre zápasu, keď Chris Kreider vystrelil na Schneidera, ktorý puk vyrazil len pred seba a Nick Holden už nemal problém skórovať.
V druhej tretine boli domáci aktívnejší a 5 minút pred koncom tretiny sa dočkali aj gólu, ktorý ale nebol uznaný pre faul Kylea Palmieriho. Domáci hrali oslabenie veľmi dobre a boli odmenení vyrovnávajúcim gólom. Blake Coleman sa rútil po pravej strane a presnou strelou nedal Lundqvistovi šancu.
Na začiatku poslednej tretiny sa Rangers opäť dostali do vedenia. Kevin Hayes spoza brány nahodil puk pred Schneidera a od korčule Damona Seversona sa puk dostal do brány. Devils sa dočkali vyrovnania v presilovke. Taylor Hall poslal od ľavého mantinelu prihrávku pred bránu, kde bol nachystaný Brian Boyle a pohotovou bekhendovou strelou vyrovnal.
Zápas dospel až do predĺženia, v ktorom mali navrch hostia. Posledných 68 sekúnd dokonca hrali v početnej výhode 4 na 3, ale domáci Diabli to ustáli a zápas putoval do samostatných nájazdov.

New Jersey Devils 4:3SN New York Rangers

Góly a prihrávky: 8. Moore (Hischier, Palmieri), 37. Coleman (Santini), 52. Boyle (Hall, Palmieri), rozhodujúci nájazd Boyle  – 10. Vesey (Carey, Desharnais), 12. Holden (Kreider, Bučněvič)

Vylučenia: 3:4 Využitie: 1:0  V oslabení: 1:0 Diváci: 16 514 Strely na bránu: 48:28 (15:10, 23:8, 8:6, 2:4).

Zaujímavosti:

• Brian Gibbons dnes odohral 100. zápas v NHL
  • John Moore dnes odohral 400. zápas v NHL
  • Marcus Johansson sa vrátil do zostavy po zranení (posledný zápas odohral 9.12. 2017 práve proti Rangers)
  • Devils mali pred dnešným zápasom negatívnu bilanciu iba proti súperom z Metropolitnej divízie, keď prehrali tri z piatich stretnutí (Dnes túto bilanciu vylepšili na 3-3-0)
  • John Moore strelil prvý gól po 13 zápasoch (posledný gól dal 20.11. 2017)
  • Devils strelili už svoj 6. gól v oslabení v tejto sezóne
  • Domáci v druhej tretine vyslali 23 striel, čo je najvyšší počet striel za tretinu v tejto sezóne (7.10. 2017 v prvej tretine prvého zápasu v tomto ročníku vyslali na bránu Colorada Avalanche 17 striel)
  • Devils prekonali tohtosezónne maximum striel v jednom stretnutí, keď vystrelili 48-krát (19. 10. 2017 v Ottawe pri výhre 5:4OT vystrelili 46-krát)
  • Brian Boyle v posledných 3 zápasoch zaznamenal 3 góly a 4 asistencie
  • Devils si pripísali 20. víťazstvo v sezóne
  • Devils v dnešnom derby o rieku Hudson zaznamenali 100. víťazstvo proti Rangers

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Vatanen, Greene, Santini, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zajac, Gibbons – Wood, Zacha, Stafford – Coleman, Boyle, Noesen.
Zostava Rangers: Lundqvist (Pavelec) – McDonagh, Holden, Skjei, Shattenkirk, Staal, Smith – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Nash, Miller, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – Carey, Desharnais, Vesey.

Drew Stafford podpísal profesionálny skúšobný kontrakt, vybojuje si miesto na súpiske Devils?

Drew Stafford podpísal v priebehu minulého týždňa profesionálny skúšobný kontrakt s New Jersey Devils. Skúsený útočník tak zabojuje na predsezónnom kempe o miesto na súpiske tímu z Newarku. Stafford odohral minulú sezónu v drese Devils a ako neobmedzený voľný hráč nedostal žiadnu ponuku od iného tímu, a tak sa ho vedenie Devils rozhodlo pozvať do …