Peklo / Reporty / Tím z Newarku berie ďalšiu domácu výhru, stretnutie rozhodla prvá tretina

Tím z Newarku berie ďalšiu domácu výhru, stretnutie rozhodla prvá tretina

Diabli sa dnes opäť predstavili pred domácimi fanúšikmi, ktorí mali možnosť sledovať zaujímavé stretnutie. Domáci si vytvorili pohodlný náskok hneď v prvej časti hry a Chicagu sa nepodarilo odpovedať na tri rýchle inkasované góly, a tak sa hráči Devils tešili z výhry 4:1.

Zverenci kouča Johna Hynesa predviedli raketový vstup do zápasu, aktívne napádali súpera v útočnom pásme, zodpovedne bránili a po celý čas zamestnávali defenzívu Chicaga nebezpečnými šancami. Za svoju aktivitu boli hneď v úvode stretnutia odmenení gólom, ktorý strelil Brian Boyle. Súper nedokázal reagovať na tempo domácich, čo viedlo k ich prvému vylúčeniu v zápase. Jonathan Toews dostal trest za sekanie na Kylea Palmieriho a práve Palmieri využil ponúknutú presilovku. Mimochodom, Diabli ju stihli využiť za neuveriteľných 7 sekúnd! Netrvalo dlho a Diabli pridali ďalší gól, tentoraz sa oň postaral Pavel Zacha. Brankár Corey Crawford odchytal necelých 14 minút, keď ho v bráne hostí  vystriedal Forsberg.

Diabli vstúpili do 2. tretiny s pohodlným vedením a počas nej museli odolávať nátlaku hosťujúceho celku, ktorý sa nechcel vzdať len tak. Domáci tím sa ale mohol spoľahnúť na výkony brankára Coryho Schneidera, ktorý predviedol niekoľko bravúrnych zákrokov a inkasoval iba raz, keď ho prekonal Patrick Kane. Hostia prestrieľali v prostrednej časti svojho súpera vysoko 22-7, ale dokázali z toho vyťažiť iba jeden gól.

Posledných 20 minút bola hra viac-menej vyrovnaná, oba celky mali dobré šance na strelenie ďalšieho gólu, čo sa napokon podarilo opäť tímu z Newarku. O štvrtý gól Devils sa postaral Taylor Hall, ktorý si vychutnal Forsberga pri samostatnom úniku a stanovil výsledok zápasu na konečných 4:1.

NEW JERSEY DEVILS 4:1 CHICAGO BLACKHAWKS

Góly: 3. Boyle, 10. PPG – Palmieri (Hall, Butcher), 14. Zacha (Noesen, Butcher), 43. Hall (Wood) – 38. Kane (Rutta, Forsling)

Strely na bránu: 29-40

Zaujímavosti

• Brian Boyle otvoril skóre zápasu a strelil svoj 10. gól v tejto sezóne. Od 1. decembra zaznamenal 11 bodov (7G+4A) v 11 zápasoch, čo je najviac bodov z celého tímu
  • Pavel Zacha sa taktiež zapísal na listinu strelcov, na presný zásah čakal 24 zápasov (naposledy sa tešil z gólu 11. októbra)
  • 4 hráči Devils majú na svojom konte 10 alebo viac gólov po 35 zápasoch aktuálnej sezóny. V sezóne 2016/17 sa na túto métu nedostal ani jeden člen tímu (Parenteau, Henrique a Cammalleri mali zhodne po 9 strelených góloch)
  • Brankár Corey Crawford striedal aj v druhom vzájomnom stretnutí proti Devils v tejto sezóne, keď v priebehu 1. tretiny inkasoval 3 góly zo 7 striel. Okrem toho má proti tímu z Newarku mizernú 71,9% úspešnosť zákrokov – pre porovnanie, proti ostatným tímom NHL je jeho úspešnosť zákrokov na 93,7%
  • New Jersey sa po dnešnej výhre dostalo na prvé miesto Metropolitnej divízie a druhé miesto Východnej konferencie!
  • Spomeniete si, ako na tom bolo mužstvo minulý rok? Minulý rok strávilo Vianoce na 14. mieste Východnej konferencie s bilanciou 13-14-7. Progres.