Peklo / Ohlasy / Zápasy budou těžší a těžší, my jsme připraveni, hlásí po další výhře Taylor Hall

Čtvrté vítězství ze čtyř domácích duelů! Po zápase s Blackhawks, který Devils zvládli a zvítězili v poměru 4:1, jsme tedy znovu mohli napsat – DEVILS WIN!

„Je to čtvrté vítězství v řadě, nic víc si zkrátka ani přát nemůžete,“ zářil Taylor Hall, který stanovil vítězné skóre poté, kdy přidal čtvrtý gól. „Zápasy budou jen těžší a těžší. Myslím si, že jsme na to připraveni,“ hlásí hráč s číslem 9.

„Řekl bych, že našich prvních deset, patnáct minut bylo výjimečných,“ přidal se Schneider, jenž byl rozdílovým hráčem dnešního duelu. Proti Blackhawks to byl Coryho šestý start mezi třemi ďábelskými tyčemi v řadě. Jeho bilance? 5 – 0 – 1. Za svá záda pustil jediný gól, připsal si 39 úspěšných zákroků.

Po první třetině vedli Ďáblové 3:0, udržet své představení na ledě ale nebyla pro svěřence trenéra Hynese vůbec jednoduchá záležitost. Jestřábi totiž po první pauze zapnuli na vyšší obrátky a ve druhé třetině dominovali hlavně střelecky. Poměr střel byl v této dvacetiminutovce 22:7.

Trenér John Hynes věděl, že po této části zápasu mohlo být vše naprosto jinak. „Chicago vlétlo do druhé třetiny ve velkém stylu, my jsme na tento vstup neodpověděli tak, jak jsme potřebovali.“

Ďáblové se navíc museli obejít bez Briana Boylea, střelce úvodní branky, který opustil lavičku Devils ve druhé třetině. Údajně by se mohlo jednat o zraněnou nohu. Ve třetí třetině se již ve hře neukázal. V průběhu posledního dějství se za ním do kabiny vydal také Palmieri, jenž se vrátil poté, co vynechal 12 zápasů kvůli problémům s pravým chodidlem.

„O jejich stavu budeme mít více informací v následujících dvou dnech,“ informoval novináře Hynes.

„Máme dost charakteru na to, abychom vyhráli i pokud ztratíme jednoho či dva hráče. Máme kluky, kteří dokážou vyčnívat a stát se rozdílovými hráči,“ připomenul skvělé představení party bez hlavních opor Blake Coleman. Aktuálně mají zkrátka Devils psychickou pohodu hodně vysoko.

Parta trenéra Hynese ale tlak ustála a díky vítězství se posunula na 1. pozici v divizi. O bod před Columbus Blue Jackets a Washington Capitals.

„Být prvním, nebo o tom jenom mluvit, to je zkrátka skvělý pocit,“ řekl obránce Steven Santini, který zaznamenal svou první pěstní výměnu NHL proti Johnu Haydenovi. „Stále je ale ještě spousta času,“ dodal. Svěřenci trenéra Hynese prostě za žádnou cenu nesmí usnout na vavřínech.

Vítězství přišlo především díky onomu vzpomínanému gólu Taylora Halla ve třetí třetině. Samostatný únik vzal Jestřábům vítr z plachet a dovolil domácím kontrolovat zbytek zápasu.

Taylor Hall uzavřel gólový účet proti Blackhawks
„V hokeji a sportu obecně někdy ono kouzlo momentu zmizí. Vy zkrátka nehrajete tak, jak jste chtěli a necítíte se dobře na puku. Potom se musíte zhluboka nadechnout a to je to, co jsme udělali při druhé přestávce my. Nadechli jsme se, vyšli na led a hráli dobře,“ řekl Hall. „Ano, ten gól nás trochu mohl uklidnit. Je jedno, jestli je to gól, velký hit nebo hra samotná. Bylo to něco, co jsme potřebovali k tomu, abychom zvrátili situaci v náš prospěch.“

Teď čeká na všechny hráče a realizační tým třídenní vánoční pauza. I naše redakce by tak chtěla tohoto článku využít a popřát všem fanouškům Devils krásné Vánoce!

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …