Peklo / Reporty / Šestá domácí výhra v řadě! Devils si poradili s Detroitem

Šestá domácí výhra v řadě! Devils si poradili s Detroitem

Ve velmi napínavém a těžkém utkání porazilo New Jersey na domácím ledě Detroit 3:1! Dva góly vstřelil Nico Hischier, výhru stvrdil Sami Vatanen.

Devils byli od začátku jasně aktivnějším celkem a vedení se ujali v šestnácté minutě. Po pasu Taylora Halla pálil Steven Santini a jeho střelu tečoval mimo dosah Jimmyho Howarda Nico Hischier. Švýcarský forvard se prosadil i v předposlední minutě úvodní třetiny, kdy těžil ze skvělé spolupráce své lajny – a akci zakončil střelou z pravého křídla, 2:0! Detroit ve 29. minutě snížil, Justin Abdelkader se prosadil po velmi dobrém tlaku střelou zápěstím. Definitivní rozuzlení přišlo až 23 sekund před koncem, kdy se přes celé hřiště trefil do prázdné branky Sami Vatanen, pro něhož to byl první gól za New Jersey. Devils tak vyhráli 3:1!

• Pro trenéry Johna Hynese, Alaina Nasreddinea a Geoffa Warda šlo o 200. odtrénované utkání v NHL. Protějšek Jeff Blashill dosáhl stejného milníku, pokud nepočítáme pět utkání v play-off.
  • Pavel Zacha odehrál 100. utkání v NHL.
  • První střelu Detroitu obstaral až v 11. minutě Tomáš Tatar.
  • Nico Hischier dal první gól od 27. 11., celkově po 11 zápasech. Podruhé v kariéře v NHL pak zažil dvougólový zápas, ke kterému bohužel přidal tři vyloučení.
  • Sami Vatanen se prosadil poprvé v dresu Devils.
  • New Jersey vyhrálo na domácím ledě pošesté v řadě.
  • Devils zvítězili popáté v řadě celkově.
  • Ďáblům chybí pouze šest výher k tomu, aby dosáhli stejného počtu vítězství jako v minulé sezoně. A to za sebou mají teprve 36 zápasů!

New Jersey Devils 3:1 Detroit Red Wings
16. Hischier (Santini, Hall), 19. Hischier (Hall, Bratt), 60. Vatanen (Coleman) – 29. Abdelkader (Bertuzzi, Larkin)

Střely: 32:32 (13:7, 10:14, 9:11). Vyloučení: 5:2. Bez využití. Rozhodčí: St. Pierre, Pollock – Cormier, Kovachik. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Nico Hischier (2+0), 2. Taylor Hall (0+2), 3. Steven Santini (0+1).

Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Coleman, Boyle, Gibbons – Wood, Zacha, Noesen.
Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Kronwall, Green, DeKeyser, Jensen – Nyquist, Zetterberg, Mantha – Tatar, Larkin, Abdelkader – Bertuzzi, Nielsen, Helm – Frk, Athanasiou, Booth.

Podarí sa dnes hráčom Devils vrátiť Predators prehru z prvého vzájomného zápasu?

Tím z Newarku čaká druhý zápas za ostatné dva dni. Diabli vyhrali piatkový zápas na domácom ľade, keď porazili Vegas Golden Knights v šialenom zápase 5:4 po predĺžení. Dnes v noci ich čaká ďalší súper zo Západnej konferencie, tentoraz Nashville Predators. Stretnutie začína o 2:00 SEČ. Kouč Peter Laviolette má k dispozícii jeden z najlepších …