Peklo / Preview / Ďáblové dnes hostí nejhorší tým Východní konference

Ďáblové dnes hostí nejhorší tým Východní konference

Ďáblové dnes proti Buffalu uzavřou dlouhou sérii domácích zápasů, která čítá celkem šest utkání. Dnes je tedy čeká poslední šesté. No a předchozích pět? To byla jízda! Devils ani v jednom z nich nezaváhali a z Prudential Center v uplynulých dnech udělali nedobytnou tvrz. Přesvědčili se o tom postupně Dallas, Anaheim, Rangers, Chicago i Detroit. Všechny tyto zápasy si můžete připomenout v našem prosincovém rozpisu. My dnes budeme držet Ďáblům všechny palce, ať se jim podaří tuto domácí sérii úspěšně zvládnout i proti Sabres!

Aktuální forma Sabres
Sabres se od samotného začátku soutěže trápí a body si na své konto připisují velmi sporadicky. S 26 body patří na chvost Východní konference, v porovnání pak s celou NHL za sebou nechávají už jen Arizonu, která má o 3 body méně. Na dosah mají ve Východní konferenci Senátory z Ottawy, kteří mají o 4 body více a dva zápasy k dobru.

Sabres jsou aktuálně na 3zápasovém tripu, při kterém navštíví tři týmy Metropolitní divize. Dva z těchto tří zápasů mají Šavle již za sebou. Na ledě Caroliny nepochodily a odvezly si prohru 4-2, ve čtvrtek zavítaly do Barclays Center, kde jim domácí Islanders povolili jeden bod za prohru v prodloužení 3-2.

Pro Sabres je zápas proti Devils posledním v roce 2017 a ať dopadne jakkoliv, rok 2018 zahájí na úplném chvostu jak Atlantické divize, tak Východní konference.

Výhra 4-2 proti Flyers – jeden z mála světlých okamžiků Sabres v prosinci

Hlavním problémem Sabres jsou dvě slabiny – obrana a útok. Kdo by to byl čekal. Když se podíváme na poměr vstřelených a obdržených gólů, svítí zde hrozivé červené číslo -43. Útoku Sabres se podařilo vstřelit pouhých 80 branek, což je suverénně nejméně z celé NHL. No a když se podíváme na číslo obdržených branek? Extrém zcela stejný. 123 obdržených branek je řadí opět na chvost NHL. Nutno dodat, že Arizona jim v tomto ohledu se 141 obdrženými brankami zdatně sekunduje.

V brankovišti se obranné průšvihy snaží hasit jednička Sabres, Robin Lehner spolu se zálohou Chadem Johnsonem. Lehner odchytal 28 utkání a i přesto, že tým nefunguje, si drží slušnou úspěšnost zákroků na 91,5 %. Dvojka Johnson naskočil do 11 utkání, statistiky ale žádná sláva. 3,78 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost 88,1 %.

Robin Lehner & Chad Johnson

Co dodat k obraně? Moc se jí nedaří dozadu a co se týče bodového příspěvku směrem kupředu, není to také žádná sláva. Nejproduktivnějším obráncem je Marco Scandella s 10 asistencemi, kterého přivedlo vedení v létě z Minnesoty spolu s útočníkem Jasonem Pominvillem. Ten se tak vrátil po pěti letech zpět do Buffala a je zatím v týmovém bodování na 4. příčce s 8 góly a 8 asistencemi.

Nejproduktivnějším útočníkem je Evander Kane, který asi jako jeden z mála v týmu zažívá skvělý ročník. Ten má na svém kontě již 15 gólů a 34 bodů z 37 utkání. Letos je to jeho zatím nadprůměrný rok, avšak vzhledem k postavení týmu mu to jistě až tolik radosti nepřináší. Kaneovi je v závěsu Jack Eichel s 33 body (13+20), s větším rozestupem pak O`Reilly s 23 body (9+14) a se 16 body zmiňovaný Pominville (8+8) a Okposo (6+10). Na statistice +/- je však vidět, jak útočníci svým obráncům příliš nepomáhají. U všech jmenovaných se pohybuje tato statistika v rozmezí od -7 do -16.

Jason Pominville se po 5 letech vrátil do Buffala

Vzájemná utkání
Devils a Sabres se historicky potkali již ve 152 utkáních. Mírně pozitivní bilance je na straně Buffala, které zvítězilo v 67 střetnutích, Devils zvítězili 61x, 17 utkání skončilo remízou a 7 prohrou v prodloužení či nájezdech. Skóre z těchto 152 utkání je v poměru 435:484 ve prospěch Buffala.

Aktuality a zajímavosti z kabiny Devils

  • Trenér Hynes neplánuje žádné zásahy v sestavě Devils, která tak proti Sabres nastoupí v totožné sestavě jako proti Red Wings.
  • Daltona Prouta, jenž byl umístěn na listinu waivers, si nikdo nevybral a míří tak na farmu.
  • Na tribuně zůstávají Jimmy Hayes, Drew Stafford a Ben Lovejoy.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Coleman, Boyle, Gibbons – Wood, Zacha, Noesen

Sabres:  Lehner (Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Beaulieu, Falk – Girgensons, Eichel, Reinhart – Kane, O`Reilly, Okposo – Pouliot, Rodrigues, Pominville – Larsson, Josefson, Nolan

Tipovačka 37
Pravidla ZDE.
Průběžné výsledky ZDE.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …