Peklo / Preview / Ďáblové dnes uzavřou rok 2017 ve Washingtonu

Ďáblové dnes uzavřou rok 2017 ve Washingtonu

Devils včera uzavřeli více něž úspěšnou sérii šesti domácích zápasů, i přesto, že dnes ráno ztratili jeden bod za prohru v prodloužení s Buffalem. Celkově tak získali 11 z 12 možných bodů a dnešním zápasem ve Washingtonu uzavřou úspěšný rok 2017.

Aktuální forma Capitals
Stejně jako Devils, tak i Caps dnešním zápasem uzavřou první část sezony 2017/18. Prosinec začal v podání Washingtonu slušnou jízdou, když dokázali v prvních šesti ze čtvrnácti zápasů zvítězit. Druhá polovina už byla slabší. V posledních pěti utkáních dokázali zvítězit jen 2x, z toho v obou zápasech s odřenýma ušima až na samostatné nájezdy a v prodloužení. Nutno dodat, že těchto pět zápasů bylo určitě náročných, protože byly součástí tripu po Pacifické divizi.

V prvním zápase si Caps poradili s Dallasem těsně 4-3 v prodloužení. V Arizoně jim už prodloužení nevyšlo a Yotes v něm urvali druhý bod pro sebe. V Las Vegas nevstřelili ani branku a domácí Knights zvítězili 3-0. V tomto týdnu si pro změnu místo prodloužení vyzkoušeli nájezdy. Nejprve podlehli v MSG domácím Rangers 1-0 na nájezdy, o den později porazili zmiňovaný Boston 4-3 opět na nájezdy.

Před dnešním zápasem se nechal vyzpovídat i kouč Capitals Barry Trotz a z jeho slov je cítit velký respekt k současnému týmu Ďáblů:

Jsou to velké příběhy. Devils a Vegas jsou nyní dva nejlepší příběhy v celé soutěži. Myslím si, že nikdo nepředpokládal, že se budou pohybovat na takových pozicích, na jakých jsou. Přehráli týmy a zvítězili víckrát, než většina týmů v NHL.

Mají opravdu výbornou týmovou hru. Systematicky nakupovali do svého systému. Mají vysokou morálku, velký skill a rychlost.

Doufejme tedy, že Ďáblové dnes v noci v posledním zápase roku 2017 jeho slova potvrdí!

Soupiska Capitals
Brankoviště hájí dvojice Braden Holtby a Philipp Grubauer. Jasnou jedničkou je Holtby, který má odchytaných 29 zápasů, stejně jako Cory Schneider, avšak nemá tak dobrá čísla. Holtby má 2,66 obdržených branek na zápas a celkovou úspěšnost 91,8 %. Grubauer se postavil mezi tyče ve 13 zápasech a jeho čísla jsou obdobná. Do zápasu s Devils by se dle slov trenéra měla postavit jednička Braden Holtby.

Jednička Capitals Braden Holtby

V obraně vyčnívá svým bodovým přísunem John Carlson, jenž posbíral v 39 zápasech již 28 bodů (3+25). To ho řadí spolu s Nicklasem Backstromem na třetí místo celkového bodování týmu.

Nejproduktivnější obránce John Carlson

V útočných řadách žádné velké překvapení nevidíme a tahouny týmu jsou hráči, od kterých se to očekává. Nejproduktivnějším hráčem je Kuznetsov s 39 body (12+27), ihned v závěsu s 38 body (24+14) je zároveň nejlepší střelec týmu Alexander Ovechkin a na třetím místě zmiňovaný Backstrom s 28 body (7+21).

Český forvard Jakub Vrána se prosadil do sestavy poměrně pevně a odehrál plnou porci 38 zápasů. V těchto nastřílel 10 branek a přidal 4 asistence. Tento počet branek jej řadí na 4. místo mezi týmovými střelci za Ovechkina (24), Kuznetsova (12) a Oshieho (11).

Na tribuně by měli zůstat Andre Burakovsky a Madison Bowey.

Český forvard v barvách Washingtonu Jakub Vrána

Vzájemná utkání Devils a Capitals
Washington a Devils jsou divizními soky a tudíž mají mezi sebou odehráno již 207 zápasů. Capitals nejsou příliš oblíbeným soupeřem, jelikož je dokázal Washignton ve 102 utkáních porazit, Ďáblové zvítězili pouze v 88 utkáních, 13 utkání skončilo remízou a 4 v prodloužení či nájezdech.

Poměr branek odpovídá i poměru výher/proher, Devils vstřelili 585 branek, Capitals 679.