Peklo / Reporty / Devils nestačili na předposlední Sabres a podlehli v prodloužení

Devils nestačili na předposlední Sabres a podlehli v prodloužení

V předchozím zápase zvítězili Ďáblové 6:2, Buffalo mělo tedy co vracet. V utkání plném emocí a nervydrásajících situací byli nakonec úspěšnější hosté.

Začátek utkání byl zcela v režii Devils, kdy uzavřeli Sabres v jejich obranném pásmu. Hosté se do protiútoku dostali až v přesilové hře po vyloučení Noesena v páté minutě. Po několika šancích na oboustranách se první z gólu radovali domácí zásluhou Milese Wooda, kterému nahrával Pavel Zacha a Stefan Noesen. 1:0! Domácím následně ve druhé třetině neudělal radost bývalý spoluhráč Jacob Josefson, který vyrovnával. Další zásah přidal v přesilové hře Marcus Johansson a opět dostal Devils do vedení. 2:1! Na listinu střelců se o několik minut později připsal i John Moore, který od modré čáry překvapil hostujícího Lehnera. 3:1! Sabres ještě před druhým hvizdem snížili zásluhou Jacka Eichela. Ten samý hráč dokonce znovu vyrovnal a mohlo se začít od začátku. Ovšem Taylor Hall nic nenechal náhodě a skvělým pohybem skóroval. Ovšem jeho pohyb byl v ofsajdu, tedy gól neplatil. Tento zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém měli ze hry více hostující Sabres a také toho dokázali využít. Vítěznou branku vstřelil Rasmus Ristolainen.
Devils tak podlehli v prodloužení a připsali si jen jeden bod.

– Miles Wood desátým gólem v sezóně navýšil své maximum z minulé sezóny (8).
– Wood se zároveň stal pátým Ďáblem, který v této sezóně vstřelil 10 a více gólů.
– V druhé třetině vystřelili Sabres jen třikrát, Cory Schneider si připsal pouze jeden zákrok, další dvě střely byly gólové.

– Devils nedokázali prodloužit sérii vítězných zápasů, ale bodovali v sedmi po sobě jdoucích utkáních.

New Jersey Devils  3:4pp  Buffalo Sabres
14. Wood (Zacha, Noesen), 29. Johansson (Vatanen, Hischier), 35. Moore (Gibbons), 53. Hall (Santini) – 26. Josefson (Nolan), 39. Eichel (McCabe, Girgensons), 52. Eichel (Okposo, Ristolainen), 63. Ristolainen (O’Reilly)

Střely: 32:29 (12:11, 13:3, 11:12 – 2:3). Vyloučení: 3:2 Využití: 1:1 Rozhodčí: Kowal – Rehman, Murphy – Nowak. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Rasmus Ristolainen (1+1), 2. Jack Eichel (2+0), Marcus Johansson (1+0)

Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Coleman, Boyle, Gibbons – Wood, Zacha, Noesen.
Sabres: Lehner (Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Beaulieu, Falk – Girgensons, Eichel, Reinhart – Kane, O`Reilly, Okposo – Pouliot, Rodrigues, Pominville – Larsson, Josefson, Nolan

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …