Peklo / Reporty / Devils nestačili na předposlední Sabres a podlehli v prodloužení

Devils nestačili na předposlední Sabres a podlehli v prodloužení

V předchozím zápase zvítězili Ďáblové 6:2, Buffalo mělo tedy co vracet. V utkání plném emocí a nervydrásajících situací byli nakonec úspěšnější hosté.

Začátek utkání byl zcela v režii Devils, kdy uzavřeli Sabres v jejich obranném pásmu. Hosté se do protiútoku dostali až v přesilové hře po vyloučení Noesena v páté minutě. Po několika šancích na oboustranách se první z gólu radovali domácí zásluhou Milese Wooda, kterému nahrával Pavel Zacha a Stefan Noesen. 1:0! Domácím následně ve druhé třetině neudělal radost bývalý spoluhráč Jacob Josefson, který vyrovnával. Další zásah přidal v přesilové hře Marcus Johansson a opět dostal Devils do vedení. 2:1! Na listinu střelců se o několik minut později připsal i John Moore, který od modré čáry překvapil hostujícího Lehnera. 3:1! Sabres ještě před druhým hvizdem snížili zásluhou Jacka Eichela. Ten samý hráč dokonce znovu vyrovnal a mohlo se začít od začátku. Ovšem Taylor Hall nic nenechal náhodě a skvělým pohybem skóroval. Ovšem jeho pohyb byl v ofsajdu, tedy gól neplatil. Tento zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém měli ze hry více hostující Sabres a také toho dokázali využít. Vítěznou branku vstřelil Rasmus Ristolainen.
Devils tak podlehli v prodloužení a připsali si jen jeden bod.

– Miles Wood desátým gólem v sezóně navýšil své maximum z minulé sezóny (8).
– Wood se zároveň stal pátým Ďáblem, který v této sezóně vstřelil 10 a více gólů.
– V druhé třetině vystřelili Sabres jen třikrát, Cory Schneider si připsal pouze jeden zákrok, další dvě střely byly gólové.

– Devils nedokázali prodloužit sérii vítězných zápasů, ale bodovali v sedmi po sobě jdoucích utkáních.

New Jersey Devils  3:4pp  Buffalo Sabres
14. Wood (Zacha, Noesen), 29. Johansson (Vatanen, Hischier), 35. Moore (Gibbons), 53. Hall (Santini) – 26. Josefson (Nolan), 39. Eichel (McCabe, Girgensons), 52. Eichel (Okposo, Ristolainen), 63. Ristolainen (O’Reilly)

Střely: 32:29 (12:11, 13:3, 11:12 – 2:3). Vyloučení: 3:2 Využití: 1:1 Rozhodčí: Kowal – Rehman, Murphy – Nowak. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Rasmus Ristolainen (1+1), 2. Jack Eichel (2+0), Marcus Johansson (1+0)

Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Coleman, Boyle, Gibbons – Wood, Zacha, Noesen.
Sabres: Lehner (Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Beaulieu, Falk – Girgensons, Eichel, Reinhart – Kane, O`Reilly, Okposo – Pouliot, Rodrigues, Pominville – Larsson, Josefson, Nolan

John Hynes: Je to výborná příležitost, kdy mohu tým opravdu sledovat

Pokud se v zápase zapíšete na tabulku střelců, je jednodušší vzbudit o sobě povědomí. Několik hráčů se v úvodním přípravném zápase proti Rangers snažilo zaujmout a zabojovat tak o možnost zahrát si nejvyšší hokejovou ligu.