Peklo / Ohlasy / Taylor Hall: Cítíme se dobře a hrajeme svůj styl hry

Taylor Hall: Cítíme se dobře a hrajeme svůj styl hry

Být si jistý tím, že jeden gól může rozhodnout zápas NHL, je přehnané. To si pravděpodobně mysleli hráči Devils, když Taylor Hall vstřelil gól v druhé třetině a nedomysleli, co vše se může stát.
Devils včerejším zápasem ukončili sérii vítězných utkání (6) na domácí ledě, když podlehli v prodloužení nejhoršímu týmu východní konference Buffalu Sabres 3:4 v prodloužení.

Cory Schneider při jednom ze svých zákroků

Hostující Jack Eichel vyrovnal sým druhým gólem v zápase ve třetí třetině v čase 11:04, ale domácí Taylor Hall zabojoval a vypadalo to, že znovu získá vedení pro Devils v čase 12:21, když ujel na modré čáře a překonal Robina Lehnera. Po dlouhém zkoumání videa však bylo rozhodnuto, že Hallova zadní brusle byla ve vzduchu, místo aby se dotýkala modré čáry a jeho přední brusle už byla v pásmu, protože Hall se otáčel, aby zachytil puk ve vzduchu. Gól tedy neplatil.

„Myslím, že to bylo správné rozhodnutí, když jsem se rychle podíval na opakovaný záběr,“ řekl Greene. „Nemyslel jsem si, že má plně pod kontrolou svůj pohyb a že jeho levá brusle byla vzhůru.“ Ale… „Je velmi nešťastné, že toto jsou ty typy gólů, které jsou nyní odebrány a rozhodují zápasy,“ řekl Greene. „Nemyslím si, že se to ulehčilo, když teď máme kontrolu videem.“

Existuje tenká linka mezi tím, jak rozhodčí rozhodnou. Technologie je teď tak dobrá, že úplně ztrácí smysl používat lidský posudek – a to je stížnost ve všech sportech, které používají videorozhodčí – úplně se vytrácí zábava ve hře.

Skrumáž před brankou Lehnera při prvním gólu Devils, který vstřelil Miles Wood

„Jsme moc rádi, jak hrajeme. Když získáte 11 bodů z 12, je to skvělé. Ale myslím, že dnes nemusíme tolik truchlit. Poučíme se z toho a budeme dnešní zápas brát jako motivaci na zítra,“ řekl Cory Schneider, brankářská jednička Devils.

Devils si vezou svou impozantní bilanci 6-0-2 do Washingtonu kde se představí v noci na neděliv souboji o první místo v Metropilitní divizi s Capitals. ďáblové vedou o jedn body, bude se tedy na co dívat.

„Cítíme se docela dobře a hrajeme svůj styl hry,“ řekl Hall. „Dnes večer jsme se moc snažili. V poslední době jsme v druhé třetině měli nějaké problémy a myslel jsem si, že dnes jsme to opravili. Nebudete vyhrávat každou noc, ale je to o tom, jak hrajete. Myslím, že můžeme tuto hru přenést do Washingtonu a získat tím velkou výhodu.“

Navzdory tomu, že Devils získali jen jeden bod namísto dvou, byl to pro ně úspěch pokud se budeme bavit o boj v Meptroplitní divizi. Jsou o jeden bod před Capitals, kteří nebodovali. Třetí místo mají Blue Jackets , kteří prohráli 5-4 v Ottawě a jsou o tři body pozadu. Čtvrtí Rangers nebodovali v Detroitu (prohra 3-2) a jsou o pět bodů za Ďábly. New Jersey je nyní na třetím místě v celé NHL, před ním je jen Las Vegas a suveréní Tampa.

John Moore při oslavě gólu na 3:1 se spoluhráči

Jak již bylo řečeno v posledním zápase roku 2017 se New Jersey představí v hlavním městě USA, kde se střetně s Capitals. Zde je několik bodů, které stojí za to zmínit:

• Andy Greene a Taylor Hall velmi pozitivně hodnotili výkon týmu. Pokud budou hrát stejně i proti Washingtonu, může se dostavit úplně jiný výsledek.
  • do branky se pravděpodobně postaví Keith Kinkaid
  • pro Marcuse Johanssona to bude první zápas proti svému bývalému klubu v dresu Devils
  • Sami Vatanen si připsal 8 střel proti Sabres a bude velkou podporou útoku i v dalších zápasech
  • Pavel Zacha hraje velmi dobře v lajně s Milesem Woodem a Stefanem Noesenem. Stejně tak jednička draftu 2017 Nico Hischier, kterému se daří ve spolupráci s Jesperem Brattem a Taylorem Hallem.
  • Devils nebudou mít před zápasem trénink a pravděpodobně nastoupí ve stejné sestavě jako proti Sabres.

Nico Hischier: Pokud takto budeme hrát, porazíme kohokoliv

Přiznejte se, kdo po prvních deseti minutách utkání proti Vegas věřil ve výhru Devils? V brance se znova objevil nejistý Cory Schneider, který se znova nechytl a zůstává i nadále momentálně nejhorším gólmanem v NHL. Stačí se podívat nato, jak padl třetí gól a je jasné, proč tomu tak je. Corymu se sice nedaří a …