Peklo / Preview / První zápas v roce 2018! Ďáblové podruhé v sezoně čekají Blues

První zápas v roce 2018! Ďáblové podruhé v sezoně čekají Blues

Závěr roku 2017 Ďáblům nevyšel úplně podle představ, což však nic nemění na tom, že tým nyní chennlape perfektně a tak dobrý začátek sezony jsme v podání Devils již pár let neviděli.

Dnes se podruhé v sezoně potkají Devils a Blues. První utkání v New Jersey vyhráli Blues i přesto, že Ďáblové brankou Colemana vedli 1-0, nakonec se však museli poroučet a celkové skóre zkončilo 1-3 pro Bluesmany. St. Louis tak tímto listopadovým utkáním natáhli sérii výher proti New Jersey na číslo 8 a Ďáblové mají dnes možnost tuto nesympatickou bilanci ukončit.

Aktuální forma St. Louis
Blues první týden v novém roce 2018 zůstanou v teplu domova, jelikož je dnes a v pátek čekají na domácím ledě nejprve Ďáblové a poté Las Vegas. Příští týden už si pocestují po týmech Metropolitní divize.

Co se týče posledních odehraných zápasů, rok 2017 uzavřeli Bluesmeni výhrou, ale závěr roku celkově, byl v jejich podání poměrně bída. Z polsedních 10 utkání zvítězili pouze 3x. Jejich přemožiteli byli postupně Tampa Bay (3-0), Anaheim (3-1), poté dokázali zvítězit proti Winnipegu (2-0), kteří je však v home-at-home zápase dokázali sundat 4-0 a poté dále následovali další prohry v Calgary (2-1) a Edmontonu (3-2). Trip dokázali ukončit výhrou ve Vancouveru 3-1, pak už ale opět dvě prohry s Nashvillem (2-1) a v Dallasu (4-2), pak už jen následovala zmiňovaná výhra s Carolinou (3-2).

Blues neprožívají nejlepší část sezony, čehož by Ďáblové mohli zkusit využít. V divizi opanovává St. Louis 3. příčku, v konferenci pak drží celkově 5. místo.

Soupiska Blues
Brankoviště hájí Jake Allen a Carter Hutton. Dnes nás bude zajímat spíše druhý jmenovaný, jehož jméno bylo oznámeno jako startující jednička proti Devils. Hutton odchytal zatím 12 utkání se statistikou 9-3-0. Z těchto dvanácti utkání má zatím perfektní čísla. V nich obdržel 1,68 obdrženého gólu na zápas a celková úspěšnost zásahů 94,6 %. Uvidíme tedy, jak si s těmito čísly poradí útočníci Devils.

Carter Hutton dnes nastoupí proti Devils

Nejproduktivnějším obráncem a zároveň kapitánem Bluesmenů je Alex Pietrangelo. Ten v 37 zápasech nastřílel 7 branek a přidal 21 asistencí.

Celkově funguje obrana Blues spolehlivě, jelikož obdrželi ve 41 zápasech 102 branek, což je s Tampou, L. A. a Bostonem řadí ke špičce NHL. Pro porovnání, Devils obdrželi 113 branek.

Kapitán a nejproduktivnější obránce Alex Pietrangelo

V útoku zatím září Brayden Schenn, letní posila, která přišla z Philadelphie. Ten je jak nejproduktivnějším hráčem, tak nejlepším střelcem. Ve 41 zápasech vstřelil 17 branek a 24 asistencí, celkově tedy 41 bodů. Ihned v závěsu je dle očekávání Vladimir Tarasenko s 38 body (16+22).

Útok ukrývá také dvě česká jména. Navrátilec do sestavy Blues, Vladimír Sobotka, si vede docela slušně. Vstřelil 7 branek a asistoval 12x. Druhým čechem je Dmitrij Jaškin, který nasbíral zatím v 37 zápase 12 bodů (4+8).

Brayden Schenn – lídr bodovaní a nejlepší střelec Blues

Vzájemné zápasy Devils a Blues
Tyto dva týmy odehrály 107 utkání a statistika je to negativní 37:54. Na vině je i to, že Devils prohráli proti tomuto už 8 zápasů v řadě a je na čase tuto sérii ukončit. Skóre z těchto utkání pak vypadá následovně 321:365.

Zajímavosti a aktuality z kabiny Devils

  • Kinkaid se dnes postaví mezi tyče poprvé od 9. prosince, kdy chytal proti Rangers. Bude tedy chytat po 9zápasové pauze.
  • Stejně tak se od stejného data vrací do sestavy Ben Lovejoy, který zároveň odehraje svůj stý zápas za NJD.
  • Ďáblové proti Blues prohráli již 8 zápasů v řadě. Skóre z těchto zápasů 9:26.
  • Od roku 2010 je bilance zápasů proti Blues velmi špatná 1-10-1.
  • Jednička Blues Jake Allen proti Devils ještě neprohrál. Jeho statistika je 6-0-0 s úspěšností 95,2 % a 1,17 obdrženého gólu na zápas, z toho dvě čistá konta.

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, Gibbons

Blues: Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Upshall, Schenn, Tarasenko – Sobotka, Stastny, Thompson – Berglund, Brodziak, Steen – Jaškin, Barbašev, Pääjärvi

Tipovačka 39
Pravidla ZDE.
Průběžné výsledky ZDE.

Čtěte také

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …