Peklo / Preview / První zápas v roce 2018! Ďáblové podruhé v sezoně čekají Blues

První zápas v roce 2018! Ďáblové podruhé v sezoně čekají Blues

Závěr roku 2017 Ďáblům nevyšel úplně podle představ, což však nic nemění na tom, že tým nyní chennlape perfektně a tak dobrý začátek sezony jsme v podání Devils již pár let neviděli.

Dnes se podruhé v sezoně potkají Devils a Blues. První utkání v New Jersey vyhráli Blues i přesto, že Ďáblové brankou Colemana vedli 1-0, nakonec se však museli poroučet a celkové skóre zkončilo 1-3 pro Bluesmany. St. Louis tak tímto listopadovým utkáním natáhli sérii výher proti New Jersey na číslo 8 a Ďáblové mají dnes možnost tuto nesympatickou bilanci ukončit.

Aktuální forma St. Louis
Blues první týden v novém roce 2018 zůstanou v teplu domova, jelikož je dnes a v pátek čekají na domácím ledě nejprve Ďáblové a poté Las Vegas. Příští týden už si pocestují po týmech Metropolitní divize.

Co se týče posledních odehraných zápasů, rok 2017 uzavřeli Bluesmeni výhrou, ale závěr roku celkově, byl v jejich podání poměrně bída. Z polsedních 10 utkání zvítězili pouze 3x. Jejich přemožiteli byli postupně Tampa Bay (3-0), Anaheim (3-1), poté dokázali zvítězit proti Winnipegu (2-0), kteří je však v home-at-home zápase dokázali sundat 4-0 a poté dále následovali další prohry v Calgary (2-1) a Edmontonu (3-2). Trip dokázali ukončit výhrou ve Vancouveru 3-1, pak už ale opět dvě prohry s Nashvillem (2-1) a v Dallasu (4-2), pak už jen následovala zmiňovaná výhra s Carolinou (3-2).

Blues neprožívají nejlepší část sezony, čehož by Ďáblové mohli zkusit využít. V divizi opanovává St. Louis 3. příčku, v konferenci pak drží celkově 5. místo.

Soupiska Blues
Brankoviště hájí Jake Allen a Carter Hutton. Dnes nás bude zajímat spíše druhý jmenovaný, jehož jméno bylo oznámeno jako startující jednička proti Devils. Hutton odchytal zatím 12 utkání se statistikou 9-3-0. Z těchto dvanácti utkání má zatím perfektní čísla. V nich obdržel 1,68 obdrženého gólu na zápas a celková úspěšnost zásahů 94,6 %. Uvidíme tedy, jak si s těmito čísly poradí útočníci Devils.

Carter Hutton dnes nastoupí proti Devils

Nejproduktivnějším obráncem a zároveň kapitánem Bluesmenů je Alex Pietrangelo. Ten v 37 zápasech nastřílel 7 branek a přidal 21 asistencí.

Celkově funguje obrana Blues spolehlivě, jelikož obdrželi ve 41 zápasech 102 branek, což je s Tampou, L. A. a Bostonem řadí ke špičce NHL. Pro porovnání, Devils obdrželi 113 branek.

Kapitán a nejproduktivnější obránce Alex Pietrangelo

V útoku zatím září Brayden Schenn, letní posila, která přišla z Philadelphie. Ten je jak nejproduktivnějším hráčem, tak nejlepším střelcem. Ve 41 zápasech vstřelil 17 branek a 24 asistencí, celkově tedy 41 bodů. Ihned v závěsu je dle očekávání Vladimir Tarasenko s 38 body (16+22).

Útok ukrývá také dvě česká jména. Navrátilec do sestavy Blues, Vladimír Sobotka, si vede docela slušně. Vstřelil 7 branek a asistoval 12x. Druhým čechem je Dmitrij Jaškin, který nasbíral zatím v 37 zápase 12 bodů (4+8).

Brayden Schenn – lídr bodovaní a nejlepší střelec Blues

Vzájemné zápasy Devils a Blues
Tyto dva týmy odehrály 107 utkání a statistika je to negativní 37:54. Na vině je i to, že Devils prohráli proti tomuto už 8 zápasů v řadě a je na čase tuto sérii ukončit. Skóre z těchto utkání pak vypadá následovně 321:365.

Zajímavosti a aktuality z kabiny Devils

  • Kinkaid se dnes postaví mezi tyče poprvé od 9. prosince, kdy chytal proti Rangers. Bude tedy chytat po 9zápasové pauze.
  • Stejně tak se od stejného data vrací do sestavy Ben Lovejoy, který zároveň odehraje svůj stý zápas za NJD.
  • Ďáblové proti Blues prohráli již 8 zápasů v řadě. Skóre z těchto zápasů 9:26.
  • Od roku 2010 je bilance zápasů proti Blues velmi špatná 1-10-1.
  • Jednička Blues Jake Allen proti Devils ještě neprohrál. Jeho statistika je 6-0-0 s úspěšností 95,2 % a 1,17 obdrženého gólu na zápas, z toho dvě čistá konta.

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, Gibbons

Blues: Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Upshall, Schenn, Tarasenko – Sobotka, Stastny, Thompson – Berglund, Brodziak, Steen – Jaškin, Barbašev, Pääjärvi

Tipovačka 39
Pravidla ZDE.
Průběžné výsledky ZDE.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …