Peklo / Reporty / Ďáblům opět neuznali gól kvůli milimetrovému ofsajdu, výsledkové prokletí s Blues trvá

Ve Scottrade Center na sebe narazily celky s 50 body na kontě. Pro Ďábly šlo o velice nepříjemného soupeře, s nímž posledních osm zápasů prohráli. A prokletí ani dnes neprolomili…

Po velmi aktivním startu z obou stran šli ve třinácté minutě do vedení Blues. Po špatné rozehrávce Vatanena pálil mimo branku Scottie Upshall, k dorážce se následně dostal Vladimir Tarasenko a ten se již nemýlil – 1:0. Ve druhé třetině předvedlo New Jersey daleko lepší výkon a dočkalo se vyrovnání. Po dobré práci Jespera Bratta střílel Sami Vatanen a Nico Hischier ukázkovou tečí usměrnil kotouč mimo dosah Cartera Huttona! Jenže krátce poté si St. Louis vedení vzalo zpátky, když se po zakončení Thompsona prosadil tečí Vladimír Sobotka. Ve 42. minutě se podařilo Ďáblům vyrovnat v přesilové hře, kterou proti Blues využili poprvé po osmi zápasech. Po pěkné akci se střelou ze záporného úhlu prosadil Taylor Hall! O pár minut později šlo New Jersey do vedení, po pasu od Nica Hischiera vymetl pavučinky v Huttonově bráně Jesper Bratt, jenomže gól kvůli milimetrovému ofsajdu po coach challenge neplatil. Zápas tedy za stavu 2:2 dospěl do prodloužení.

V něm se zaskvěli brankáři, především tedy Carter Hutton, který sebral Devils dva jasné góly. Došlo tak až na samostatné nájezdy. V nich za domácí celek uspěli Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko, za hosty nikdo a druhý bod zůstal u domácích.

• Poprvé od 9. prosince se v akci objevili Keith Kinkaid a Ben Lovejoy.
  • Obránce Ben Lovejoy navíc odehrál 100. utkání v dresu New Jersey Devils.
  • Devils prohráli s Blues již 9 utkání v řadě, navíc 6krát za sebou na jejich ledě.
  • Oba týmy měly před utkáním shodně 50 bodů.
  • Blues v předchozích 8 zápasech ubránili všech 23 přesilovek New Jersey. Dnes ovšem při té druhé již inkasovali.
  • Sami Vatanen bodoval ve čtvrtém utkání za sebou (1+3).
  • Nico Hischier a Jesper Bratt si oba připsali svůj 25. bod v sezoně při gólu na 1:1. Po Tayloru Hallovi (36 bodů) jsou v čele klubové produktivity.

St. Louis Blues 3:2sn. New Jersey Devils
13. Tarasenko (Upshall), 39. Sobotka (Thompson, Stastny), rozh. náj. Schenn – 33. Hischier (Vatanen, Bratt), 42. Hall (Palmieri, Butcher)

Střely: 29:26 (14:5, 6:9, 6:7 – 3:5). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Morton, Nicholson – Daisy, MacPherson. Diváci: 18 324.

Tři hvězdy zápasu: 1. Carter Hutton (24 zákroků), 2. Vladimir Tarasenko (1+0), 3. Nico Hischier (1+0).

Blues: Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Upshall, Schenn, Tarasenko – Sobotka, Stastny, Thompson – Berglund, Brodziak, Steen – Jaškin, Barbašev, Pääjärvi.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, Gibbons.

Bratstvo, jednota, chuť biť sa za druhého – Diabli držia pri sebe!

Minulá sezóna dopadla pre tím z Newarku katastrofálne. Hráči, vedenie tímu a fanúšikovia boli frustrovaní z narastajúceho počtu prehier, ktoré prichádzali a nikto ich nedokázal zastaviť. Hráči a manažment sa po sezóne spojili, aby našli cestu za spoločným úspechom už v nasledujúcom ročníku. Zatiaľ môžeme konštatovať, že im to vychádza a predvedenou hrou prekvapili asi …