Peklo / Ohlasy / Hynes o Kinkaidovi: Dal nám šanci vyhrát zápas, byl ve formě, i když dlouho nechytal

Devils prohráli na ledě Bluesmanů 2:3 po samostatných nájezdech a byla to už jejich třetí prohra v řadě. Buffalo, Washington a nyní ještě St. Louis. Ďábové celý zápas dotahovali a když se dostali ve třetí třetině do vedení, tak jejich gól nebyl uznán pro ofsajd po vyhrané challenge Blues. Následně se New Jersey už neprosadilo a prohrálo až po nájezdech.

Tady Vám přinášíme pozápasové reakce některých z hráčů.

Hynes: “Bez komentáře”

Kouč Ďáblů nezacházel příliš do detailů v názoru na ofsajd při neuznaném gólu. Devils se to stalo již podruhé za krátkou dobu, kdy jim challenge sebrala gól. Hynes se k tomu nechtěl moc vyjadřovat.

“Opravdu se k tomu nebudu vyjadřovat,” pronesl Hynes. “Musíte se s tím prostě smířit, takové je toto nové pravidlo, dnes jsme čekali na rozhodnutí dlouho a nepřineslo nám radost, ale tak to prostě je.”

Hallův komentář na délku pauzy při zkoumání challenge

Blues si dali na čas při vzetí challenge. Mike Yeo, kouč Blues, se dlouho díval na tablet na střídačce, než se rozhodl vzít si challenge. Hráči zatím zdržovali a čekali na signál ze střídačky od Yeoa. Hall si stěžoval, že to trvalo dlouho.

“Měli na to spoustu času,” řekl Hall o trenérech Blues. Myslím, že to má být maximálně 30 sekund a myslím, že to bylo delší.

Sudí pak na tabletu zkoumali situaci něco přes šest minut. S tím už Hall problém neměl. “Rozhodčí si musí dát na čas, je to důležité rozhodnutí a musí být správné.”

Vatanenova noc

Vatanen byl ve středu pozornosti. Nejdříve však “namazal” na první branku Blues. Pak se nechal párkrát vyloučit. Pak ovšem nahrál na gól Hischiera. Vystřelil tahem od modré, Hischier jeho střelu tečoval a Hutton neměl šanci. V tuto chvíli bylo skóre 1:1. Vatanen pálil na teč a doufal, že střelu někdo lízne, to se stalo.

“Zkoušel jsem dostat puk na bránu, avšak nebyl tam prostor a tak jsem to prostě poslal směrem, kde stál Nico Hischier.”

Hallův divný gól

Hall vyrovnal zápas na 2:2 ve druhé minutě třetí třetiny. Střela přišla z levého rohu. Hall byl v úhlu, avšak zkusil vystřelit a puk se odrazil od Huttona do branky.

“Nikdy jsem takhle neskóroval. Brankářům se to tam může takto odrazit, a když jsem byl v rohu, tak mě to napadlo a byla z toho branka.”

Yeo ocenil hru Devils

Nikdo nerozhodl brankou v prodloužení, avšak Ďáblové měli větší příležitosti než jejich soupeř. Přestříleli Bluesmany v prodloužení 5 – 3. Málem skórovali, když Hischier trefil tyčku a Johansson při dorážce trefil beton Huttona. Johansson reagoval jako kdyby skóroval, ale jak říkal po zápase, neměl zrovna dobrý úhel pohledu. Někdy to prostě musíte prodat. Nyní to nevyšlo, rozhodčí ještě zkoumali celou situaci na videu, ale gól neuznali.

Yeo řekl, že Ďáblové byli nejsilnější a nejnebezpečnější tým v prodloužení

“To je nejlepší tým, který jsem letos viděl v prodloužení. Jejich způsob hry a rychlost, to bylo něco. Tak nějak jsem čekal, kdo zapíská příliš mnoho hráčů na ledě, vypadalo to jako když se nemůžeme dostat na puk. Nicméně podržel nás Hutts, vždycky byl na správném místě.”

Kinkaidovi se zápas vydařil

Kinkaid chytal poprvé od 9. prosince a předvedl jeden z jeho nejlepších zápasů v této sezóně. Zastavil 27 z 29 střel, kterým čelil. Když se Ďáblům zrovna nedařilo, vždy je podržel.

“Byl dobře připravený na zápas. Když se podíváte na první třetinu, tam předvedl několik skvělých zákroků,” řekl Hynes. “Dal nám šanci zmobilizovat naše síly a vyhrát zápas. Bylo pěkné vidět ho takhle ve formě, přesto, že měl dlouhou pauzu.”

Diabli sú ochotní vymeniť voľbu v prvom kole tohtoročného draftu

GM Ray Shero povedal, že by mohlo prísť k výmene, v ktorej by bol zahrnutý aj výber Devils v prvom kole draftu 2018. Stalo by sa tak jedine vtedy, ak by sa našiel tím so zaujímavou protihodnotou. Tím z Newarku má šesť výberov na drafte, ktorý začne 22. júna/června. Medzi nimi je aj ten v …