Peklo / Reporty / Devils neuspeli ani na ľade Dallasu

Devils neuspeli ani na ľade Dallasu

Hráčom Devils sa nepodarilo vyhrať ani na ľade Dallasu, keď o výsledku rozhodla zlá druhá tretina.

Zápas mal od začiatku dobré tempo a do šanci sa dostávali oba celky. V poslednej minúte prvej tretiny sa menilo aj skóre. Najskôr v oslabení v samostatnom úniku neprekonal Schneidera Tyler Pitlitck a následne s protiútoku využili Devils svoju početnú výhodu. Taylor Hall potiahol puk po ľavom krídle a poslal prihrávku pred bránu na Briana Boyla, ktorý umne tečoval puk do bráný. Devils dali tento gól 13 sekúnd pred koncom prvej tretiny.
V druhej tretine sa domáci dočkali a vyrovnali skóre zápasu. Andy Greene spoza brány rozohral puk len na hokejku Alexandra Radulova a ten si osamotený vychutnal Schneidera. Dallas sa dostal v druhej tretine do vedenia, keď využil presilovú hru. Od modrej vystrelil John Klingberg, ale jeho strelu ešte nechytatelne tečoval Brett Ritchie. Stars pokračovali v zlepšenej hre a v prostrednej časti sa presadili aj v oslabení, keď sa do úniku dostali Jamie Benn a Tyler Seguin a práve druhý menovaný zakončoval toto prečíslenie do prázdnej brány. Taylor Hall to vzal na konci tretiny na seba a z ľavej strany vystrelil na Bishopa, ktorý túto strelu vyrazil len pred seba a od korčule Grega Peteryna sa puk odrazil do brány. Hostia aj svoj druhý gól dali tesne pred koncom tretiny, tento krát 27 sekúnd.
Strelu Samiho Vatanena zablokovali domáci a dostali sa do prečíslenia. Martin Hanzal si natiahol Schneidera a následne poslal prihrávku na Matiasa Janmarka a ten nemal problém poslať puk do prázdnej brány. Štyri minúty pred koncom sa Devils dostali opäť na dostrel. Kyle Palmieri od pravého mantinelu nahodil puk na Bishopa a tomu puk prepadol do brány. Hostia to skúšali v závere bez brankára, ale skóre sa už nemenilo.

Dallas Stars 4:3 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 27. Radulov, 32. Ritchie (Klingberg, Radulov), 39. Seguin (Benn), 50. Janmark (Hanzal, Radulov) – 20. Boyle (Hall, Zajac), 40. Hall (Hischier, Greene), 56. Palmieri (Bratt, Hall)

Vylučenia: 5:4 Využitie: 1:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 18 114 Strely na bránu: 33:42 (14:16, 12:13, 7:13).

Zaujímavosti:
Miles Wood dnes odohral svoj 100. zápas v NHL (všetky v drese Devils)

Noesen a Coleman boli dnes v otváracej formácií (obaja pochádzajú zo štátu Texas)

Zostava Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Methot, Johns– Benn, Seguin, Ritchie – Janmark, Spezza, Radulov – Roussel, Faksa, Pitlick – Dickinson, Hanzal, Shore.

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Wood, Zacha, Noesen – Coleman, Boyle, Gibbons.

Bratstvo, jednota, chuť biť sa za druhého – Diabli držia pri sebe!

Minulá sezóna dopadla pre tím z Newarku katastrofálne. Hráči, vedenie tímu a fanúšikovia boli frustrovaní z narastajúceho počtu prehier, ktoré prichádzali a nikto ich nedokázal zastaviť. Hráči a manažment sa po sezóne spojili, aby našli cestu za spoločným úspechom už v nasledujúcom ročníku. Zatiaľ môžeme konštatovať, že im to vychádza a predvedenou hrou prekvapili asi …