Peklo / Ohlasy / Trenér Hynes: Prostě jsme to tak hráli, chyby byly chyby

Trenér Hynes: Prostě jsme to tak hráli, chyby byly chyby

Noc na pátek byla plná zneklidňujících nedostatků ve hře Devils. Obrat soupeře a mnoho podivných situací na ledě. Ďáblové nedokázali vyhrát počtvrté v řadě, tentokrát je o body obral Dallas.

 

„Prostě jsme to tak hráli,“ řekl trenér Devils John Hynes. „Chyby byly chyby. Nechci specifikovat přesně situace. Máme hru pod kontrolou, vyhráváme souboje, vstřelíme vítěznou branku a nakonec díky špatné hře ve druhé třetině jsme se dnes porazili sami. Je těžké vyhrávat zápasy v NHL, když se porážíte sami.“

Dalším znepokojujícím momentem může být i zranění Travise Zajaca, který necelých pět minut před koncem zápasu dostal tvrdě pukem do oblasti hlavy, který vyslal jeho spoluhráč Kyle Palmieri. Do hry se již nevrátil a trenér John Hynes zatím neví, jaký je jeho stav.

Devils, kteří mají zatím bilanci 22-11-7, jsou zatím nuceni zůstat v Dallasu, z důvodu nepříznivého počasí byl jejich let zpět do New Jersey odložen. V neděli ve večerním zápase (od 19:00 SEČ) v hale Barclays Center, kde hrají New York Islanders, by ale měli být již připraveni. Poté následuje šesti denní pauza, tzv. bye-bye týden.

Nico Hischier (vlevo) a Taylor Hall po druhém gólu devils za stavu 2:3

„Právě teď máme trochu krizi,“ řekl Taylor Hall, jenž byl v závěrečných sekundách kousek od vítězství, když v pádu nepřekonal domácího gólmana Bena Bishhopa při hře bez brankáře.

„Dnes jsme si nezasloužili dva body,“ dodal Hall. „Nehráli jsme typ hry, která vede k vítězství, zejména když jste na venkovních zápasech. Musíme získat dva body proti Islanders. Nechceme jít do pauzy s pěti prohrami v řadě. Víme, že v naší konferenci i divizi, se můžeme rychle propadnout.“

Zlomovým momentem byla pravděpodobně velmi špatná nahrávka od Andy Greenea. Ten „namazal“ Alexandrovi Radulovi a ten svým gólem vyrovnal zápas na 1:1.

“Snažil jsem se rychle rozehrát a myslel jsem si, že před brankou máme hráče, ” řekl Greene. “Je zřejmé, že jsme to nepokryli a to se nám stalo osudným. Měli jsme hodně špatných momentů, ale musíme nad to povznést a dívat se dopředu.”

 

Další minelu má na svém kontě obránce Sami Vatanen, který oslabil tým na 2×2 minuty, když po vypršení prvního trestu ješte z trestného lavice zasáhl do hry a tím porušil pravidla.
„Musím říct, že jsem o tomto pravidle nikdy neslyšel,“ řekl Vatanen. „Nevěděl jsem to. Je to zbytečný trest a dostali jsme z něj gól. Bohužel jsem také nehrál tak, jak jsem chtěl. Udělal jsem hodně chyb a díky tomu jsme prohráli zápas.”

Po dvou zápasech, kde Devils propadali v první třetině, hráli proti Dallasu velmi dobře první dvacetiminutovku a byli odměněni brankou Briana Boylea v přesilové hře ve zbývajících 13,9 vteřinách.

Cory Schneider si připsal 29 zákroků a měl by nastoupit i v nedělním zápase v miniderby o řeku Hudson.

 

Foto a video: NHL.com

Čtěte také

Rozhovory během Draft Combine. Proč jsou tak důležité?

Již klasicky se na startu června konal draft combine, kde se letos setkala více jak stovka hráčů (přesně jich bylo 104). Zástupci Devils se setkali hned s polovinou těchto borců. Jak takový den vypadá? Provází nás celý tým okolo Raye Shera. Pár dní po skončení dorosteneckého šampionátu a nedávném konci play off končí sezóna také …