Peklo / Ohlasy / Trenér Hynes: Prostě jsme to tak hráli, chyby byly chyby

Trenér Hynes: Prostě jsme to tak hráli, chyby byly chyby

Noc na pátek byla plná zneklidňujících nedostatků ve hře Devils. Obrat soupeře a mnoho podivných situací na ledě. Ďáblové nedokázali vyhrát počtvrté v řadě, tentokrát je o body obral Dallas.

 

„Prostě jsme to tak hráli,“ řekl trenér Devils John Hynes. „Chyby byly chyby. Nechci specifikovat přesně situace. Máme hru pod kontrolou, vyhráváme souboje, vstřelíme vítěznou branku a nakonec díky špatné hře ve druhé třetině jsme se dnes porazili sami. Je těžké vyhrávat zápasy v NHL, když se porážíte sami.“

Dalším znepokojujícím momentem může být i zranění Travise Zajaca, který necelých pět minut před koncem zápasu dostal tvrdě pukem do oblasti hlavy, který vyslal jeho spoluhráč Kyle Palmieri. Do hry se již nevrátil a trenér John Hynes zatím neví, jaký je jeho stav.

Devils, kteří mají zatím bilanci 22-11-7, jsou zatím nuceni zůstat v Dallasu, z důvodu nepříznivého počasí byl jejich let zpět do New Jersey odložen. V neděli ve večerním zápase (od 19:00 SEČ) v hale Barclays Center, kde hrají New York Islanders, by ale měli být již připraveni. Poté následuje šesti denní pauza, tzv. bye-bye týden.

Nico Hischier (vlevo) a Taylor Hall po druhém gólu devils za stavu 2:3

„Právě teď máme trochu krizi,“ řekl Taylor Hall, jenž byl v závěrečných sekundách kousek od vítězství, když v pádu nepřekonal domácího gólmana Bena Bishhopa při hře bez brankáře.

„Dnes jsme si nezasloužili dva body,“ dodal Hall. „Nehráli jsme typ hry, která vede k vítězství, zejména když jste na venkovních zápasech. Musíme získat dva body proti Islanders. Nechceme jít do pauzy s pěti prohrami v řadě. Víme, že v naší konferenci i divizi, se můžeme rychle propadnout.“

Zlomovým momentem byla pravděpodobně velmi špatná nahrávka od Andy Greenea. Ten „namazal“ Alexandrovi Radulovi a ten svým gólem vyrovnal zápas na 1:1.

“Snažil jsem se rychle rozehrát a myslel jsem si, že před brankou máme hráče, ” řekl Greene. “Je zřejmé, že jsme to nepokryli a to se nám stalo osudným. Měli jsme hodně špatných momentů, ale musíme nad to povznést a dívat se dopředu.”

 

Další minelu má na svém kontě obránce Sami Vatanen, který oslabil tým na 2×2 minuty, když po vypršení prvního trestu ješte z trestného lavice zasáhl do hry a tím porušil pravidla.
„Musím říct, že jsem o tomto pravidle nikdy neslyšel,“ řekl Vatanen. „Nevěděl jsem to. Je to zbytečný trest a dostali jsme z něj gól. Bohužel jsem také nehrál tak, jak jsem chtěl. Udělal jsem hodně chyb a díky tomu jsme prohráli zápas.”

Po dvou zápasech, kde Devils propadali v první třetině, hráli proti Dallasu velmi dobře první dvacetiminutovku a byli odměněni brankou Briana Boylea v přesilové hře ve zbývajících 13,9 vteřinách.

Cory Schneider si připsal 29 zákroků a měl by nastoupit i v nedělním zápase v miniderby o řeku Hudson.

 

Foto a video: NHL.com

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …