Peklo / New Jersey Devils / Trápení Devils pokračuje. S Islanders padli po nájezdech

Trápení Devils pokračuje. S Islanders padli po nájezdech

Bylo to hodně vyrovnané utkání, ve kterém se přelévalo vedení ze strany na stranu. Nejprve dvakrát vedl domácí celek, ale Ďáblové vždy dokázali jednobrankové manko smazat. Ve třetí třetině hosté dokonce odskočili do dvougólového trháku, jenže Isles se také podařilo srovnat krok. Rozhodnout musely samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnější tým New York Islanders.

Hned od začátku zápasu se hrál velice rychlý hokej, který se přeléval ze strany na stranu a k vidění bylo několik šancí. První měl domácí Eberle, jenž ze zajímavé pozice neprostřelil Schneidera, který puk vyrazil za branku, odkud to útočník Isles zkoušel znovu. Poté na druhé straně ujeli Ďáblové dva na jednoho, konkrétně Coleman a Boyle. Druhý jmenovaný ale branku netrefil. Pak už se hosté radovali z branky, když ji chytře objel Palmieri a zasunul kotouč za Haláka. Gól byl nejprve uznán, po poradě odvolán a následně si vzal kouč Hynes challenge. Ani ta však Devils nepomohla a stav se tak neměnil. Nadále měli více ze hry hokejisté z Newarku. Po šesti odehraných minutách byl dokonce poměr střel 12:1! Ke gólu to ale nevedlo. Naopak na druhé straně se rozsvítilo červené světlo. V 16. minutě Pulock pálil od modré, k odraženému kotouči se dostal Anders Lee a bekhendem a s přispěním Seversonovy brusle překonal mezi betony Schneidera. Do konce první části už se skóre nezměnilo.

Ve 25. minutě přišlo konečně vyrovnání New Jersey. Johansson vystřelil od modré, kotouč tečoval Travis Zajac, ale napoprvé neuspěl. Až následná střela bekhendem skončila za Halákovými zády. Jenže o šest minut později šli Ostrované opět do vedení. Santini se nechal u levého mantinelu lehce přetlačit Eberlem, ten posunul touš doprava na Barzala a ten našel ještě v lepší pozici Anthonyho Beauvilliera, který se střelou z první nemýlil. Přesto Devils dokázali opět vyrovnat. Tři a půl minuty před koncem prostřední periody ujel ve vlastním oslabení Travis Zajac a perfektním bekhendovým blafákem nedal Halákovi šanci.

Poslední dvacetiminutovku začali hosté výborně. Už po necelých třech minutách se prosadil Miles Wood, jenž výborně clonil před gólmanem Islanders a nadvakrát ho dokázal překonat. Jen o pár sekund později vedli Devils o dvě branky. Výbornou kombinace předvedl Wood – Moore – Taylor Hall. Právě posledně jmenovaný zakončil celou akci podařeným bekhendovým blafákem. A mohlo být ještě veseleji. V přesilové hře trefil Hall tyčku! Pak šli do oslabení ale hosté. Nejprve jel Gibbons sám na Haláka, ale střelou mezi betony neuspěl. A tak přišel trest. Na druhé straně dostal kotouč mezi kruhy Sebastian Aho a přesnou střelou k pravé tyči propálil Schneidera. A necelých pět minut před koncem přišlo vyrovnání. Puk se dostal od Aha na pravý kruh ke Calu Clutterbuckovi, jenž nikým nehlídán dostal puk s pomocí tyče za Schneidera. Šlo se tak do prodloužení.

V něm dostali Ďáblové možnost přesilové hry, ve které se dostali k několika střeleckým pokusům, ale většina letěla mimo nebo byla zblokována. Pouze Hall trefil podruhé v utkání tyč, ale kotouč za Halákem neskončil. Rozhodnut tak musely samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnější Islanders. Jediným úspěšným střelcem byl Brock Nelson. Jinak na jejich straně postupně neuspěli Eberle, Tavares, Barzal a Lee. Na straně New Jersey neskóroval ani jeden z pětice Hall, Bratt, Palmieri, Boyle a Gibbons, který trefil tyč.

Dva body za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech tak berou Ostrované. Devils si připisují pouhý bod.

New York Islanders – New Jersey Devils 5:4sn. (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0)
16. Lee (Pulock, Hickey), 31. Beauvillier (Barzal, Eberle), 48. Aho (Tavares, Barzal), 56. Clutterbuck (Aho, Nelson) – 25. Zajac (Johansson, Vatanen), 37. Zajac (Gibbons), 43. Wood (Butcher, Hall), 44. Hall (Moore, Wood).

Střely: 38:46 (10:21, 12:13, 12:12 – 2:0). Hity: 25:14. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 15136. Rozhodčí: OHalloran, Nicholson – Devorski, Brisebois.

ZAJÍMAVOSTI
1) Taylor Hall vstřelil jubilejní patnáctou branku a trefil se také potřetí v řadě.
2) Travis Zajac po jedenácté v kariéře dal dvě branky v jednom utkání. Naposled se mu to podařilo 1.12.2016 proti Blackhawks.