Peklo / Hlavní zprávy / Polovina sezóny je za námi. Jak si Devils vedou?

Polovina sezóny je za námi. Jak si Devils vedou?

Poslední zápas před pětidenní pauzou byl i zároveň posledním v první polově sezóny. Devils mají za sebou 41 zápasů s bilancí 22-11-8 a i přesto, že v posledních pěti utkáních si drží bilanci 0-2-3, překročili téměř všechna očekávání.
Pojďme se společně podívat na všechna překvapení, zklamání a výhledy týmu.

TÝMOVÍ LÍDŘI

Taylor Hall
Kanadský útočník byl téměř u všeho, co se týče útoků Devils v této sezóně. Jeho 15 gólů, 27 asistencí a 42 bodů ho řadí na první pozici v týmu a v současné době produkuje více než jeden bod za hru. Hallova hra vypadá vyrovnaně a motivuje tím každý zápas všechny kolem sebe. Je na dobré cestě překonání 53 bodů, které měl v loňské sezóně za 72 zápasů. Možná by letošní sezóna mohly být pro Halla ta nejúspěšnější. Zatím má v jedné sezóně maximum 80 bodů (27+53).

Cory Schneider
Schneiderovy čísla nebyly nijak skvělá během posledních pěti utkání. Ve všech čtyřech hrách, ve kterých hrál, pustil vždy čtyři branky. Ale před tím? Schneider za svými zády hledal čtyři puky (góly) jen jednou v 14-ti zápasové sérii a tím významně pomohl týmu k tak vysoké pozici v tabulce.

Brian Boyle
Přestože chyběl 10 zápasů na začátku sezóny, Brian Boyle je na třetím místě v tabulce týmu s 11 góly a dost z těchto bodů pomohlo obrátit stav několika zápasů. Společně s jeho výkony je Boyle klíčovou veteránskou osobností Devils.

Nico Hischier
Dokonce i v momentech, kdy body nepřicházely, jednička draftu 2017 Nico Hischier byl klíčovým hráčem v každém zápase Devils. Odehrál velmi solidní minuty na ledě a nyní 19-ti letý hráč už ví, jak udržet puk a dodat týmu ten správný „drive“. V bodování je na děleném druhém místě s Jesperem Brattem (26 bodů), před nimi je jen Taylor Hall.

ZKLAMÁNÍ

Drew Stafford
Ďábelská útočná řada se v druhé čtvrtině uzdravila, do sestavy se vrátili po dlouhých zraněních Kyle Palmieri, Marcus Johansson a Travis Zajac. To vedlo k velkým rozhodnutím v sestavě a Drew Stafford byl posazen na tribunu. Po velmi slibné předsezóní části a startu v sezóně Stafford rychle vychladl.
Poté, co si připsal pět gólů a tři asistence v prvních 14 zápasech, Stafford vyšel naprázdno v dalších 16 po sobě jdoucích utkáních. V důsledku toho nehrál od 12. prosince.

Prodloužení a samostatné nájezdy
Devils vědí, že každý bod je velmi důležitý o to více v Metropolitní divizi. Bohužel jich pár nechali uniknout v prodlouženích a samostatných nájezdech. To je zatím Ďábelská slabina. V případě získání osmi bodů  z těchto herních situací, by Devils byli na předních místech v NHL.

NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ

Nový styl hry
Spolu s Hischierem se další tři noví Ďáblové zapojili do nové rychlejší hry Devils. Jesper Bratt hraje v jedné lajně s Hischierem a Hallem a na pravé straně se mu opravdu daří. Spolu s Nicem mají 26 bodů hned za nimi je nováčkovský obránce Will Butcher se dvěma brankami a 23 asistencemi.
Útočník Blake Coleman nebyl před sezónou nijak vyzdvihován, ale všechny kritiky uzemnil svou hrou v oslabení. Naplňuje svou roli v týmu ve všech ohledech.

PŘEDPOVĚD

Devils stále mají šanci na play-off
Zde je seznam NHL týmů s méně prohrami v základní hrací době než mají Devils v této sezóně:
Tampa Bay Lightning, Las Vegas Golden Knights, Boston Bruins.
To je vše. Devils jsou stále na čtvrtém místě ve východní konferenci s 52 body v 41 zápasech navzdory jejich nedávným ne příliš lichotivým výsledkům. Devils řídí svůj vlastní osud a veříme, že po pauze opět nastartují rozjetý vlak.

Marcus Johansson se zlepšuje
Marcus Johansson měl v první polovině sezóny jen pět gólů a šest asistencí, což je jistě zklamání poté, co jej Devils vyměnili z Washington Capitals. Ale byl zastven na 23 zápasů kvůli otřesu mozku a zranění kotníku. Už je asi měsíc zdravý a zabydluje se v lajně u Zajace a Palmieriho

Kyle Palmieri je na druhém místě ve vstřelených gólech
Stejně jako Johansson, zranění zpomalila Palmieriho v první polovině sezóny, kde odehrál jen 22 zápasů. Vstřelil šest branek, ale zranění zastavilo jeho šanci dosáhnout 30-brankové mety, kterou překonal v sezóně 2015-16.

Další zápas odehrají Devils proti Philadelphii v noci na neděli 14.1.2018 od 1:00 SEČ.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …