Peklo / Ohlasy / Cory Schneider k neúspěšné sérii: Nemůžeme se z toho složit

Cory Schneider k neúspěšné sérii: Nemůžeme se z toho složit

Vyprodaný stadion sice skandoval “Nico je lepší”, ale Devils to nedokázali potvrdit. Ne, že by zápas byl pouze o těchto dvou hráčích. Problém byl úplně někde jinde. A kde, ptáte se?

Ve speciálních formacích. Zatímco Ďáblové své šance v přesilových hrách nedokázali využít a trápili se, Flyers vždy předvedli velmi kvalitní souhru a dokázali trestat. A když se nedaří formaci na útočení a ani na bránění, utkání se jen s těží vyhrává.

Ve hře pět na pět si New Jersey vedlo dobře, častěji i lépe. Bohužel, šestá prohra v řadě je na světě a je potřeba s tím něco dělat. Své o tom ví i Taylor Hall.

„Nikdy nechcete, abyste v průběhu sezóny zpanikařili,“ řekla hvězda ďábelského týmu Taylor Hall. „Musíte se ovšem ujistit, abyste se rychle vrátili a znova hráli vaši hru. To je to, co dělá nejlepší týmy těmi nejlepšími. Dokážou se s tím vypořádat a být zpět, možná ještě silnější.“

Tým z Newarku je stále na třetím místě v metropolitní divizi, ostatní ovšem začínají velmi nebezpečně stahovat. A co hůře, divize je tak našlapaná, že poslední Islanders jsou za Ďábly pouze o čtyři body. Navíc právě s Ostrovany se bude hrát v úterý.

„Nemůžeme se z toho složit,“ přemýšlel brankář Cory Schneider. „Znepokojovat se ostatníma nebo tím, jak hrají, je špatně. My se musíme zaměřit na sebe a ujistit se, že se nám povede tu nepříznivou šňůru ukončit.“

Jak už bylo řečeno, o výsledku rozhodly hlavně početní nevýhody. Flyers měli dvě přesilovky a ani jednou nezaváhali. A to i přes to, že jejich soupeř věděl co od nich očekávat.

„Vlastně to zahráli přesně tak, jak jsme čekali,“ hodnotil po utkání kapitán Andy Greene. „My jsme naopak nedokázali trestat. Potřebovali jsme se dnes o přesilovky opřít, bylo to však spíše naopak.“

Nico Hischier nakonec dopadl lépe než jeho sok Nolan Patrick, který zavinil hned dvě oslabení svého celku. Jednička draftu si dokonce připsala i asistenci a byla hodně vidět. Nebylo to ale nic platné. Devils musí zabrat. A to hned.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …