Peklo / Reporty / Krize trvá, Devils po pauze doma schytali direkt od Flyers

Krize trvá, Devils po pauze doma schytali direkt od Flyers

Ani po pětidenní přestávce se Ďáblům nezadařilo. Na domácím ledě podlehli Philadelphii a připsali si šestou porážku za sebou.

Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který se také v šesté minutě zaslouženě ujal vedení. Po pěkné akci elitní formace dopravil puk do brány Jesper Bratt. Devils poté nevyužili dvě přesilové hry v řadě a přišel trest, vyrovnání zařídil Sean Couturier. Ve druhé periodě úřadovaly týmy v početních výhodách. Nejprve domácí využili svou zásluhou dělovky Kylea Palmieriho, Flyers ale ve 32. minutě vyrovnali, když se po pěkné kombinaci prosadil jemnou tečí Girouxovy střely Wayne Simmonds. V předposlední minutě druhé třetiny navíc při přesilovce obrat dokonali, ujala se střela Seana Couturiera. Do třetí třetiny vstoupil hostující celek gólově, ve 45. minutě se dorážkou po samostatném úniku prosadil Travis Konecny. 4:2 pro Flyers. O pár minut později po pasu Jakuba Voráčka přidal pátou branku Philadelphie Michael Raffl. V závěru už jen snížil v přesilové hře Drew Stafford na konečných 3:5.

• Radko Gudas (obránce Flyers) dnes odehrál 300. utkání v NHL.
  • Pouze pět hráčů odehrálo v této sezoně za Devils všechny zápasy (Hischier, Butcher, Gibbons, Moore, Coleman).
  • Philadelphia v úvodních 14 minutách první třetiny měla pouze jednu střelu na branku, New Jersey poté úplně to stejné předvedli ve druhé třetině, kdy ovšem jejich jediná střela na branku za 14 minut a 36 vteřin znamenala gól.
  • Všichni čtyři nováčci v dresu Devils (Bratt, Butcher, Hischier, Coleman) mají více bodů než letošní dvojka draftu Nolan Patrick za Flyers.
  • Cory Schneider popáté v řadě dostal čtyři (či více) branek.

New Jersey Devils 3:5 Philadelphia Flyers
6. Bratt (Hischier, Hall), 22. Palmieri (Butcher, Hall), 60. Stafford (Severson, Moore) – 15. Couturier (Weal, MacDonald), 32. Simmonds (Giroux, Voráček), 39. Couturier (Giroux, Provorov), 45. Konecny (Provorov, Couturier), 53. Raffl (Voráček, Filppula)

Střely: 29:25 (13:6, 5:11, 11:8). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:2. Rozhodčí: L’Ecuyer, Kozari – Mach, Nansen. Diváci: 16 514 (vyprodáno).

Tři hvězdy zápasu: 1. Sean Couturier (2+1), 2. Jakub Voráček (0+2), 3. Jesper Bratt (1+0).

Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Palmieri – Wood, Zacha, Stafford – Coleman, Boyle, Gibbons.
Flyers: Elliott (Neuvirth) – Provorov, Hägg, Manning, MacDonald, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Raffl, Filppula, Voráček – Weal, Patrick, Simmonds – Lehterä, Laughton, Goulbourne.

Diabli sú ochotní vymeniť voľbu v prvom kole tohtoročného draftu

GM Ray Shero povedal, že by mohlo prísť k výmene, v ktorej by bol zahrnutý aj výber Devils v prvom kole draftu 2018. Stalo by sa tak jedine vtedy, ak by sa našiel tím so zaujímavou protihodnotou. Tím z Newarku má šesť výberov na drafte, ktorý začne 22. júna/června. Medzi nimi je aj ten v …