Peklo / Ohlasy / John Hynes: Výkon Kinkaida byl klíčem k úspěchu

John Hynes: Výkon Kinkaida byl klíčem k úspěchu

Před utkání s Islanders se nečekaně Keith Kinkaid dozvěděl, že půjde do branky. Byla to pro něj skvělá novinka, na Long Islandu, kde od malička vyrůstal, si vždy rád zahraje.

„Určitě dostanu několik zpráv,” vtipkoval po zápase Keith Kinkaid. „Vždy si to tu hrozně užívám, moc rád tu hraji.”

Právě jeho výkon byl důležitý a vedl k přerušení šestizápasové šňůry bez výhry. Devils konečně hráli celých 60 minut a byli za to odměněni.

Velku zásluhu za to má i využívání přesilovek. Změnily se speciální formace, a to přineslo své ovoce, hlavně díky nim se New Jersey radovalo ze zisku všech bodů.

„Je to parádní, vrátit se na vítěznou vlnu,“ svěřil se se svými pocity Marcus Johansson. „Nikdy vás nebaví prohrávat. Nehráli jsme tak špatně, jak by výsledky vypovídaly. Většinou jsme hráli dobře, měli jsme však pasáže, které jsme vypustili a stálo nás to opravdu hodně. Dnes jsme nepolevili, šli jsme do toho ještě tvrději a vyplatilo se to.“

Kinkaid, který se dozvěděl že nastoupí až při ranním tréninku, předvedl 25 zákroků a předvedl se jako výborný záskok.

Svou porci práce ovšem odvedl například i Damon Severson, který si připsal dvě branky a zapomenout nesmíme ani na mladíka Jespera Bratta, jenž se blýskl dvěmi asistencemi.

S výkonem byl samozřejmě spokojen i kouč Hynes, který po zápase chválil své mužstvo.

„Bylo klíčové, že Keith se s nečekanou změnou tak dobře popral a podržel nás,“ hodnotil utkání kouč Hynes. „Je jasné, že chtěl lepší statistiky. Byl připraven a ukázal co v něm je. Za to si zaslouží pochvalu. Předvedl se v dobrém světle a my tak teď máme pořádně zamotané hlavy.

Ďáblové po soustředěném výkonu odčinili nedávné zaváhání, které proti Ostrovanům přišlo.

„Přesně to jsme potřebovali,“ hodnotil po zápase obránce Damon Severson. „Neřekl bych, že jsme byli úplně zoufalí. Hodně jsme ale chtěli vyhrát a najít znova cestu, jak vyhrávat.“

Nesmíme opomenout ani na hvězdného Taylora Halla. Ten prodloužil svou šňůru utkání, ve kterých bodoval na pět. Celkově si v nich připsal pět gólů a čtyři asistence.

První třetina končila pěstním soubojem mezi kapitánem Andy Greenem, jenž se do sebe pustil s Brockem Nelsonem. Pro oba to bylo první vyloučení za bitku v kariéře.

„Stalo se to opravdu rychle,“ vracel se k situaci kapitán New Jersey. „Tvrdě jsme bojovali před brankou, on se zeptal, jestli do toho jdeme a já řekl ano. Pak už si toho moc nepamatuji, seběhlo se to hrozně rychle. Myslím si, že jednou za 750 zápasů to stačí.“

Čtěte také

Devils vyzvú tretíkrát v sezóne Islanders

Hráči Devils po výbornom výkone proti Chicagu neuspeli na ľade Columbusu, ktorým podľahli vo všetkých troch vzájomných zápasoch. Dnes Diabli nastúpia na ľade Nassau Coliseum proti miestnym Islanders, ktorí odohrajú tento zápas na svojom starom štadióne. Podarí sa zverencom trénera Hynesa pripísať ďalšie dva body do tabuľky? New York Islanders okupujú v tabuľke Východnej konferencie …