Peklo / Reporty / Prvá výhra v Brooklyne! Devils ukončili sériu prehier, odskákali si to Islanders!

Diabli ukončili sériu šiestich prehier, keď na ľade Islanders podali skvelý výkon a pripísali si tak dôležité body v boji o play-off.

Devils boli na začiatku zápasu aktívnejší a vo veľkej šanci sa ocitol Taylor Hall, ale svoj pokus nepremenil. Následne prišiel trest, keď strelu Johna Moora zablokoval Anders Lee, ktorý sa rútil sám na Keitha Kinkaida a strelou pomedzi betóny otvoril skóre zápasu. Hosťom sa podarilo vyrovnať v presilovke. Sami Vatanen nabil na ľavý kruh Kyleovi Palmierimu a ten strelou z prvej vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Halákovej brány. Samotný záver tretiny priniesol aj jednu bitku, keď zhodili rukavice Brock Nelson a Andy Greene.
Diabli sa v druhej tretine dostali do vedenia. Stefan Noesen vybojoval puk pri mantineli a poslal puk na Briana Gibbonsa, ktorého strela bola zablokovaná. Puk sa ale odrazil na hokejku Damona Seversona, ktorý prestrelil Haláka. Gibbons bol po strele dohratý hráčom Islanders a po tomto zákroku Diabolský hráč putoval do šatne. O malú chvíľu sa skóre menilo opäť. Ben Lovejoy prihral na modrej Damonovi Seversonovi, ktorého tvrdá strela zamierila presne do pravej šibenice. Devils pokračovali v skvelej druhej tretine a pred koncom pridali ďalší gól. Taylor Hall sa zmocnil puku v obrannom pásme a v prečíslení 2 na 1 to zobral na seba a strelou prekonal Haláka.
V tretej tretine sa na ľad vrátil po tvrdom hite Gibbons. Domáci sa snažili znížiť, ale Diabli ich do ničoho nepúšťali a hrali svoju hru.

New York Islanders 1:4 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 2. Lee – 16. PPG – Palmieri (Vatanen, Johansson), 33. Severson (Gibbons, Noesen), 35. Severson (Lovejoy, Bratt), 39. Hall (Bratt)

Vylúčenia: 2:3, navyše Nelson (NYI), Greene (NJD) 5min za bitku  Využitie: 0:1  V oslabení: 0:0 Diváci: 12 695 Strely na bránu: 26:42 (9:13, 8:17, 9:12).

Zaujímavosti:

• Kyle Palmieri strelil svoj 6. gól v presilovke (najviac v tíme)
  • Damon Severson strelil svoj prvý gól od 9. 12. 2017, vtedy sa presadil  v derby zápase proti Rangers
  • Damon Severson dal naposledy dva góly 16. 10. 2014 (v stretnutí proti Capitals)
  • Devils majú v zápasoch v ktorých viedli po 40 minútach, bilanciu 17-0-2 (v tejto sezóne), od sezóny 2016-17 si držia v týchto zápasoch výbornú bilanciu 36-0-11,
  • Taylor Hall bodoval už v piatom zápase v rade (4+5)
  • Devils vyhrali svoj prvý zápas v Brooklyne
  • Keith Kinkaid si pripísal svoju prvú výhru od 25. 11. 2017 (výhra nad Red Wings)
  • Devils si pripísali svoju prvú výhru v roku 2018

Zostava Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Mayfield, Seidenberg, Aho, Hickey, Pulock, Pelech – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Dal Colle, Nelson, Prince – Chimera, Clutterbuck.

Zostava Devils: Kinkaid (Appleby) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Palmieri – Gibbons, Boyle, Noesen.

Kyle Palmieri: Byl to velký den pro Patrika, chtěli jsme vyhrát za každou cenu

Pokud jste náhodou zapomněli, jak vypadá atmosféra na zápasech play off (což by se za tu dobu nešlo divit), v noci jste si to zcela jistě připomněli. Před utkáním totiž došlo na dlouho očekávaný ceremoniál, během kterého vystoupal ke stropu haly dres s číslem 26. Dres, který patřil Patriku Eliášovi. Českému hráči, který se narodil …