Peklo / Reporty / Prvá výhra v Brooklyne! Devils ukončili sériu prehier, odskákali si to Islanders!

Diabli ukončili sériu šiestich prehier, keď na ľade Islanders podali skvelý výkon a pripísali si tak dôležité body v boji o play-off.

Devils boli na začiatku zápasu aktívnejší a vo veľkej šanci sa ocitol Taylor Hall, ale svoj pokus nepremenil. Následne prišiel trest, keď strelu Johna Moora zablokoval Anders Lee, ktorý sa rútil sám na Keitha Kinkaida a strelou pomedzi betóny otvoril skóre zápasu. Hosťom sa podarilo vyrovnať v presilovke. Sami Vatanen nabil na ľavý kruh Kyleovi Palmierimu a ten strelou z prvej vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Halákovej brány. Samotný záver tretiny priniesol aj jednu bitku, keď zhodili rukavice Brock Nelson a Andy Greene.
Diabli sa v druhej tretine dostali do vedenia. Stefan Noesen vybojoval puk pri mantineli a poslal puk na Briana Gibbonsa, ktorého strela bola zablokovaná. Puk sa ale odrazil na hokejku Damona Seversona, ktorý prestrelil Haláka. Gibbons bol po strele dohratý hráčom Islanders a po tomto zákroku Diabolský hráč putoval do šatne. O malú chvíľu sa skóre menilo opäť. Ben Lovejoy prihral na modrej Damonovi Seversonovi, ktorého tvrdá strela zamierila presne do pravej šibenice. Devils pokračovali v skvelej druhej tretine a pred koncom pridali ďalší gól. Taylor Hall sa zmocnil puku v obrannom pásme a v prečíslení 2 na 1 to zobral na seba a strelou prekonal Haláka.
V tretej tretine sa na ľad vrátil po tvrdom hite Gibbons. Domáci sa snažili znížiť, ale Diabli ich do ničoho nepúšťali a hrali svoju hru.

New York Islanders 1:4 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 2. Lee – 16. PPG – Palmieri (Vatanen, Johansson), 33. Severson (Gibbons, Noesen), 35. Severson (Lovejoy, Bratt), 39. Hall (Bratt)

Vylúčenia: 2:3, navyše Nelson (NYI), Greene (NJD) 5min za bitku  Využitie: 0:1  V oslabení: 0:0 Diváci: 12 695 Strely na bránu: 26:42 (9:13, 8:17, 9:12).

Zaujímavosti:

• Kyle Palmieri strelil svoj 6. gól v presilovke (najviac v tíme)
  • Damon Severson strelil svoj prvý gól od 9. 12. 2017, vtedy sa presadil  v derby zápase proti Rangers
  • Damon Severson dal naposledy dva góly 16. 10. 2014 (v stretnutí proti Capitals)
  • Devils majú v zápasoch v ktorých viedli po 40 minútach, bilanciu 17-0-2 (v tejto sezóne), od sezóny 2016-17 si držia v týchto zápasoch výbornú bilanciu 36-0-11,
  • Taylor Hall bodoval už v piatom zápase v rade (4+5)
  • Devils vyhrali svoj prvý zápas v Brooklyne
  • Keith Kinkaid si pripísal svoju prvú výhru od 25. 11. 2017 (výhra nad Red Wings)
  • Devils si pripísali svoju prvú výhru v roku 2018

Zostava Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Mayfield, Seidenberg, Aho, Hickey, Pulock, Pelech – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Dal Colle, Nelson, Prince – Chimera, Clutterbuck.

Zostava Devils: Kinkaid (Appleby) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Palmieri – Gibbons, Boyle, Noesen.