Peklo / Reporty / Do tretice všetko dobré. Devils dnes porazili Capitals, zápas rozhodol Hall!

Do tretice všetko dobré. Devils dnes porazili Capitals, zápas rozhodol Hall!

Konečne! Diabli dnes predviedli dobrý výkon a po dvoch neúspešných zápasoch sa tešili zo zisku dvoch bodov proti Washingtonu Capitals. V treťom meraní síl si zverenci kouča Hynesa poradili s Capitals 4:3 po predĺžení!

Washington začal stretnutie aktívnou hrou a hneď v úvode si vypracoval nebezpečnú šancu, keď sa medzi kruhmi ocitol osamotený Brett Connolly, ale Keith Kinkaid zastavil jeho strelu bez problémov. Hostia sa následne dočkali prvej presilovky, pretože Sami Vatanen zamieril na trestnú lavicu za zdržovanie hry. Hráči Devils si poradili s oslabením, čo malo pozitívny vplyv na ich hru, začali sa dostávať do dobrých situácií a uľahčovali to aj brankárovi Kinkaidovi. Napokon sa ako prví ujali vedenia. Drew Stafford najprv zblokoval strelu od modrej, okamžite sa vybral dopredu, pričom prekorčuľoval hráčov Capitals v strednom pásme, kde dostal presnú prihrávku od Marcusa Johanssona a bekhendom prekonal Bradena Holtbyho. Lenže domáci sa tešili z vedenia iba pár minút. Radosť im rýchlo pokazil Connolly, ktorý poslal puk za Kinkaida a vyrovnal stav stretnutia. Domáci začali postupne stupňovať tempo hry, získavali puky v útočnom pásme, nútili súpera ku chybám, čo viedlo ku niekoľkým streleckým šanciam. Aktivitou si ale vypýtali faul, Jay Beagle šiel na trestnú lavicu za podrazenie.

New Jersey začalo druhú tretinu v početnej výhode, ktorú si prenieslo z prvej časti, ale napokon ju nedokázalo využiť. Domáci pokračovali v dobrom nasadení, z čoho pramenil ďalší gól do siete Capitals. Hall získal puk v obrannom pásme, využil svoju rýchlosť na prechod do útoku, tesne za modrou čiarou okabátil obrancu Capitals, čím si vytvoril dostatočný priestor na krásnu prihrávku pred bránu, ktorú zúžitkoval Andy Greene. Netrvalo dlho a Diabli sa museli opäť brániť ďalšiemu oslabeniu. Úspešne. Krátko po ňom sa museli brániť opäť. Wilson tvrdo narazil na mantinel Briana Gibbonsa, čo sa nepáčilo Brianovi Boyleovi a za spoluhráča sa ihneď postavil, ale daroval hosťom iba ďalšiu presilovku. Diabli sa nielen ubránili, ale po skončení trestu sa ocitol v úniku Miles Wood a prestrelil Holtbyho presne mierenou strelou. Radosť z dvojgólového vedenia ale skončila skôr ako stihla začať, pretože hneď po vhadzovaní sa hostia ocitli pred Kinkaidom a Orlov prekonal gólmana Devils tvrdou strelou. Zverenci kouča Hynesa hrali nedisciplinovane, čo ich mohlo ľahko pripraviť o tesné vedenie, ale v oslabení nepúšťali súpera do žiadnych príležitostí a puky končili ďaleko od domácej brány. New Jersey si vypracovalo a ustrážilo jednogólové vedenie do začiatku tretej tretiny.

Hráči Devils sa v tretej tretine snažili hrať jednoducho, bez väčšieho riskovania, a tak ako počas celého zápasu, aj teraz sa im darilo držať ofenzívu hostí pod zámkom. Ustrážili ďalšie oslabenie, poctivo si plnili povinnosti a neupustili od nastaveného tempa. Bohužiaľ, Capitals vedia v niektorých zápasoch vyťažiť z minima maximum, čo sa stalo aj v tomto prípade. Connolly získal puk v útočnom pásme a svojím druhým gólom vyrovnal stav stretnutia. Ani jeden tím už nedokázal streliť gól, a tak sa šlo do predĺženia.

V ňom sa rozhodlo o víťazovi hneď v prvej minúte. Washington sa ako prví dostal s pukom do útočnej tretiny, ale nedokázal si ho udržať. Vatanen ukázal pri mantineli ukážkovú prácu s hokejkou, keď ho stihol vypichnúť skôr, ako sa k nemu dostal súperov hráč. Puku sa následne zmocnil Hall po ďalšom elegantnom zákroku hokejkou a opäť využil svoje zrýchlenie v strednom pásme na prechod do útoku. Krídelník domácich sa dostal za súpera a ocitol sa zoči-voči Holtbymu! Brankár Washingtonu bol proti jeho nájazdu bezmocný a puk rozvlnil bránkovú sieť. Diabli sa tak mohli konečne začať radovať z výhry proti náročnému divíznemu rivalovi!

ZAUJÍMAVOSTI

• Sami Vatanen zažil obrovský večer. Nastúpil na svoje 300. stretnutie v NHL a pripísal si zároveň 100. asistenciu. Proti Capitals však zaznamenal aj 101. a 102. asistenciu v kariére! Skvelý zápas!
  • Opäť Vatanen! Po prvýkrát v drese Devils zaznamenal tri body v jednom zápase!
  • Kapitán Andy Greene strelil svoj 3. gól v sezóne, naposledy sa líder obrany Devils presadil 15. novembra v zápase proti Chicagu Blackhawks.
  • Marcus Johansson si dnes pripísal asistenciu a po 3 stretnutiach proti bývalému tímu má na konte 3 body.
  • Diabli majú od sezóny 2016-17 bilanciu 37-0-11 v zápasoch, v ktorých vyhrávali po 40. minútach!
  • Gól Taylora Halla v predĺžení bol zároveň jeho 100. bod v drese Devils.

NEW JERSEY DEVILS 4:3pp WASHINGTON CAPITALS

Góly: 9. Stafford (Johansson), 24. Greene (Hall, Vatanen), 31. Wood (Vatanen, Hischier), 61. Hall (Vatanen) – 13. Connolly (Oshie, Orpik), 32. Orov (Chiasson, Beagle), 57. Connolly (Kuznetsov, Wilson)

Strely: 3219 (12-5; 13-6; 6-8; 1-0)

Hviezdy stretnutia: 3. Miles Wood (NJ), 2. Brett Connolly (WSH), 1. Taylor Hall (NJD)