Peklo / Reporty / Odveta nevyšla, Devils opět padli s Flyers

Odveta nevyšla, Devils opět padli s Flyers

Po uplynutí necelého týdne se proti sobě opět postavili Devils a Flyers, nyní tomu bylo ve Wells Fargo Center. Utkání rozhodla první třináctiminutovka, kdy domácí vstřelil tři branky. Devils se do utkání již nevrátili a utkání prohráli 1:3.

První velká šance hned skončila brankou, Travis Konecny si počkal na přihrávku Gostisbehera a z pravého kruhu prostřelil Kinkaida. Hrála se teprve čtvrtá minuta utkání. Odpovědět mohl následně Travis Zajac, ten ale ve velké šanci před Neuvirthem neskóroval, trefil jen vzdálenější beton českého brankáře. A přišel tak trest, Valtteri Filppula se dostal ke kotouči zpoza branky a prostřelil Kinkaida ze třetí střely na branku. Devils pokračovali ve špatném výkonu, Ivan Provorov se o pár minutek později prosadil před brankou a navýšil vedení Flyers na 3:0.

Při inkasované brance se navíc Keith Kinkaid poranil a pádil z branky, v brance jej nahradil Ken Appleby, pro nějž to byla premiéra v nejlepší soutěži světa. První třetinu okořenila bitka Moorea s Rafflem, druhý jmenovaný nechtíc podrazil Applebyho za brankou a obránce Devils trestal. První třetina skončila nicméně i přes početní výhodu 0:3 v neprospěch Devils.

Devils začali druhou třetinu přesilovou hrou. Nejdříve střílel z levého kruhu do tyčky Kyle Palmieri, pár sekund na to se prosadil o beton Neuvirtha Jesper Bratt. Díky skvělému výkonu Kena Applebyho přežili Devils dvě navazující přesilovky Flyers. Zajímavě to zkoušel Ben Lovejoy, ale jeho pokus skončil na betonech připraveného Neuvirtha.

Na startu třetí třetiny měli velké šance Palmieri a Bratt, první jmenovaný zakončoval v úniku vedle branky, švédský šikula z úhlu neprocpal kotouč za Neuvirtha. Následně byla Philadelphia aktivnějším celkem a Devils se do ničeho nedostávali. V posledních minutách to zkoušeli Lovejoy či Butcher, ani jeden ale domácího brankáře nepřekonal.

V závěru to u pravé tyčky zkoušel Damon Severson, mezírku mezi brankářem a tyčkou ovšem nenašel. V posledních sekundách vymyslel parádní přihrávku Pavel Zacha, Jesper Bratt ovšem trefil jen tyčku. Ďáblové padli s Flyers podruhé během sedmi dní.

• Keith Kinkaid měl před utkáním na svém kontě čtyři výhry ze čtyř utkání proti Flyers
  • Nedraftovaný Ken Appleby naskočil v první třetině do branky a připsal si svůj debut v NHL
  • Taylor Hall bodoval posedmé v řadě, čímž vyrovnal svůj osobní rekord v NHL
  • Utkání kvůli zranění v dolní části těla nedohrál Keith Kinkaid, Brian Gibbons zase po zblokované střele. Problémy má s rukou
  • Michal Neuvirth vychytal svou stou výhru v NHL

Philadelphia Flyers 3:1 New Jersey Devils
3. Konecny (Gostisbehere, Laughton), 9. Filppula (Raffl, Gudas), 13. Provorov (Konecny, Giroux) – 29. Bratt (Butcher, Hall)

Střely: 31:29 (13:5, 11:14, 7:10). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Hebert, Charron – Mach, Berg. Diváci: 19 934 (vyprodáno).

Tři hvězdy zápasu: 1. Shayne Gostisbehere (0+1), 2. Travis Konecny (1+1), 3. Ivan Provorov (1+0)