Peklo / Preview / Ďáblové a Red Wings se střetnou naposled v základní části

Ďáblové a Red Wings se střetnou naposled v základní části

Devils a Red Wings dnes odehrají třetí a poslední vzájemný zápas v základní části. V obou předchozích kláních dokázali Red Wings udolat. Poprvé 26. lietopadu v Detroitu 4-3 v prodloužení, kdy vítěznou branku vstřelil Gibbons, který je však v současné době na IR. Podruhé se střetli tito dva soupeři v Prudential Center 28. prosince a na domácím kluzišti si Ďáblové poradili s Red Wings o něco snáze 3-1. Doufáme tedy, že do třetice všeho dobrého se dnešní zápas Ďáblům vyvede. Vzhledem k současné horší bilanci by to určitě bodlo.

Aktuální forma Red Wings
V lednu mají za sebou hráči Detroitu 7 zápasů, z nichž dokázali zvítězit 3x. Na začátku měsíce udolali Ottawu 2-1 v prodloužení a 4-2 Floridu. Naposled zvítězili 15. ledna na ledě Chicaga jasně 4-0. V posledních dvou zápasech nestačil Detroit na Dallas (2-4) a poté ani na Carolinu (1-3). Dnešní zápas je pro Wings prvním zápasem z back-to-back. Hned zítra doma přivítají hráče Flyers.

Aktuálně drží Wings 6. pozici Atlantické divize, 14. místo v konferenci, což nestačí ani na divokou kartu. Horší, než Detroit (43 bodů) je nyní ve Východní konferenci jen Ottawa (39 bodů) a Buffalo (31).

Soupiska Red Wings
Brankoviště hájí již dobře známá a zaběhnutá dvojice Howard-Mrázek. Zatímco v minulých sezonách Mrázek šahal po roli jedničky, v této sezoně se mu tato pozice spíše vzdaluje. Howard je letos jasnou jedničkou s 37 odchytanými utkáními, oproti 13 Mrázkovým. Howard má 2,74 obdrženého gólu na zápas a procentuální úspěšnost přes 91 %. Mrázek 3,43 obdrženého gólu na zápas a procentuální úspěšnost nad 89 %.

Petr Mrázek – aktuální dvojka Red Wings

Bodovým tahounem obrany je Mike Green s 26 body (5+21), který odehrál plnou porci 45 zápasů. Co se týče defenzivních povinností, jsou na tom Wings a Devils obdobně. Wings obdrželi ve 45 zápasech 138 branek, Ďáblové ve stejném počtu zápasů o gól méně.

Mike Green – lídr obrany Red Wings

Jasným útočným lídrem je jednoznačně Dylan Larkin s 36 body (7+29), následován kapitánem Zetterbergem s 31 body (6+25). Na třetí pozici týmového bodování je pak zároveň nejlepší střelec Anthony Mantha s 29 body (15+14).

Slovenské želízko v ohni Tomáš Tatar má zatím 20 bodů (12+8) a hned za ním je v týmovém bodování český Martin Frk s 16 body (8+8).

Martin Frk a jeho pověstná střela

Vzájemné zápasy Devils a Red Wings
Tito dva soupeři odehráli již 101 vzájemných utkání. Ďáblové díky dvěma letošním výhrám dokázali korigovat lehce zápornou statistiku. Na svém kontě mají 42 skalpů tohoto soupeře, Ďábly dokázali Wings porazit ve 45 případech. 14 zápasů skončilo nerozhodně či v prodloužení/nájezdy.

Zajímavosti a aktuality z kabiny Devils

  • Na IR listinu jsou zapsáni Keith Kinkaid (zranění v dolní části těla) a Brian Gibbons (zlomený palec).
  • Do hry se vrací jednička Cory Schneider.
  • Do hlavního týmu se vrací Mirco Mueller.
  • Taylor Hall má nyní na svém kontě 48 bodů a pouze 2 body mu chybí do kulaté padesátky.
  • Nico Hischierovi zbývají 2 góly do 10 vstřelených branek a 2 body do 30 bodů celkově.
  • Úspěšnost střelby Jespera Bratta se pohybuje na vynikajících 19,9 %!
  • Nico Hischier, Will Butcher a John Moore jsou jedinými železnýmu muži této sezony a zatím nechyběli ani v jednom utkání.
  • Aktuální statistika Devils vůči týmům Atlantické divizi je 8-1-4.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Appleby) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Palmieri – Coleman, Boyle, Noesen

Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Jensen, Kronwall, Hicketts – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Bertuzzi, Larkin, Athanasiou – Tatar, Nielsen, Booth – Witkowski, Turgeon, Frk

Tipovačka 46

Pravidla ZDE
Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …