Peklo / Ohlasy / Andy Greene: Byl to těžký zápas

Andy Greene: Byl to těžký zápas

Na tento zápas nebudou borci z Newarku vzpomínat vůbec v dobrém. Třetí prohra v řadě po předvedeném dobrém výkonu v pravděpodobně nejhezčím zápase sezóny, to by neunesl žádný hokejista. Na vině můžou být i nejisté výroky rozhodčích i špatně fungující vybavení haly v Bostonu. Ohlasy jsou tady.

 

Rozhodně bylo na hře Ďáblů vidět, že meeting za zavřenými dveřmi po zápase s Detroitem, udělal své a hráči do dalšího utkání s Bostonem naskočili v plné síle.

Viditelně byli Devils dnes večer lepším týmem a pravděpodobně si zasloužili alespoň bod, ne-li dva. Jejich důsledná hra byla vidět od prvního až po poslední hvizd. Diktovali tempo hry.

„Nebylo to kvůli nedostatku úsilí či energie,“ řekl kapitán Devils Andy Greene. „Byl to těžký zápas. V této části sezóny, kdy se všechno láme, jdeme stále kupředu. Dnes jsme sice prohráli, ale je vidět, že máme na to být ještě lepší. Sami můžete vidět, kde jsme letos a kde jsme byli ve stejném období v loňské sezóně.“

Patrice Bergeron vstřelil vyrovnávací gól v přesilovce 5 na 3 ve druhé třetině, kdy byl na trestnou lavici poslán Miles Wood za dva prohřešky. Jedním bylo nedovolené bránění a druhým krosček na Kevana Millera. Rozhodčí Jean Hebert a Graham Skilliter ještě celou nepřehlednou situaci jeli vysvětlit trenéru Johnu Hynesovi, který nechápal, proč dvojitá přesilová hra. Ostatně to nikdo z týmu Devils.

Cory Schneider si pravděpodobně přivodil zranění v dolní části těla při třetím gólu Bruins, který vstřelil Brad Marchand, těsně před koncem druhé třetiny. Sesazení Coryho Schneidera díky zranění (hádáme, že to může být problém s třísly jako má Keith Kinkaid) mělo za následek nasazení nováčka Kena Applebyho do třetí třetiny. Appleby zastavil všechny čtyři výstřely, které Boston vyslal v poslední dvacetiminutovce, a nyní má na svém kontě 28 zákroků běhěm dvou zápasů, které odehrál v NHL.

„Díky tomu, jak jsme hráli, byl zápas jednoduchý řídit a komunikovat s hráči,“ řekl Hynes. „Všichni hráli. Všichni hráli dobře. Dokonce i když jsme tahali za kratší konec, mám velmi dobrý pocit z odvedené práce.“

Velmi spokojeni se svým výkonem mohou být obránce Damon Severson (v zápase 1+0) a český útočník Pavel Zacha (0+1). Severson ke svému gólu přidal i několik povedených šancí a Zacha si připsal několik hitů a střeleckých pokusů.

Hala TD Garden měla včera také svůj den. Vybavení, zejména časomíra měla trochu technické potíže. V průběhu druhé třetiny, při trestu Wooda a Johanssona se najednou rozběhla opačným směrem. Tedy čas místo toho, aby ubíhal, tak narůstal. Kapitán Andy Greene prohlásil, že nikdy nezažil takový chaos.

Nevím, co se stalo ve druhé třetině,” řekl Drew Stafford. “Myslím, že tam byly dvě vyloučení. Byl tam také trochu zmatek a rozhodčí sami nevěděli, koho a za co vyloučit. Museli jsme zůstat soustředěni, abychom nevypadli z tempa. To se bohužel nepovedlo. ”

Asi největším momentem celého zápasu bylo nesmyslné napadení loktem od Brada Marchanda, které schytal Marcus Johansson ve svém obranném pásmu. I když opakovaný záběr ukázal, že domácí útočník opravdu fauloval, sám hráč si není ničeho vědom a celou situaci okomentoval:

„Co se stalo?“ ptal se Marchand na dotaz jednoho z novinářů. „Nevím. Asi dostal ránu. Nevím, co se stalo. Opravdu nemám tušení, co se stalo. Já jsem šel za pukem a střílel. Takže nevím, co se tam stalo, ale doufejme, že je v pořádku.“

Pavel Zacha (v zápase 0+1), český útočník ve službách New Jersey

Devils nebudou mít dnes (středa) trénink, tedy nevíme, jak na tom jsou zranění Halla, Johanssona a Schneidera. To se dozvíme až na ranním rozbruslení ve čtvrtek, kdy Ďáblové doma přivítají Nashville.

 

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …