Peklo / Reporty / Ďáblové si z Bostonu po dobrém výkonu dva body nevezou

Ďáblové si z Bostonu po dobrém výkonu dva body nevezou

Týmová morálka je na bodu mrazu. Není to ale výkony týmu, bude to situacemi, které se odehrají na ledě. Třetí prohru v řadě utrpěli Ďáblové od Bostonu, na vině bude zřejmě opět zásah rozhodčích.

První třetinu ovládli Devils a to jak na ledě, tak v počtu střel. Na domácího Raska vystřelili celkem dvacetkrát. Skóre se otevíralo až ve druhé části, která byla plná zajímavých momentů. První gól hostů vstřelil Miles Wood po nahrávkách Butchera a Hischiera. Domácí srovnali krok o pár minut později díky Rileyemu Nashovi. V polovině utkání opět poslal Devils do vedení Damon Severson, ovšem následovalo kontroverzní vyloučení prvního střelce Ďáblů a oslabení 5 na 3, ve kterém domácí vyrovnali zásluhou Patrice Bergerona. V poslední minutě druhé části otočil stav Brad Marchand po nahrávce českého útočníka Davida Pastrňáka. Na začátku poslední části přišlo střídání brankářů, Cory Schneider musel odstoupit kvůli zranění, do hry se tak dostal zatím 100% náhradník Ken Appleby. Ten nakonec čisté konto udržel.

• V první třetině mělo 7 hráčů Devils 2 a více střel na branku
  • Nico Hischier je pouhý bod od hranice 30 bodů v nováčkovské sezóně
  • Ve třetí třetině se srazil čárový rozhodčí s domácím obráncem a zápas tak pokračoval pouze se třemi.
  • Miles Wood se svým 13. gólem stal druhým nejlepším střelcem týmu, vede Taylor Hall
  • Damon Severson je nejúspěšnějším obráncem, vstřelil již sedmou branku
  • Náhradní brankář Ken Appleby si drží 100% úspěšnost, při svém pobytu na ledě zatím neobržel jediný gól

Boston Bruins  3:2  New Jersey Devils
28. Nash (Heinen), 33. Bergeron (Marchand, Krug), 40. Marchand (Pastrňák) – 23. Wood (Butcher, Hischier), 30. Severson (Johansson, Zacha)

Střely: 24:39 (9:20, 11:7, 4:12). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Hebert, Skillitier – Berg, Amell. Diváci:

Tři hvězdy zápasu: 1. Tuukka Rask (37 zákroků), 2. Brad Marchand (1+1), 3. Damon Severson (1+0)

Devils: Schneider (40. Appleby) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Bratt, Zajac, Palmieri – Johansson, Zacha, Stafford – Wood, Hischier, Noesen – Coleman, Boyle, Hayes.
Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari.

John Hynes: Je to výborná příležitost, kdy mohu tým opravdu sledovat

Pokud se v zápase zapíšete na tabulku střelců, je jednodušší vzbudit o sobě povědomí. Několik hráčů se v úvodním přípravném zápase proti Rangers snažilo zaujmout a zabojovat tak o možnost zahrát si nejvyšší hokejovou ligu.