Peklo / Hlavní zprávy / Můj první start v NHL? Nejdelší den v životě, směje se Ken Appleby. Mrzela ho porážka

Ken Appleby debutoval v NHL minulou sobotu v rivalitním utkání s Philadelphií. Odehrál celkem 3 zápasy, ale ve dvou z nich naskakoval jako náhradník, když se s Flyers zranil Keith Kinkaid a o dva dny později proti Bruins i Cory Schneider. Svůj první start zaznamenal v posledním střetnutí proti Nashville Predators.

Ken Appleby při svém prvním rozbruslení jako startující gólman

„Jakýkoliv čas v brance je pro mne dobrý,“ řekl Appleby. „Myslím, že mi to dnes večer pomohlo, abych se brzy uklidnil a podával 100% výkony.“

Appleby zaznamenal 10 zákroků v první třetině proti Predators a svůj první gól v NHL inkasoval až ve druhé třetině. Dalekonosnou střelou jej připavil o 94:24 neprůstřelnosti P.K. Subban.

„Existují horší způsoby, jak dostat svůj první gól v NHL. Má skvělou střelu,“ řekl Appleby na adresu nashvillského obránce.

„Hrál fantasticky,“ ohodnotil výkon nováčka kapitán Devils Andy Greene. „Vedl si velmi dobře ve všech třech svých zápasech, kdy nastoupil. Podržel nás celý zápas, hrál velmi sebevědomě.“

Když se Ken dozvěděl, že se chystá jeho první start NHL, dokázal zmobilizovat své blízké, aby se na něj přišli podívat, jak chytá. Oba rodiče Applebyho přijeli do Newarku, stejně jako jeho sestra a její přítel. Nechyběla zde také rodina a bratři, kteří Applebyho ubytovávali v době, kdy hrál v juniorech za Oshawa Generals.

„Byl to asi můj nejdelší den v životě. Opravdu,“ řekl Appleby. „Jsem rád, že jsem dostal šanci. Kéž bychom vyhráli, ale veřím, že se tým opět rozjede a budeme vyhrávat.“

Na Floridě se bude rozhodovat, Devils chtějí vrátit sérii na domácí půdu

Ďábly čeká dnes asi nejdůležitějsí zápas letošního ročníku. V prvním kole play off prohrávají s Tampou 1:3 na zápasy a dnes se odehraje utkání na půdě soupeře. Tampa Bay Lightning, vítěz Východní konference, v sérii předvádí velmi kvalitní výkony a bude se snažit pátý zápas dovést do vítězného konce a postoupit tak do druhé kola. …