Peklo / Hlavní zprávy / Taylor Hall je lídr New Jersey Devils. Nejen na ledě…

Taylor Hall je lídr New Jersey Devils. Nejen na ledě…

Největší hvězdou Ďáblů je bez pochyby kanadský útočník Taylor Hall. Zcela bez váhání můžeme říci, že se jedná o klíčového muže sestavy. Ale pozor – jeho výkony nejsou kvalitní jen na ledě…

Po přestupu z Edmontonu mu sice až rok trvalo, než si definitivně zvykl na nové prostředí, momentálně však patří mezi největší srdcaře v týmu. „Taylor je lídr. Je příkladem pro všechny,“ chválí ho kouč John Hynes.

Hall dává góly, připravuje je, zodpovědně brání, rve se za tým, předává rady spoluhráčům… A v tomhle bychom mohli pokračovat i nadále. Když není v sestavě, je to znát. „Taylor Hall je hráč, který ví, kdy má co udělat. Volí vždy nejlepší možné rozhodnutí,“ říká o něm Bryce Salvador, bývalý obránce, jenž momentálně pracuje jako komentátorský expert pro MSG Networks.

Šestadvacetiletý forvard nastupoval v této sezoně nejčastěji ve formaci s dvojicí nováčků Nico Hischier – Jesper Bratt. A je pravda, že pro oba se jedná o skvělou školu. Zkrátka, edmontonská minulost je již zapomenuta, nyní je Hall členem organizace Devils a je připraven se za ni bít za jakýchkoliv okolností.

„Šlo vidět, že když v minulé sezoně Edmonton postoupil do play-off, že ho to trochu štvalo. Ale v dobrém, nyní ho to spíše namotivovalo,“ všiml si Leo Scaglione, expert MSG Networks pro zpravodajství z AHL týmu Binghamton Devils. „Je nadšený, že hraje ve formaci se dvěma mladíky. Vzal si na starosti pozici lídra,“ dodává.

Po konci minulé sezony zašel Hall na večeři s generálním manažerem Rayem Sherem. Ten si totiž myslel, že Hallovy výkony nebyly dostatečné. Podle novináře Kena Campbella z The Hockey News probíhala konverzace nějak takto: „Shero se zeptal Halla, aby svou hru ohodnotil procenty. Hall poprosil Shera, aby odpověděl první. Shero řekl 35 %. Hall mu namítal, že si myslí, že 50 %. Oba dva se nakonec shodli na 40 %.“

Jasně, může se vám to zdát jako zbytečná dohada o číselných údajích… Jenže Halla to vybičovalo k daleko lepším výkonům. A podívejte se, jak nyní hraje! „Nikdy jsem si ještě nezahrál play-off NHL. Chtěl bych, aby tomu tak letos bylo,“ netají svou velkou motivaci.

Jeho velkého progresu si všímá také Ken Daneyko, legendární obránce, v současnosti spolukomentátor MSG Networks. „Je mu teprve 26 let, ale i tak chce být v pozici veterána a být příkladem pro všechny ostatní – především pro mladé hráče. Letos navíc cítí šanci v boji o play-off,“ říká Daneyko.

Hall už se konečně zabydlel v Hobokenu a cítí se zde jako doma, Alberta mu již nechybí. „Kdybych měl hrát kdekoliv jinde než v New Jersey, už by to pro mě bylo divné. A to je velice dobrý pocit, že to tak vnímám,“ raduje se Hall.

Na Taylora má také velice pozitivní vliv jeho otec Steve. Ten byl dokonce členem kanadského olympijského bobového týmu v roce 1988, ale kvůli zranění nenastoupil do soutěží. „Jeho rozvoji jsem sice mohl pomoci, ale nakonec Taylor sám uskutečnil svůj plán,“ řekl o svém synovi.

Po přestávce kvůli Utkání hvězd přijdou na řadu důležitější a důležitější zápasy. Bude hodně záležet i na Tayloru Hallovi, jak moc svému celku pomůže. „New Jersey je jeho tým, spoluhráči jsou jeho přátelé,“ ví John Hynes. „Svým schopnostem musíte věřit. Sebevědomí je potřeba,“ naznačuje Hall, že v roli lídra si věří.

Nezbývá, než doufat, že Ďáblové i společně s Taylorem Hallem budou v roce 2018 hrát play-off NHL!

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …