Peklo / Ohlasy / Hall: Teraz musíme spoločne odohrať niekoľko dobrých zápasoch

Hall: Teraz musíme spoločne odohrať niekoľko dobrých zápasoch

Tím z Newarku vyhral dnešný zápas na ľade Buffala Sabres a predvedeným výkonom pripomínal opäť mužstvo bojujúce o play-off. Toto víťazstvo by mohlo hráčov vrátiť na víťaznú vlnu, pretože posledné výsledky netešili vedenie, hráčov ani fanúšikov.

Taylor Hall nehral v ostatných 3 stretnutiach kvôli zraneniu, ale na dnešný súboj už bol pripravený. Na výkone mužstva to bolo hneď poznať, predovšetkým pri hre v útočnom pásme. Líder tímovej produktivity opäť ukázal, aký vplyv má na hru svojho tímu, keď o osude zápasu rozhodol gólom v tretej tretine, ktorý mal prívlastok víťazný. Diabli vyhrali 3:1, čím ukončili sériu štyroch prehier v rade.

„Po dnešnom zápase vládne v kabíne spokojnosť a ako skupina sa cítime naozaj dobre,“ povedal Hall. „Teraz musíme spoločne odohrať niekoľko dobrých zápasov, aby sme sa cítili o niečo pohodlnejšie.“

Brankár Keith Kinkaid sa rovnako vrátil po 3 vynechaných zápasoch, ktoré vymeškal vinou zranenia. Dnes sa ale zaskvel výborným výkonom, podržal mužstvo v kritických chvíľach a stretnutie ukončil s 27 úspešnými zákrokmi. Čisté konto mu ušlo len o vlások, keď ho 5 minút pred koncom prekonal obranca Jake McCabe gólom v presilovej hre. Gólman Devils ale vytiahol bravúrny zákrok betónom pri zakončení Ryana O´Reillyho pri hre 6 na 4.

„Určite je to krok správnym smerom,“ povedal po zápase Kinkaid. „Blokovali sme strely a vďaka našej aktivite sme im nedávali veľa príležitostí pri hre 6 na 4.“

Diabli vedia, že bez Halla nedokázali streliť gól v dvoch stretnutiach, pričom súperovho brankára prekonali len dvakrát v troch odohraných zápasoch.

„V posledných minútach sme si to vôbec neuľahčili, ale myslím, že sme tvrdo bojovali,“ poznamenal kapitán Andy Greene, ktorý sa prezentoval 4 zblokovanými strelami. Zverenci kouča Johna Hynesa zblokovali dovedna 18 streleckých pokusov súpera.

Kinkaid vstupoval do stretnutia s bilanciou 7-4-2, v priemere inkasoval 3,28 gólov na zápas a slabou 89,2% úspešnosťou zákrokov. Naposledy nastúpil do brány proti Flyers, v ktorom utrpel zranenie a navyše inkasoval 3 góly zo 7 striel Philadelphie. Kouč Hynes v šatni jasne zdôraznil, že potrebuje vidieť lepší výkon od svojich brankárov.

„Viem, že musím chytať oveľa lepšie a nezáleží na tom, či ide o inkasovanie niekoľkých gólov v úvode zápasu, alebo o inkasovaný gól z prvej strely na bránu, alebo náhodný gól v polovici tretiny,“ dodal Kinkaid. „Musím pracovať na určitých veciach aj so zranením a dnes som sa cítil byť pripravený. Dúfajme, že je to dobré znamenie.“

zdroj: Andrew Gross (northjersey.com)

zdroj obrázku: Bill Wippert/GettyImages, NHL.com

Devils pokračujú v domácej šnúre, keď ich protivníkom budú Dallas Stars!

Devils dnes pokračujú v domácej šnúre zápasov a zmerajú si sily proti Dallasu Stars. Diabli sa budú snažit nadviazať na výborný vstup do sezóny a pripísať si štvrté víťazstvo v rade. Zápasy Stars v sezóne 2018/19: Dallas v prebiehajúcej sezóne zatiaľ odohral 5 zápasov. V štyroch domácich zápasoch si Stars pripísali tri výhry a jednu …