Peklo / Reporty / Podarilo sa! Devils ukončili sériu prehier, dnes uspeli proti Sabres!

Podarilo sa! Devils ukončili sériu prehier, dnes uspeli proti Sabres!

Tím z Newarku čakal ťažký zápas na ľade Buffala, v ktorom chcel ukončiť sériu 4 prehier v rade a dostať sa opäť na víťaznú vlnu. Stretnutie napokon Diabli dotiahli do víťazného konca, keď súpera zdolali pomerom 3:1.

Začiatok stretnutia sa niesol vo vysokom tempe, hráči oboch celkov sa snažili o prvé vážne ohrozenie brankárov. Domáci si dokonca zahrali prvú presilovú hru, pretože Pavel Zacha dostal trest za hákovanie. Diabli sa ubránili a následne si vytvorili dobré príležitosti, ale ich aktivitu zastavil ďalší nedovolený zákrok – Taylor Hall to prehnal s aktivitou pri napádaní a tvrdo narazil Kylea Okposa na mantinel. Buffalo vyslalo v 1. minúte početnej výhody slušné strely, ale hráči hostí na čele s brankárom Keithom Kinkaidom odolali aj v tomto prípade. Prvých 20 minút bola hra pomerne vyrovnaná, oba tímy sa prezentovali zaujímavými šancami, ale obaja brankári podržali svoj tím, a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Zverenci kouča Johna Hynesa sa v druhej tretine dočkali úvodného gólu dnešného stretnutia, Miles Wood poslal hostí do vedenia v 6. minúte prostrednej časti po dobre zahratej situácii. Kyle Palmieri vybojoval puk pri mantineli v obrannom pásme a prihral ho na voľného Willa Butchera. Obranca Devils ho posunul do jazdy Woodovi, ktorý využil svoju rýchlosť, preletel do útočnej tretiny po ľavom krídle a dostal sa až pred brankára domácich a Lehnerovi nedal pri zakončení žiadnu šancu. Hostia boli počas prostrednej časti aktívnejší, čo im prinieslo vedúci gól. Okrem toho boli viac disciplinovaní, nenechali sa zbytočne posielať na trestnú lavicu a zodpovedne hrali na oboch stranách klziska. Vďaka tomu držali po 40 minútach tesný jednogólový náskok.

Posledných 20 minút začalo lepšie pre hostí, pretože dokázali zvýšiť svoj náskok zásluhou Taylora Halla, keď sa pod strelený gól podpísala prvá útočná trojka Devils. Brankár Kinkaid pôsobil počas celého zápasu vyrovnane a svojimi zákrokmi postavil základ pre potrebnú výhru a zisk dvoch bodov do tabuľky. Obranu Buffala trápil najmä prvý útok súpera, ktorý sa jednoducho dostával do útočného pásma, kde trávil dlhé chvíle a vytváral si šancu za šancou, ale nedokázal pridať ďalší gól. Na opačnej strane sa domácim podarilo streliť konečne gól, ktorý prišiel 5 minút pred koncom zápasu v početnej výhode, keď sa presadil obranca Jake McCabe. Necelé 3 minúty pred koncom bol vylúčený Nico Hischier, domáci odvolali brankára, ale Kinkaid sa prezentoval viacerými vynikajúcimi zákrokmi a podržal mužstvo počas oslabenia. Buffalo nedokázalo vyrovnať a bodku za stretnutím dal Palmieri 6 sekúnd pred záverečnou sirénou strelou do prázdnej brány.

Buffalo Sabres 1:3 New Jersey Devils

Góly: 55. PPG – McCabe (O´Reilly) – 26. Wood (Butcher, Palmieri), 46. Hall (Bratt, Hischier), 60. Palmieri

Strely na bránu: 28-28 (11-9, 7-10, 10-9)

Hviezdy stretnutia: 3. Will Butcher, 2. Taylor Hall, 1. Miles Wood (všetci NJD)

Zaujímavosti

• New Jersey dnes nastúpilo do stretnutia s 11 útočníkmi  a 7 obrancami
  • Kinkaid, Hall a Müller sa po zranení vrátili do zostavy Devils. Müller sa zapojil do akcie po dlhšom čase strávenom na listine zranených, naposledy nastúpil do akcie 12. novembra proti Chicagu Blackawks, kedy utrpel nešťastné zranenie, kvôli ktorému musel mať viac ako 2-mesačnú pauzu od hokeja
  • Hráči Devils majú od sezóny 2014-15 bilanciu na ľade Sabres 6-0-0 a celkovo 10-1-1!
  • Zverenci kouča Hynesa zaknihovali 25. víťazstvo v sezóne
  • Dnešná noc priniesla 3. vzájomný súboj týchto dvoch tímov, New Jersey si vylepšilo bilanciu na 2-0-1 (9. október výhra 6-2 na ľade Buffala; 29. decembra prehra po predĺžení na domácom ľade a dnes opäť víťazstvo na súperovom ľade)
  • Jesper Bratt hrá proti Sabres určite rád. V 3 zápasoch proti dnešnému súperovi nazbieral 4 kanadské body (2+2)!
  • Will Butcher si pripísal 27. asistenciu a posunul sa medzi obrancami na delenú 5. pozíciu v počte prihrávok v celej NHL! Rovnaký počet asistencií majú aj Alex Pietrangelo, Erik Karlsson a Victor Hedman!

Zostavy

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson); Scandella-Ristolainen, McCabe-Antipin, Falk-Nelson; Girgensons-Eichel-Okposo, Wilson-O´Reilly-Reinhart, Kane-Larsson-Pominville, Pouliot-Rodrigues-Baptiste

New Jersey Devils: Kinkaid (Appleby); Greene-Vatanen, Moore-Severson, Butcher-Lovejoy, Müller; Hall-Hischier-Bratt, Coleman-Zajac-Noesen, Wood-Zacha-Palmieri, Stafford-Boyle

Jaká budoucnost čeká obránce Johna Moorea?

Ray Shero musí rozhodnout o 11 volných hráčích (sedm nechráněných, čtyři chránění) ze soupisky hlavního týmu v letní přestávce. Jedním z těchto hráčů je i John Moore, obránce, který má za sebou nejlepší sezónu u Devils.