Peklo / Preview / Ďáblové vyzvou potřetí Flyers

Ďáblové vyzvou potřetí Flyers

První únorový zápas bude patřit souboji Ďáblů a Letců. Pro Flyers to bude back-to-back zápas, když včera podlehli na ledě Washingtonu 5-3. Ďáblové jdou naopak do tohoto zápasu vítězně, když dokázali po sérii proher zvítězit na ledě posledního Buffala 3-1! Doufejme tedy, že to bude pro Devils ten správný odrazový můstek zpět ke svižnému sběru bodů.

Aktuální forma Flyers
Flyers se uplynulý měsíc povedl mnohem lépe, než Ďáblům. Z 12 utkání dokázali hned v 8 zvítězit, z toho dvakrát proti našim Ďáblům – poprvé na ledě v Prudential Center 5-3, podruhé na domácím ledě 3-1. Těmi čtyřmi přemožiteli Letců v měsíci lednu byli Penguins (5-1), Rangers (5-1), Tampa (5-1) a Washington (5-3), z toho poslední jmenovaný byl odehrán včera.

Soupiska Flyers
Brankoviště hájí Brian Elliot a české želízko Michal Neuvirth. Elliot je s 38 odchytanými utkáními jasná jednička. Michal jich má nyní 15 s bilancí 2,69 obdrženého gólu na zápas s procentuální úspěšností 91 %. Vzhledem k aktuálnímiu zranění Briana Elliota, doplňuje Neuvirtha Alex Lyon, který si v NHL odbyl zatím pouze 9 minut.

Současná jednička Flyers Michal Neuvirth

Obranným řadám, stejně jako v loňském ročníku, vévodí Shayne Gostisbehere. Nyní má na svém kontě 33 bodů (9+24) a tím již téměř vyrovnal svůj loňský rekord – vloni nasbíral 39 bodů. Zpět v sestavě je také český ranař Radko Gudas, který po několikazápasové suspendaci zatím seká latinu.

Nejnebezpečnější obránce Flyers Shayne Gostisbehere

Útočným řadám velí očekávaná dvojice Voráček – Giroux. Voráček je o bod produktivnější, když nasbíral 58 bodů (10+48) v 50 zápasech. Za stejnou porci zápasů nasbíral Giroux 57 bodů (14+43). V závěsu jim je suverénně nejlepší střelec Flyers s 26 góly Sean Couturier. K těm navíc přidal ještě 24 asistencí, což mu v součtu dává 50 bodů.

Nejproduktivnější hráč Flyers Jakub Voráček

Vzájemná utkání
Jelikož jsou Flyers a Devils vzhledem k poloze neustálými rivaly, odehráli mezi sebou již 240 utkání. Tato bilance je neobyčejně vyrovnaná, ale lehce pozitivní pro Devils, kteří dokázali zvítezit ve 109 střetnutích, Flyers pak ve 107. 24 utkání skončilo remízou či v prodloužení/nájezdech.

Aktuality a zajímavosti z kabiny Devils

  • Mezi zraněnými stále zůstává dvojice Schneider, Johansson.
  • Letošní statistika proti Flyers zatím 0-2-0.
  • Od sezony 14/15 mají Devils na domácím ledě proti Flyers bilanci 5-2-1.
  • Nejproduktivnějším ďáblem proti Flyers je letos Taylor Hall se třemi asistencemi.
  • Na dnešní zápas je naplánována akce “Pride Night” jako součást iniciativy NHL je pro všechny.

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Appleby) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller – Hall, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Zacha, Palmieri – Stafford, Boyle

Flyers: Neuvirth (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hagg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Voráček, Patrick, Simmonds – Weal, Filppula, Raffl – Goulbourne, Laughton, Lehtera

Tipovačka 50

Pravidla ZDE
Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …