Peklo / Preview / Ďábly přijedou potrápit Penguins, mají za sebou 4 výhry

Ďábly přijedou potrápit Penguins, mají za sebou 4 výhry

Dnes v noci čeká Dábly velmi těžké utkání. Do domácí haly Prudential Center přijedou Pittsburgh Penguins, kteří vyhráli poslední 4 utkání. Zápas začíná od 1:00 SEČ.

Aktuální forma Tučnáků
Pittsburgh si rozhodně jde za dalším Stanley Cupem, pokud by jej získali, bylo by to potřetí v řadě. V posledních 4 zápasech postupně porazili Hurricanes (3:1), Wild (6:3), Sharks (5:2) a včera první tým Metropolitní divize Capitals (7:4). Penguins okupují druhé místo, Devils jsou třetí.

Penguins a jejich soupiska
Po odchodu brankáře Marca Andre-Fleuryho do Vegas Golden Knights se uvolnilo místo pro Matta Murrayho. Ten v letošním ročníku předvádí kvalitní výkony a jeho úspěšnost překonává 90%. Dvojka Penguins, kanaďan Tristan Jarry, odehrála 18 zápasů a do svých statistik si zatím připsala 91,9% úspěšnosti a 2,44 branky na zápas. Nyní je Jarry na listině zraněných hráčů. Náhradní gólman Casey DeSmith, který je na hostování z AHL týmu Scranton Penguins, odehrál sice jen 6 zápasů, ale jeho výkon atakuje 93% úspěšnosti a od soupěřů obdržel jen 2,71 branky na zápas.

Casey DeSmith

Asi není potřebe představovat útočné duo Crosby-Malkin. Ruský útočník dokonce vštřelil nejvíce gólů v lednu v celé NHL (12). Sidney Crosby, kapitán tučnáků, druhým nejproduktivnějším útočníkem týmu s 56 body(17+39). Jeho ruský spoluhráč Jevgenij Malkin je třetím s 55 body (26+29) a úplně nejlepším hráčem Penguins je Phil Kessel, který si do svých statistik připsal již 59 bodů (21+38). Útok rivala z Pittsburghu se může pochlubit vůbec nejlepší hrou v přesilovkách. S 27,7% jim patří první místo v celé lize. Mezi útočníky nalezneme i českého zástupce a tím je pražský rodák Dominik Šimon (4+5).

Český útočník v řadách Penguins, Dominik Šimon

V obraně mají Penguins dva velmi silné pilíře. Veterána Krise Letanga a mladíka Olliho Määttäu.  Letang má na svém kontě již 29 bodů (3+26) a Määttä zaznamenal 18 bodů (3+15). Co se týče hry v oslabení, tam sbírají hráči z Pensylvánie 8. místo s 82,5% ubráněných přesilovek soupeřů.

Kris Letang

Vzájemná utkání
Penguins a Devils se v Metropilitní divizi potkávají velmi často. Celkem to bylo již ve 230 případech, zatím jsou úspšnější Ďáblové. Bilance je 103-102-17-8 z jejich pohledu. V letošním ročníku to bude první vzájemné utkání.

Aktuality a zajímavosti z kabiny Devils

  • jelikož Cory Schneider stále není zdravý, branku bude hájit Keith Kinkaid
  • Taylor Hall má na svém kontě již 50 bodů, bodoval již v 9 zápasech v řadě
  • do zápasu nezasáhne John Quenneville, který byl včera povolán z farmy
  • na farmu byl naopak poslán Jimmy Hayes, aby se rozehrál

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Appleby) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller – Hall, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac, Noesen – Wood, Zacha, Palmieri – Stafford, Boyle

Penguins: Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, Schultz, Cole, Oleksiak – Šimon, Crosby, Rust – Hagelin, Hörnqvist, Malkin – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Rowney, Reaves.

Tipovačka 51

Pravidla ZDE
Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …