Peklo / Reporty / Devils si pripísali tretiu výhru v rade a ukončili Pittsburghu víťaznú sériu!

Devils si pripísali tretiu výhru v rade a ukončili Pittsburghu víťaznú sériu!

Devils odohrali skvelý zápas a počas celých 60 minút dominovali. Domáci si tak pripísali ďalšie veľmi dôležité body v boji o play-off.

Od začiatku zápasu sa hral aktívny hokej na oboch stranách. Domáci ale postupne zvyšovali tempo a do gólových šancí sa postupne dostali Taylor Hall, Nico Hischier a Mirco Müller, no ani jeden pokus neskončil gólom.
Prvého zásahu sme sa dočkali v 30. sekunde druhej tretiny. Domáci Blake Coleman spoza brány prihral na Travisa Zajaca a ten na dvakrát prekonal brankára DeSmitha. Devils pokračovali vo výbornom nástupe do tretiny a o malú chvíľu sa tešili z ďalšieho gólu. Stefan Noesen prihral puk Blakeovi Colemanovi na pravý kruh a ten strelou švihom rozvlnil sieť. Devils ovládali hru počas druhej tretiny a hráčov Penguins do ničoho nepúšťali. V závere tretiny mohol Pittsburgh znížiť, ale Crosbymu sa nepodarilo trafiť odkrytú bránu, a tak bol stav pred poslednou periódou 2:0.
Do poslednej časti hostia vstúpili aktívne a dočkali sa aj gólu. Kessel poslal puk na Colea a ten prihrávkou uvoľnil Jevgenija Malkina, ktorý blafákom prekonal Kinkaida. Domácim sa ale opäť podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólob. Damon Severson vystrelil od modrej čiary a jeho strelu pred DeSmithom tečoval Travis Zajac, ktorý si pripísal druhý gól v zápase. Penguins sa tešili aj z druhého gólu, ale ten pre nedovolené bránenie Kinkaida nebol uznaný. Tréner hostí si vyžiadal aj Coach Challenge, ale aj ten preukázal nedovolené bránenie, keď Kinkaid inkasoval úder hokejkou do hlavy. Záver zápasu sa hral rovnako vo vysokom tempe, diváci videli množstvo šancí. Tento zápas sa jednoducho musel páčiť každému fanúšikovi hokeja. “Pens“ to skúšali ešte v závere zápasu hrou bez brankára, ale skóre sa už nemenilo a Devils si pripísali dôležitú výhru.

New Jersey Devils 3:1 Pittsburgh Penguins

Góly a prihrávky: 21. Zajac (Coleman, Noesen), 24. Coleman (Noesen, Zajac), 50. Zajac (Severson, Hall) – 47. Malkin (Cole, Kessel)

Vylučenia: 1:3, navyše 5 min za bitku Noesen (NJD) a Cole (PIT) Využitie: 0:0  V oslabení: 0:0 Diváci: 16 514 Strely na bránu: 38:16 (13:6, 16:4, 9:6).