Peklo / Ohlasy / Stefan Noesen: Hráče jako Travis Zajac prostě v týmu chcete!

Stefan Noesen: Hráče jako Travis Zajac prostě v týmu chcete!

Skvělý večer mají za sebou hráči New Jersey Devils, když na svém ledě přivítali divizního rivala Pittsburgh Penguins a dokázali jej v pohodě přehrát. Tým z Pensylvánie plný hvězd nakonec podlehl Ďáblům v poměru 1:3.

Devils oslavují gól na 3:1 do sítě Penguins

Výhru v podstatě zařídili tři hráči hrající v jedné lajně. Ano, největší zásluhu měl Travis Zajac (v zápase 2+1), nedílnou pomoc přidali i jeho spoluhráči Stefan Noesen (0+2) a Blake Coleman (1+1). V jejich stínu zůstala i superhvězda Sidney Crosby, kterému včerejší výkon Devils překazil 11 zápasovou šňůru, kdy bodoval.

„Úplně sestřelil Crosbyho,“ řekl o Zajacovi jeho spoluhráč Stefan Noesen. „Kohokoliv, kdo to dokáže a pak ještě získá tři body, chci ho v týmu. V minulém zápase se postavil za Palmse (přezdívka Kylea Palmieriho, pozn.red.) a takového hráče prostě chceš ve svém týmu.“

Travis Zajac, který zmeškal prvních 17 zápasů v letošní sezóně poté, co podstoupil operaci prsního svalu v letní přestávce, se do střeleckého tempa dostal až po devítizápasovém půstu. Devils (27-16-8) se díky tomu přesunuli před Penguins (29-22-3) na druhé místo v Metropolitní divizi, když vyhráli své třetí utkání v řadě a překazili čtyřzápasovou vítěznou sérii Penguins.


Travis Zajac otevírá skóre v zápase proti Penguins
„Myslím, že začíná být nějaká skutečná víra v místnosti a hodně pozitivní energie,“ řekl Coleman, který odehrál svůj první vícebodový zápas. „Je to legrační, jak se můžou věci otočit.“

Keith Kinkaid, který odchytal třetí zápas v řadě za zraněného Coryho Schneidera, zastavil 15 výstřelů Penguins. Mezitím Taylor Hall dvojnásobně střídal a vyplňoval místo za chybějícího útočníka (Devils hrají s jedenácti útočníky a sedmi obránci). Zaznamenal tak největší čas strávený na ledě (25:58), pomohl jednou asistencí na Zajacův gól a prodloužil sérii zápasů, ve kterých bodoval, na 10.

Důležitý byl také fakt, že Devils svou zodpovědnou hrou umožnili Penguins hrát v přesilovce jen jednou v celém zápase. Pittsburgh má totiž nejlepší hru v přesilovkách v celé NHL (27,6%).

Travis Zajac (v zápase 2+1) přijímá gratulace od spoluhráčů

„V předchozích zápasech to nebylo tak dobré,“ řekl Brian Boyle. „Všichni to chtějí otočit. Není to přepínač světla, který přepnete. Vyžaduje to těžkou práci a myslím, že každý k tomu přidal svůj podíl.“

Sporný moment nastal ve třetí třetině, kdy se Penguins na chvíli dostali do tempa. Brankář Keith Kinkaid byl atakován v brankovišti hostujícím Bryanem Rustem a Sidney Crosby nakonec puk díky odrazu od helmy ležícího Kinkaida dostal do branky. Rozhodčí gól zprvu uznali, ale okamžitě se jeli poradit s trenérem Hynesem, zda si nevezme “Coach Challenge”. Po zkontrolování videozáznamu gól kvůli bránění brankáři ve hře neuznali.

Keith Kinkaid při nedovoleném zákroku od Bryana Rusta

„Myslím, že druhá třetina byla ta nejlepší, jakou jsme v této sezóně odehráli,“ řekl Noesen a dodal, že je to „čest“ hrát se Zajacem.

Ďáblové nyní mají pauzu až do úterka, kdy navštíví kanadský tým Ottawa Senators. Zápas začíná ve středu v noci od 1:00 SEČ.

 

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …