Peklo / Reporty / Senators nedali Ďáblům možnost prodloužit sérii vítězství

Senators nedali Ďáblům možnost prodloužit sérii vítězství

Po třech vítězstvích si Devils chtěli připsat další, tentokrát o body bojovali v Ottawě. Zápas ve velkém tempu nakonec lépe zvládlo mužstvo z Kanady, Ďáblové Senators trápili, ovšem na výhru to nestačilo.

Do úvodní třetiny naskočili Devils hladoví po dalším vítězství a bylo to hodně znát. První gól zápasu vstřelil už ve druhé minutě do sítě domácích Travis Zajac a prodloužil tak pruduktivitu svojí lajny (Coleman, Zajac, Noesen) na 4 po sobě jdoucí góly Devils. Vyrovnat se Ottawě povedlo v přesilovce 5 na 3, kdy prostřelil Kinkaida Mike Hoffman. Obrat se domácím povedl v druhé přesilové hře a to z hokejky Christophera DiDomenica, Senators tedy využily obě početní výhody. Devils inkasovali ještě potřetí v úvodní periodě a to po přesné trefě Matta Ducheneho, který do týmu přišel z Colorada.
Ani druhá třetina se Ďáblům nedařila, dokonce Senators vstřelili čtvrtý gól a zasloužil se o něj Colin White. Pro něj to byl první gól v NHL a přinutil tím Keitha Kinkaida pustit do branky náhradníka Eddieho Läcka. Po strkanici v polovině zápasu hráli Devils dvojitou přesilovou hru a Taylor Hall snížil nepříznivý stav. Skóre se ještě do konce druhé třetiny změnilo, z trestné lavice se na modré čáře o přihrávku přihlásil Zack Smith a překonal Läcka.
V poslední třetině se Ďáblové snažili obrovským tlakem ještě zkorigovat výsledek a výborným forčekingem se jim to dařilo. Po šesti minutách hry se po krásné kombinaci trefil Kyle Palmieri a snížil tak na rozdíl dvou branek. Tento stav vydržel až do poslední sirény, Devils po třech výhrách prohráli v poměru 3:5.

Ottawa Senators 5:3 New Jersey Devils

Góly a nahrávky: 14. Hoffman (Duchene, Karlsson), 15. DiDomenico (Ceci, Dzingel), 19. Duchene (Hoffman, Claesson), 29. White (Chabot, Duchene), 40. Smith (Pageau, Burrows) – 2. Zajac (Noesen), 31. Hall (Zacha, Palmieri), 46. Palmieri (Zacha, Wood)

Střely na bránu: 32:33 (17:11, 13:14, 3:8).

Diváci: 13.991