Peklo / Preview / Ďáblové se dnes pokusí uhasit plameny z Calgary

Ďáblové se dnes pokusí uhasit plameny z Calgary

Ďáblové mají dvojzápas proti kanadským klubům. Po prohře v Ottawě 3:5 je čeká duel s Calgary v domácí Prudential Center,  utkání začíná v 1:00 SEČ. Navážou na tři výhry, které zaznamenali před střetnutím s Ottawou? Toť otázka, Devils se zvedali z větší krize, avšak sérii tří výher ukončili Senátoři.

Aktuální forma Flames

V období 1. až 14. ledna se Plamenům dařilo velmi dobře. Vyhráli sedm zápasů v řadě. Postupně skolily Chicago, LA, Anaheim, Minnesotu, Tampu, Floridu a Carolinu. Jejich vynikající formu přerušil až Winnipeg. Calgary prohra s Jets srazila natolik, že okusilo i opačnou formu. Prohrálo šestkrát v řadě, včetně zápasu s Jets. Tuto neformu rozsekly až 4. února, kdy porazily Chicago, 7. února pak výhru nad Chicagem zopakovaly. Od 1. ledna do 7. února tedy vyhrály 9 utkání, zatímco v šesti případech na soupeře nestačily.

Aktuální forma Devils

Z posledních pěti zápasů vyhráli tři. Jejich dobré rozpoložení odnesly týmy: Buffalo, Philadelphia a Pittsburgh. Tučňáky odstřelil Travis Zajac třemi body. Období od 1. ledna do 7. února nebylo moc ďábelsky plodné. Jen 5 výher (Buffalo, Philadelphia, Pittsburgh, Washington, NY Islanders), a jinak trápení. Ďáblové nastřádali za uvedené období 9 proher (Ottawa, Nashville, Boston, Detroit, dvakrát Philadelphia, St. Louis, Dallas, NY Islanders).

Situace v tabulce

Ďáblům patří 6. příčka ve Východní konferenci. Doposud nasbírali 62 bodů. Na první Tampu ztrácí propastných třináct bodů, avšak na Washington, který je první v Metropolitní divizi, ztrácí jen 5 bodů. Takže je zde stále možnost vybojovat vítězství v divizi. Nicméně pozor, nebylo by dobré soudy o postupujících uspěchat. Na devátý tým konference mají Devils náskok jen čtyř bodů.

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins