Peklo / Reporty / Zacha a Hall skórovali, ale Ďábly vychytal český gólman

Zacha a Hall skórovali, ale Ďábly vychytal český gólman

Devils nedokázali zastavit rozjeté Flames a po dobrém výkonu českého brankáře Ritticha ve službách Calgary podlehli těsně 2:3.

Zápas se odehrával ve vysokém tempu, domácí Ďáblové chvílemi uzavírali hostující tým v jejich obranném pásmu. Padlo i několik šancí, ovšem góly přišly až na začátku druhé třetiny. V té se ve 25. minutě prosadil Sean Monahan. Nepříznivému stavu se postavil domácí Taylor Hall a vyrovnávací brankou vráti zápas na začátek. Calgary začlo více tlačit a kýžený výsledek se brzy dostavil. V pětatřicáté minutě prostřeli Kinkaida Johnny Gaudreau a o 4 minuty později opět Sean Monahan. Ve druhé periodě tedy padly 4 branky.

Během druhé přestávky měl pravděpodobně trenér John Hynes v kabině nějakou motivační řeč, protože Ďáblové doslova vlétli na soupeře. Tlak byl tak velký, že se podařilo Flames vystřelit na Kinkaida pouze v čase 51:48. Kontaktní branku na 2:3 si připsal český útočník Pavel Zacha v přesilové hře. Domácí se snažili ještě vyrovnat pomocí hry bez brankáře na poslední dvě minuty zápasu, ale na výsledku se již nic nezměnilo a Devils podlehli Flames 2:3.

New Jersey Devils 2:3 Calgary Flames

Góly: 28. Hall, 48. Zacha (Boyle, Hall) – 25. Monahan (Hamilton, Giordano), 35. Gaudreau (Ferland), 39. Monahan (Gaudreau, Brodie)

Strely na bránu: 32:25 ( 8:12, 12:12, 12:1). Diváci: 13 085.

Hvězdy Zápasu: 1. Sean Monahan (2+0), 2. Taylor Hall (1+1), 3. Johnny Gaudreau (1+1).

Zajímavosti:

  • John Quenneville zaznamenal sezonní debut v dresu New Jersey Devils.
  • Taylor Hall prodloužil svou sérii zápasů, ve kterých bodoval, na 12, a vyrovnal tak rekord Davida Pastrňáka (Boston) z této sezony.
  • Hall vstřelil 20 a více gólů v 6 z 8 sezon v NHL a překonal počet bodů z loňské sezony (na kontě má již 54 bodů).
  • Góly Halla a Zachy padly ve stejných časech druhé a třetí třetiny (7:23).
  • Pavel Zacha skóroval poprvé od 23. 12. 2017 a v posledních 4 zápasech zaznamenal 5 bodů (1+4).
  • Calgary ve třetí třetině vystřelilo na branku až v čase 11:48 a byla to jejich jediná střela v této části zápasu
  • Brian Boyle bodoval po dvanáctizápasovém půstu.

SESTAVY:

New Jersey Devils – Kinkaid (Läck); Greene-Vatanen, Moore-Severson, Butcher-Lovejoy; Hall-Hischier-Bratt, Wood-Zacha-Palmieri, Coleman-Zajac-Noesen, Quenneville-Boyle-Stafford.

Calgary Flames – Rittich (Smith); Giordano-Hamilton, Brodie-Hamonic, Kulak-Stone; Gaudreau-Monahan-Ferland, Tkachuk-Backlund-Frolík, Bennett-Jankowski-Brouwer, Lomberg-Stajan-Hathaway.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …