Peklo / Reporty / Pred zrakmi matiek Devils neuspeli a schytali debakel

Pred zrakmi matiek Devils neuspeli a schytali debakel

Devils dnes po zlom výkone padli na ľade Columbusu a predĺžili sériu bez víťazstva na 3 zápasy.

Devils pod drobnohľadom svojich mamičiek hrali s Columbusom aktívne. Najväčšiu šancu mal Taylor Hall, keď po prihrávke od Hischiera netrafil prázdnu bránu. Blue Jackets sa v prvej tretine tešili aj z gólu, ale ten padol až po odpískaní, takže domáca radosť bola zbytočná. Jackets sa nakoniec dočkali aj regulérneho gólu. Artemi Panarin potiahol puk po pravej strane a následne prihral medzi kruhy, kde bol pripravený Pierre-Luc Dubois, ktorý nedal Keithovi Kinkaidovi šancu.
Jackets boli na začiatku druhej tretiny aktívni a dostali Devils pod tlak v dvoch presilových hrách, ktoré ale gól nepriniesli. Devils následne zapli do vyšších obrátok a Columbus mal aj šťastie, keď Severson trafil tyč. Domáci sa v druhej tretine opäť radovali. Cam Atkinson dobre zareagoval na odrazený puk, keď spoza brány našiel voľného Artemija Panarina a ten sa nemýlil. Columbus o malú chvíľu pridal ďalší gól, keď v útočnom pásme zaváhal Sami Vatanen. Josh Anderson sa rútil po ľavej strane a strelou prekonal Kinkaida. Ale ani toto domácim nestačilo. V priebehu 189 sekúnd pridali aj tretí gól. Severson prišiel v strednom pásme o puk a Oliver Bjorkstrand nekompromisne zakončil.
V tretej tretine Columbus pridal gól na hrozivých 5:0. Seth Jones vyslal svoj projektil na Kinkaida, ktorý tento pokus ešte kryl, no na dorážku Nicka Foligna bol prikrátky. Poprava Devils pokračovala. V presilovej hre poslal spoza brány prihrávku Brandon Dubinsky na voľného Matta Calverta, ktorý ponúknutú šancu využil. Devils sa dočkali aspoň čestného úspechu. Will Butcher vypálil tvrdú strelu, ktorá sa od zadného mantinelu odrazila pred bránu. V skrumáži sa puk dostal ku Kyleovi Palmierimu a ten aj za pomoci domáceho hráča skóroval.

Columbus Blue Jackets 6:1 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 18. Dubois (Panarin), 32. Panarin (Atkinson, Jones), 34. Anderson (Jenner, Bobrovskij), 35. Bjorkstrand, 47. Foligno (Jones, Bjorkstrand), 50. Calvert (Dubinsky, Jenner) – 57. Palmieri

Vylúčenia: 2:6 Využitie: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 18 510  Strely na bránu: 50:35 (18:11, 19:11, 13:13).

Zaujímavosti:

• Will Butcher má spomedzi všetkých hráčov New Jersey najväčší TOI v presilovkách – 156:17
  • Artemi Panarin si v poslednom zápase proti Devils pripísal 5 prvých asistencií, dnes si čísla proti Devils vylepšil o 1+1
  • Devils inkasovali v druhej tretine v priebehu 189 sekúnd 3 góly
  • Taylor Hall dnes ukončil svoju 12 zápasovú bodovú sériu

Zostava Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, Jones, Johnson, Nutivaara, Harrington, Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Foligno, Wennberg, Bjorkstrand – Jenner, Dubinsky, Anderson – Calvert, Jokinen, Hannikainen.

Zostava Devils: Kinkaid (Läck) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Wood, Zacha, Palmieri – Coleman, Zajac, Noesen – Quenneville, Boyle, Stafford.

Vyrovnajú Diabli stav série? Zápas číslo 4 už dnes v noci!

Hráči Devils odohrajú dnes ďalší zápas proti Lightning na domácom ľade. Tampa vyhrala prvé dva zápasy na svojom ľade, zverenci kouča Hynesa sa pokúsia o rovnakú vec. Podarí sa im vyrovnať stav série? Stretnutie začína v noci o 1:30 nášho času!