Peklo / Preview / Neúspěšnou sérii se pokusí Ďáblové přerušit ve Philadelphii

Neúspěšnou sérii se pokusí Ďáblové přerušit ve Philadelphii

Tento rok již čtvrté utkání proti diviznímu rivalovi, Devils vyzvou Philadelphii. Utkání by se také mohlo brát jako souboj trápícího se s velmi dobře rozehraným. Zatímco New Jersey prohrálo již čtyři utkání za sebou, Flyers stejný počet vyhrály. Dočkáme se tak prolomení neúspěšné šňůry nebo ji naopak soupeř natáhne? To se dozvíme od 01:00.

Aktuální forma Flyers
Tradiční rival z Metropolitní divizi je na tom o něco málo lépe než jejich dnešní soupeř. Letci mají totiž o tři body více a také, na rozdíl od Devils, pozitivní skóre (+3 oproti -7). Dopomohly jim k tomu hlavně nedávné úspěchy. Postupně získali dva body proti Carolině, Montrealu, Arizoně a naposledy také proti Vegas.

Soupiska Flyers
V brankovišti Flyers je jedničkou Brian Elliott, který má za sebou již 41 utkání, ovšem jistotou úplně neoplývá. Má úspěšnost pouze 90,8% a je tak spíše slabinou svého týmu. Záda mu kryje český legionář Michal Neuvirth, ten odchytal 18 utkání a má úspěšnost zákroků skoro o procento vyšší než jeh kolega – 91,7%.

Jednička Flyers, Brian Elliott.

Největší hrozbou v obranných řadách Letců je jednoznačně Shayne Gostisbehere. Ten si dokázal v 52 zápasech připsat 10 gólů a 32 asistencí, k tomu všemu má i 8 kladných bodů a je tak základním pilířem jak obrany, tak útoku Letců.  Zapomínat nesmíme ani na Ivana Provorova, který má stejný počet gólů jako jeho kolega, ale má „pouze“ 17 asistencí. Muziku tvrdí český bouřlivák Radko Gudas, kterého rozhodně nečeká jednoduché utkání, jeho hit na Palmieriho jistě ještě zapomenut nebyl.

Obránce Shayne Gostisbehere je opravdou hrozbou.

U Česka ještě chvíli zůstaneme. V oranžovém drese se totiž již několikátou sezónu prohání Jakub Voráček, muž, který spolu s Claudem Girouxem připravuje většinu gólů svého týmu. Oba dva mají na svém kontě 64 bodů, což pouze potvrzuje, jak moc si tato dvojka sedla. Opomenout bychom neměli ani Seana Couturiera, jehož 57 bodů je také více než slušných!

Jedna z nejlepších dvojic NHL, Voráček – Giroux.

Vzájemná utkání
Jelikož jsou Flyers a Devils vzhledem k poloze neustálými rivaly, odehráli mezi sebou již 241 utkání. Tato bilance je neobyčejně vyrovnaná, ale lehce pozitivní pro Devils, kteří dokázali zvítezit ve 110 střetnutích, Flyers pak ve 107. 24 utkání skončilo remízou či v prodloužení/nájezdech.

Aktuality a zajímavosti z kabiny Devils

  • Will Butcher v minulém utkání dosáhl na metu třiceti bodů. Je už tak třetím nováčkem v dresu Ďáblů, kterému se to povedlo. To se naposledy stalo v sezóně 1984/85.
  • Letošní statistika proti Flyers je zatím 1-2-0.
  • Nejproduktivnějším Ďáblem proti Flyers je letos Taylor Hall s čtyřmi asistencemi.
  • Cory Schneider byl umístěn na listinu zraněných hráčů, jeho návrat je tak stále v nedohlednu, povolán z AHL byl Nick Lappin.
  • V minulém utkání tým z Newarku nevyužil ani jednu ze sedmi přesilovek, naopak obdržel dvě branky, na speciální formace se tak Devils před zápasem velmi zaměřili.
  • John Moore, který minulé utkání sledoval jen z hlediště, byl dnes na ranním tréninku jako první. To svědčí o jeho motivovanosti.
  • Nico Hischier v posledních 16 utkáních má nejvíce velkých šancí ze všech hráčů New Jersey (27), i tak si připsal ale jen jedne gól. Jeho čas ovšem s jeho aktivitou brzy přijde.

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Läck) – Greene, Lovejoy, Müller, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Zacha, Stafford – Wood, Zajac, Noesen – Lappin, Coleman, Hayes

Flyers: Neuvirth (Elliott) – Provorov, Gostisbehere, Hagg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Voráček, Patrick, Simmonds – Raffl, Laughton, Weal – Lehtera, Filppula, Weise

Tipovačka 56

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins