Peklo / Reporty / Nájezdové drama! Devils zvládli přestřelku ve Philadelphii vítězně

Nájezdové drama! Devils zvládli přestřelku ve Philadelphii vítězně

Ďáblové ve Wells Fargo Center museli několikrát dotahovat, napínavá bitva s Philadelphií ale nakonec došla za stavu 4:4 až do samostatných nájezdů, kde se mohli radovat!

Flyers šli do vedení hned ve druhé minutě, střelou z pravého křídla po rychlém protiútoku skóroval Travis Konecny. Ďáblové měli v některých situacích také řádnou smůlu – tyč totiž trefili Andy Greene a Miles Wood. Ve 25. minutě si pak vybrali porci štěstí, nahození Taylora Halla z levé strany totiž Neuvirthovi propadlo do branky a bylo vyrovnáno 1:1. Hall tak prodloužil svou bodovou sérii na 15 utkání. Philadelphia si vedení vzala rychle zpět, když se prosadil před brankou nepokrytý Scott Laughton. Ve 31. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, střela Radka Gudase skončila a zády Keitha Kinkaida. Pár minut nato pálil od modré John Moore a kotouč zamířil až do branky, 3:2, jiskra naděje!

Pytel s góly byl ale nadále roztržený, v přesilové hře Philadephie se přihrávkou z pravé strany prosadil Claude Giroux. Kinkaid za svá záda propustil poměrně laciný kotouč, nutno však uznat, že jej Lovejoy tečoval… Hned po deseti sekundách se ale o pěknou akci postarali Jesper Bratt se zakončujícím Nicem Hischierem, jenž opět upravil na rozdíl jediného gólu. Po druhé třetině tak vedl domácí tým 4:3. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla velkou snahu svěřenců kouče Johna Hynese o vyrovnání. Minutu a půl před koncem odvolalo New Jersey brankáře a dočkalo se, podruhé v utkání skóroval Taylor Hall, který dorazil kotouč po neúspěšném pokusu Hischiera!

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se jako jediný prosadil Ďábel Drew Stafford!

• Oba týmy postrádaly zraněnou brankářskou jedničku (Brian Elliott – Cory Schneider).
  • Od návratu do sestavy po leukémii (1. 11. 2017) zmeškal Brian Boyle utkání poprvé.
  • Narazily na sebe dva celky s nejdelší sérii proher (Devils, 4) a nejdelší sérií výher (Flyers, 4).
  • Keith Kinkaid popáté v sezoně inkasoval branku v úvodních dvou minutách.
  • Nico Hischier vyhrál v první třetině 8 z 9 vhazování.
  • Taylor Hall bodoval v 15 zápasech za sebou (11+12).
  • John Moore skóroval poprvé od 30. 12. 2017 (16 zápasů).

Philadelphia Flyers 4:5sn New Jersey Devils
2. Konecny (Giroux, Gostisbehere), 25. Laughton (Raffl, MacDonald), 31. Gudas (Filppula, Weise), 36. Giroux (Voráček, Gostisbehere) – 25. Hall (Vatanen), 34. Moore (Zajac, Bratt), 37. Hischier (Bratt), 59. Hall (Hischier, Zajac), rozh. náj. Stafford

Střely: 35:36 (13:9, 13:12, 7:12 – 2:3). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Rozhodčí: Rooney, Rehman – Racicot, Tobias. Diváci: 19 312.

Tři hvězdy zápasu: 1. Drew Stafford (0+0), 2. Taylor Hall (2+0), 3. Claude Giroux (1+1).

Flyers: Neuvirth (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux (C), Couturier, Konecny – Voráček, Patrick, Simmonds – Raffl, Laughton, Weal – Lehterä, Filppula, Weise.
Devils: Kinkaid (Läck) – Greene (C), Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Zacha, Stafford – Wood, Zajac, Noesen – Lappin, Coleman, Hayes.

Devils pokračujú v domácej šnúre, keď ich protivníkom budú Dallas Stars!

Devils dnes pokračujú v domácej šnúre zápasov a zmerajú si sily proti Dallasu Stars. Diabli sa budú snažit nadviazať na výborný vstup do sezóny a pripísať si štvrté víťazstvo v rade. Zápasy Stars v sezóne 2018/19: Dallas v prebiehajúcej sezóne zatiaľ odohral 5 zápasov. V štyroch domácich zápasoch si Stars pripísali tri výhry a jednu …