Peklo / Ohlasy / Pavel Zacha: Musím si na Gudase dávat pozor, když je na ledě

Pavel Zacha: Musím si na Gudase dávat pozor, když je na ledě

Ďáblové se po dobrém výkonu udrželi ve hře o postupové příčky do play-off. Největší zásluhu má jistě útočník Taylor Hall, který dodává týmu jak sílu, tak energii.

Drew Stafford oslavuje svůj gól v samostatných nájezdech

„Je to náš nejlepší hráč celou sezónu,” řekl obránce John Moore. “Dnes měl nějaké problémy, ale dokázal se vrátit do zápasu a ukázat všem co v něm je.“

Dnešní vítězství má větší váhu v tom, že po čtyřech prohraných zápasech se Devils dokázali za stavu 2:4 oklepat, a nakonec zápas vyhrát 5:4 po samostatných nájezdech. A to navíc byl část hry mimo Taylor Hall, který po hitu Radka Gudase musel do kabiny s podezřením na otřes mozku.

„Myslím si, že to byl čistý hit,“ řekl Hall, který skóroval z ostrého úhlu z levé strany těsně před hitem a také poslal hru do prodloužení v čase 58: 39, když hráli Devils šest na pět.


Taylor Hall skóruje z mrtvého úhlu
„Řekl jsem mu to na ledě,“ dodal Hall. „Je to hráč, který vždycky dokončí své hity. Někdy nejsou úplně čisté, ale věřím tomu, že to nemyslel zákeřně. Musím se prostě lépe chránit. Narazil jsem zády do hrazení a hlava narazila trochu tvrději.“

Devils (28-20-8), jsou stále bez brankáře Coryho Schneidera (zranění třísel) už devátou hru a tak tomu bude ještě alespoň po zbytek tohoto týdne. Posledních 12 zápasů mají bilanci 4-8-0, ale i přesto jsou na první pozici “Divoké Karty” pro prostup do play-off ve východní konferenci.

John Moore oslavuje vstřelených gól se spoluhráči

„Nikdy jsme neměli tým, který by byl v této situaci,“ řekl trenér Devils John Hynes. „Podívejte se na naši hru, jak je intenzivní. Je to pro nás hodně psychologie. Musíme pochopit, jak se soustředit na utkání a důkladně se na ně připravovat. Každý zápas je jiný.“

Taylor Hall prodloužil sérii zápasů, ve kterých skóroval na 15 (11+12).

„Ten chlap je taková naše perla“, řekl Ďábelský obránce Ben Lovejoy. „Je to náš nejlepší hráč. Pro náš úspěch je velmi důležitý a znovu se ukázal jako emocionální vůdce. Taylor je naší jedinečnou zbraní a má tolik způsobů, jak tě může porazit  a při tom bruslí rychlostí milion kilometrů za hodinu.“


Spolupráce mladíků Nico Hischiera a Jespera Bratta
V zápase byl hodně vidět český útočník Pavel Zacha (2 střely, 16:00 ve hře) a prosadili se Nico Hischier a John Moore.

Souboj o postupové pozice do vyřazovací části je v plném proudu a všechny týmy, včetně toho Newarského, se budou snažit získat tu nejlepší pozici.
Další zápas je naplánován na noc ze čtvrtka na pátek, poprvé v sezoně se Devils potkají od 1:00 SEČ s Hurikány z Caroliny.

 Pozápasový rozhovor s Čechy Pavlem Zachou (Devils) a Michalem Neuvirthem (Flyers)

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins