Peklo / Preview / Ďáblové letos poprvé vyzvou Hurikány

Ďáblové letos poprvé vyzvou Hurikány

Devils v noci čeká další velmi důležitý souboj. Tentokráte se jim postaví Hurikáni z Caroliny, kteří se začínají dostávat do slušné formy a v druhé polovině soutěže se pomalu dotahují na pozice play-off. Právě ty dnes budou ďáblové chránit!

Dnes se odehraje teprve první střetnutí Devils a Hurricanes z celkových čtyř, druhé se odehraje hned o víkendu. V loňské sezoně měli ďáblové proti tomuto soupeři pozitivní bilanci 3-1-0, v Prudential Center pak 4-3-1. Proti týmům z Metropolitní divize, tedy největším sokům, mají Devils nyní bilance 8-7-1 a 16-12-1 proti týmům z Východní konference.

Aktuální forma soupeře
V únoru má tým Caroliny velmi příznivé rozlosování, protože pouze 3 zápasy v tomto měsíci odehrají na kluzištích soupeřů, z toho první bude dnes, v New Jersey. Pak bude ještě následovat Detroit a Boston. Doma se představí v 10 zápasech.

Do New Jersey přiváží Canes sérii tří výher v řadě, kdy postupně porazili týmy Západní konference Vancouver (4-1), Colorado (3-1) a Los Angeles (7-3). Pro Canes je to dnes první z back-to-back zápasů, po zápase balí kufry a letí domů, kde hned zítra hostí Ostrovany z New Yorku.

Elias Lindhölm

Hráčské statistiky Hurricanes
V Carolině dokázali již dva hráči pokořit hranici 40 bodů. Jde o finskou dvojku Aho – Terevainen, Aho má 46 bodů (21+25) a Terevainen 45 (13+32). Další hráči však následují v rychlém sledu – Williams s 36 body (10+26), Skinner s 35 body (18+17), Staal s 34 body (14+20) a Lindholm s 32 body (15+17). Takže poměrně silná útočná síla.

Mezi útočníky najdeme také jednoho exďábla – Lee Stempniaka, který za Canes odehrál 14 utkání a v těch posbíral pět bodů za gól a čtyři asistence.

Co se týče brankářského postu, zda nemají Canes jasnou jedničku. Pravidelně se točí Cam Ward a Scott Darling. Ward má na svém kontě 29 startů, Darling 31. O něco lepšími čísli se může pyšnit Ward, který má úspěšnost přes 91% a 2,6 gólu na zápas. Darling je na 89% s 2,9 obdrženým gólem na zápas.

Scott Darling

Vzájemná bilance
Proti Hurricanes odehráli Devils 137 utkání, z čehož dokázali vyhrát v 72 střetnutích, 50 pak prohráli a zbylých 15 skončilo v prodloužení, nájezdy či remízou. Jako proti jednomu z mála dokáží Ďáblové tomuto soupeři sázet přes 3 branky na zápas, konrétně 3,13!

Zajímavosti z kabiny Devils

  • Keith Kinkaid dosáhl na své sezónní maximum, když vyhrál již 11 utkání. Nyní se pyšní statistikou 11-7-2.
  • Kyle Palmieri dnes odehraje svůj zápas číslo 200 jako Ďábel.
  • Taylor Hall drží zatím svoji nejdelší bodovou šnůru, která nyní čítá 8 zápasů. V těchto zápasech posbíral 22 bodů za 10 gólů a 12 asistencí. Tato šnůra zatím trvá od 30. ledna a doufáme v její trvání!
  • Eddie Läck odehrál 2 sezony v Huricanes (2015-17).

Bývalý Ďábel Lee Stempniak

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Läck) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Zacha, Lappin -Wood, Zajac, Noesen – Hayes, Coleman, Stafford

Hurricanes: Ward( Darling) – Slavin, Pesce, Fleury, Faulk, Hanifin, van Ryemsdyk – McGinn, Staal, Lindholm – Teravainen, Rask, Williams – Skinner, Aho, Stempniak – Nordstrom, Ryan, di Giuseppe

Tipovačka 57

Pravidla ZDE
Průběžné výsledky ZDE

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …